Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

[VREAU] Sa-mi cumpar ceas de mana

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
8078 replies to this topic

#4645
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 28.12.2008

 Sef-chenko, on 21 noiembrie 2018 - 12:14, said:

Am cumparat pentru prima data de pe bb-shop si le-am si trantit o reclamatie.
Ceasul a venit fara folie pe el si fara urma de maculatura in cutie, nici vorba de manual de utilizare sau orice alta bucatica de hartie.
Astept un raspuns sa ma decid ce fac cu ceasul.
OVS_4952resize.jpg

Eu am cumpărat două ceasuri de la ei, ceva mai ieftine şi tot aşa au venit bulk într-un ambalaj generic.

Edited by driftking91, 21 November 2018 - 12:34.


#4646
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,477
  • Înscris: 17.04.2006
Ambalajul este cel original insa contine un ceas si atat.
Am luat ceasuri de pe amazon, fashiondays, elefant, emag si toate au venit ca produse noi.

Astept totusi un raspuns de la ei, inca nu ma hazardez.

#4647
BASenila

BASenila

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 09.01.2018
E posibil sa fi trimis un ceas care a fost expus in magazin. S-a uitat lumea la el, l-au probat, l-au invartit pe toate partile...

#4648
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,477
  • Înscris: 17.04.2006
La asta m-am gandit si eu, sau un produs returnat.
Dar trebuia specificat acest lucru.

#4649
Adrexx

Adrexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,221
  • Înscris: 22.12.2015
Rogu-va  pe cei care  au experiente  practice, de  saptamani, luni sau ani cu ceasuri  cu  cuartz  elvetiene....

Branduri  de  entry  level....sau  medium level.

Pana  in  1.300 - 1.500 Lei.
Swiss  military
Wenger
Claude  Bernard
etc.

Multumesc  mult...Posted Image

#4650
poolonik

poolonik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 09.09.2004

 Sef-chenko, on 21 noiembrie 2018 - 12:14, said:

Am cumparat pentru prima data de pe bb-shop si le-am si trantit o reclamatie.
Ceasul a venit fara folie pe el si fara urma de maculatura in cutie, nici vorba de manual de utilizare sau orice alta bucatica de hartie.
Astept un raspuns sa ma decid ce fac cu ceasul.
..........

Tot de la BB-Shop : o bucata Seiko in cutie originala dar fara nici o hartie nimic, ceasul fara folie, o bucata Fossil in cutie originala, fara folie si fara nici o hartie, o bucata Armani in cutie originala cu o carticica, cu folie pe ceas si folie pe bratara.
Si eu am dubii daca  nu cumva cele fara folie ar fi returnate, dar ceasurile arata impecabil.

#4651
neamanole

neamanole

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 840
  • Înscris: 12.01.2014
Ma hotarasem si eu sa cumpar un ceas care imi placea, il studiasem pe bb online si m-am dus in magazinul fizic din Ploiesti sa-l cumpar. Mi-a trecut instantaneu dupa ce vanzatoarea s-a dus dupa o perde si a inceput sa caute in niste cutii in care se aflau pungi cu ceasuri , oricum nu l-a gasit . Era un ceas totusi de vreo 400 e , sa-l cauti prin niste pungi (chiar a venit cu ele la mine sa 0 ajut poate il recunosteam) mi se pare dubios.S-a oferit sa il aduca de la alt magazin unde era disponibil dar am zis ca mai trec eu altadata. Nu cred ca o sa mai trec

#4652
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Toate erau in aceeasi punga, sau fiecare cu punga lui?

Edited by don_dannielo, 23 November 2018 - 09:05.


#4653
neamanole

neamanole

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 840
  • Înscris: 12.01.2014
Erau fiecare in punga lui, in cutii cred ca erau puse pe diferite categorii numai de ea stiute.

#4654
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Pai atunci nu e problema, in pungi de plastic (sigilate), stau si ceasurile de lux.

Edited by don_dannielo, 24 November 2018 - 11:34.


#4655
neamanole

neamanole

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 840
  • Înscris: 12.01.2014
Erau pungi mari, sifonate, refolosite, nicidecum sigilate.Cam cumtin rromii care vand prostioare fel de fel marfa

Ca sa nu mai zic , habar nu aveau de ceea ce vand, daca intrebi ceva despre un ceas expus se uita la tine de parca intrebi ceva din algebra, se intreaba una pe alta, apoi cauta pe net, foarte neprofesioniste angajatele

#4656
madutzu25

madutzu25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 07.10.2013

 Passenger001, on 21 noiembrie 2018 - 12:24, said:


Merge foarte bine cu ceva destul de subtire (ac, agrafa de birou etc). Scoti 1-2 mm, apoi il apuci cu un cleste fin si scoti complet. Atentie la directie! Nu se poate scoate decat in directia indicata de sageti pe dos.

Am rezolvat am fost la un atelier de ceasuri si am platit £8 lire, acum as avea alta problema ceasul o ia inainte cam 10secunde la 24 de ore, il port aproximativ 14 ore. Sa mai astept sau sa ma duc cu el la un magazin Seiko sau service autorizat de ei, chiar daca nu este de acolo cu cardul de garantie pentru a ii mai face un reglaj, pe site arata o abatere mult mai mare +45 -35 pe zi.

#4657
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Daca ai timp sa observi 10s/zi, ai prea mult timp liber.
Vrei precizie, cumperi quartz, nu automatic.

#4658
belogerer

belogerer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 14.03.2008

 poolonik, on 21 noiembrie 2018 - 21:40, said:

Tot de la BB-Shop : o bucata Seiko in cutie originala dar fara nici o hartie nimic, ceasul fara folie, o bucata Fossil in cutie originala, fara folie si fara nici o hartie, o bucata Armani in cutie originala cu o carticica, cu folie pe ceas si folie pe bratara.
Si eu am dubii daca  nu cumva cele fara folie ar fi returnate, dar ceasurile arata impecabil.

cand va spuneam pe aici ca rromii aia mi-au vandut ceas de 2k euro la misto fara cutie si zalele cadeau ca nu stiu sa ajusteze o bratara radeati ca muta la...

cutiile si actele originale se vand pe olx si in targ cu ceasuri copiate de chinezi pe bani buni...

#4659
Passenger001

Passenger001

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,362
  • Înscris: 07.08.2015

 madutzu25, on 25 noiembrie 2018 - 00:23, said:

Am rezolvat am fost la un atelier de ceasuri si am platit £8 lire, acum as avea alta problema ceasul o ia inainte cam 10secunde la 24 de ore, il port aproximativ 14 ore. Sa mai astept sau sa ma duc cu el la un magazin Seiko sau service autorizat de ei, chiar daca nu este de acolo cu cardul de garantie pentru a ii mai face un reglaj, pe site arata o abatere mult mai mare +45 -35 pe zi.
Sunt aici pe forum colegi mult mai capabili, care te pot lamurii mult mai bine decat mine. Cu toate ca detin si cateva ceasuri automatice mai scumpe, ptr mine ceasul este un accessoire, nu ma pricep la mecanisme etc.
Tot ce pot sa-ti spun, ptr un ceas automatic cu certificat COSC sunt 4-6 dec/24h absolut okay. Precizia depinde de multi factori gent temperatura etc. Oricum, la plus 10sec/24h eu nu as face absolut nimic. Nu stiu daca iti dai seama, dar ceasul tau are o precizie de peste 99,9% (10sec la 86400sec). Daca-l trimiti undeva posibil sa aiba mai mult de 10sec dupa aia. Parerea mea...
Daca vrei un ceas absolut precis, quartz Posted Image

#4660
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
La 10sec / 24h esti super ok, lasa ceasul in pace, ca poate-l strici :)

#4661
Adrexx

Adrexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,221
  • Înscris: 22.12.2015

 Adrexx, on 21 noiembrie 2018 - 15:31, said:

Rogu-va  pe cei care  au experiente  practice, de  saptamani, luni sau ani cu ceasuri  cu  cuartz  elvetiene....

Branduri  de  entry  level....sau  medium level.

Pana  in  1.300 - 1.500 Lei.
Swiss  military
Wenger
Claude  Bernard
etc.

Multumesc  mult...Posted Image


#4662
mishuletzu

mishuletzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,145
  • Înscris: 27.02.2018
Pentru cine doreste un ceas de calitate la un pret cat mai mic, recomand modelul Casio MTP 1200A care incepe de la 150 lei in magazinele de la noi: geam din safir (ceea ce de obicei se gaseste pe modele semnificativ mai scumpe), carcasa si bratara mai solida din otel inoxidabil, design simplist si elegant, diametru de 37 mm, rezistenta de 5 atm. Eu am varianta 7A cu cadran argintiu, dar se mai gasesc si pe negru si albastru. Imagine exemplificativa mai jos

https://i.siteapi.or...af3d0086718.jpg

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate