Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 

Acces resurse in LAN

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
pif

pif

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 07.03.2002
Mai... in general la capitolul retele,kernel,rutari,  windows-ul sta PROST tare in comparatie cu sistemele de operare de tip UNIX.O fi bun el windows-ul la grafica, aspect mai primitor dar...  sistem de operare SUX. Macar de nu s-ar bloca asa des. Daca sunteti intr-o institutie si folositi calculatoarele la tehnoredactare sau treburi din astea eu recomand un LINUX.Nu trebuie nici licenta la el.   

PIF ... acesta este un post total off-topic ... nu abuza cu asa ceva ...

#20
taifi

taifi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 06.07.2002
eu nu stiu de ce cu atatea chestii pe care le au windowsurile cel mai putin (cred eu) se lucreaza la retea...lan sau internet...
sunt poate multe programe care iti arata tot felul de chestii dar care nu sunt la subiect...spun ceea pe noi nu ne intereseaza
daca aveti vre-un program de lan...(chat,watch,etc.) si e bun intradevar va rog sa-l trimiteti si voi la [email protected]
multumesc anticipat!

#21
eXecu7or

eXecu7or

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 07.12.2001
A little of topic. Pentru Xp, daca vretzi share watch (+alte chestii interesante), oamenii au bagat in XP short-cut-uri la diferitele taburi din Management Console. Sunt in system32 si au extensia .msc. Personal le folosesc pe cel care se ocupa de share si cel pentru serivces.

#22
taifi

taifi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 06.07.2002
daca aveti asa ceva spuneti-mi si mie va rog..ma intereseaza...am si eu retea lan si m-am saturat sa se tot cotrabaie pe hdd-ul meu oricand si sa nu fiu si eu anuntat cand se face asta...(voi nu?)
astept raspunsurile voastre :ciocan:  :ciocan:

#23
Rage1

Rage1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 17.02.2004
Acces resurse in LAN !!!
Sunt intr-o retea lan la serviciu, in care sunt si resurse (foldere cu filme) share-uite. Pot sa le caut cumva direct din WinXP, fara a trebui sa instalez programele gen LanSearch, LanSpider?  Excludem cautat-ul manual din WinExplorer. :cya:

#24
tim2003

tim2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,000
  • Înscris: 26.06.2003
Pentru Rage1:
Daca vrei sa descoperi toate share-urile dintr-un domeniu exista un program de la SysInternals. Este freeware, se numeste "ShareEnum", arata ce fel de drepturi sunt date pe share-urile respective si cui.

#25
Rage1

Rage1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 17.02.2004
Thanks, tim2003. Problema e ca m-ar interesa ceva care sa nu le apara altora din retea ca scanare de foldere (semnalata de un firewall, de ex),  ptr ca altfel se apuca sa tzipe pe la admini ca le umblu prin calculatoare. Da' zau daca mai inteleg la ce mai share-uiesc atunci folderele alea!! :@
Programelu' asta e "agresiv"? Ca atunci nu-l pot folosi!;(
De-aia am intrebat de ceva specific SO-ului.

#26
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,397
  • Înscris: 29.11.2001
http://www.sysintern...shareenum.shtml

Nu e agresiv, ci doar face un querry la MasterBrowser ...

E OK pentru ce vrei tu ...

#27
Rage1

Rage1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 17.02.2004
Merci mult, baieti! Sunteti meseriasi!
;ola;

#28
Rage1

Rage1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 17.02.2004
Bai copii, m-am bucurat de pomana. Rezultatul a fost acelasi, adica au sunat unii disperati ca ii scanez. Deci de vreun fel sau altul si programelul asta este deranjant. Nu stiu exact cu ce a fost vazut, dar se stia inclusiv sursa de unde rula, etc...trist. Mai astept.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate