Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

colectie prize intrerupatoare

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
bufny

bufny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 19.12.2005
Despre ce e vorba:

Am renovat apartamentul. S-au schimbat toate firele (cupru in loc de aluminiu). Si nu gasesc o serie de prize si intrerupatoare toate la fel!!! De 2 saptamani bat clujul in toate partile, mai imi ramane varianta unui magazin online.

Deci, am nevoie de (toate albe, nu crem, nu roz cu picatele):

- priza dubla fara pamantare cu protectie copii
- priza dubla cu pamantare cu protectie copii
- intrerupator simplu fara led
- intrerupator dublu fara led
- intrerupator cu revenire - sonerie (fara led, cu sua fara desen de sonerie pe el)
- variator
- priza net (rj45)
- priza telefon (rj11)
- priza tv (numai tv! si nu tv + radio - cine pana mea in 2008 isi mai cableaza casa pentru radio?).

Ma credeti ca nu am gasit, nici macar un producator de asa ceva care sa le aiba pe toate? Una nu avea proiectia la copii, una nu avea priza de tv, etc...
Singura care se apropie cat de cat de ce vreau eu e gama Inteea de la schneider cred, dar si aia: de priza de tv simpla nu au auzit, numai tv + radio, si priza de telefon rj11 nu e in gama, doar rj45 pe care cretini o vad ca priza de telefon desi e de net (ma rog, isi face treaba si ca priza de telefon). Am ajuns la concluzia ca toti producatori sunt de rahat, sau magazinele vand numai ce trece si nu oata gama din cataloage a producatorilor.

Pls... help, magazin online, vreun colt al clujului unde nu am cautat ??? :(

Edited by bufny, 09 November 2008 - 00:07.


#2
Berti

Berti

    233SP09

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,068
  • Înscris: 02.03.2006
In seria MODUL de la producatorul TEM gasesti cam tot ce ai nevoie la preturi acceptabile in comparatie cu ceilalti producatori de renume. Le gasesti in Praktiker sau on-line aici.


- priza dubla fara pamantare cu protectie copii (doua intr-o rama 2x)
- priza dubla cu pamantare cu protectie copii( doua intr-o rama 4x)
- intrerupator simplu fara led
- intrerupator dublu fara led (se pun doua simple intr-o rama 2x)
- intrerupator cu revenire - sonerie *
- variator
- priza net (rj45)
- priza telefon (rj11)
- priza tv (numai tv! si nu tv + radio - cine pana mea in 2008 isi mai cableaza casa pentru radio?).


* in poza aia nu apare, e misto ca nu are desenat clasicul clopotel, e un 0 cu niste liniute (si-a luat un amic acum 2 saptamani)

Edited by Berti, 09 November 2008 - 00:44.


#3
hanako

hanako

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 29.12.2006
hai ca ai nimerit-o. acum trebuie sa-si schimbe omul dozele.

#4
Berti

Berti

    233SP09

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,068
  • Înscris: 02.03.2006
Scrii doar ca sa te afli in treaba?

Cu exceptia prizei duble cu impamantare, care necesita doua prize si rama 4X, absolut toate incap in doze obisnuite!

Edited by Berti, 11 November 2008 - 21:38.


#5
hanako

hanako

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 29.12.2006

View PostBerti, on Nov 11 2008, 22:38, said:

Scrii doar ca sa te afli in treaba?

Cu exceptia prizei duble cu impamantare, care necesita doua prize si rama 4X, absolut toate incap in doze obisnuite!

Nu, in mod sigur nu. Langa prize oamenii recomandati de tine au de vanzare doze speciale, de forma patrata si nu rotunda. Eu imi asum greselile si daca am gresit, imi cer scuze. Am vrut sa cumpar si eu chestii din astea tip modul si am avut nevoie de doze diferite (gewiss) decat cele uzuale, motiv pentru care am renuntat.

#6
Berti

Berti

    233SP09

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,068
  • Înscris: 02.03.2006

View Posthanako, on Nov 12 2008, 19:51, said:

Nu, in mod sigur nu. Langa prize oamenii recomandati de tine au de vanzare doze speciale, de forma patrata si nu rotunda.

Normal ca au doze patrate, pentru ca trebuie sa ofere solutii complete, mai ales cand e vorba de rame mai mari de 2x. Dar asta nu inseamna ca o rama 1x sau 2x cu gheare nu sta bine intr-o doza rotunda de 1 leu.

Edited by Berti, 12 November 2008 - 23:04.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate