Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa
 Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?
 Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China
 Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED
 

Fisier autocad cu poza .tif

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
dallass

dallass

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 30.09.2004
Salut,

Am un fisier autocad care contine o poza .tif. In momentul cand dau click pe fisier imi arata preview-ul insa daca il deschid nu mai vad nici o poza (poza nu o am in calculator).
Aveti idee cum pot face sa vad si poza.

Am atasat si un fisier.

Attached Files



#2
ploiesteanu

ploiesteanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 02.10.2006

 dallass, on Oct 15 2008, 17:57, said:

Salut,

Am un fisier autocad care contine o poza .tif. In momentul cand dau click pe fisier imi arata preview-ul insa daca il deschid nu mai vad nici o poza (poza nu o am in calculator).
Aveti idee cum pot face sa vad si poza.

Am atasat si un fisier.
Cred ca-ti trebuie autocadul. Sau macar un viewver

Edited by ploiesteanu, 15 October 2008 - 18:30.


#3
dallass

dallass

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 30.09.2004
Am autocad 2007. Cand dau un simplu click pe fisier vad preview-ul, insa cand il deschid nu vad pozele - imi arata doar calea. Am atasat un fisier.

Attached Files

  • Attached File  1.pdf   11.34K   32 downloads


#4
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Nu am Autocad, nu ma pricep (asa bine).
Dar, parerea mea...
Preview ala este salvat separat in fisier, NU il face Autocad in momentul in care dai click pe fisier.
Apoi, pozele NU sint in fisier deloc, a fost salvat doar un link spre fisier pe hard. Bineinteles, in momentul in care a fost transferat pe alt calculator... bye bye poze.
Asa ca roaga-l pe autor sa-ti dea si pozele sau sa salveze altfel fisierul, cu tot cu poze.

#5
ploiesteanu

ploiesteanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 02.10.2006

 dallass, on Oct 15 2008, 19:59, said:

Am autocad 2007. Cand dau un simplu click pe fisier vad preview-ul, insa cand il deschid nu vad pozele - imi arata doar calea. Am atasat un fisier.
Daca dai clic pe poza iti arata unde ar trebui sa se afle fisierul (unde stie el (Autocadul) ca se gaseste). Cauta cu search numele fisierului pe calculator si pune-l unde iti spune autocadul ca ar trebui sa fie.

#6
aleksutzu07

aleksutzu07

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 13.01.2007
Folosesc Autocad si queensoft are dreptate. Poza nu este salvat in dwg ci doar calea catre poza. Uite, ai putea sa te uiti si la dimensiunea fisierului din Autocad sa vezi cat ocupa, un dwg normal ocupa pana in 100 KB, al tau se afla si el probabil undeva aproape de aceasta dimensiune.

#7
Emines

Emines

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.03.2009
1. Ai nevoie de imaginea originala undeva pe disk
Fisierele .dwg nu inglobeaza imaginea ci doar referinta catre imagine (numele si calea catre fisierul imagine)
2. Foloseste Image Manager (meniul Insert -> Image Manager ) ca sa vezi imaginea atasata si sa actualizezi calea catre ea.

#8
AgoraCAD

AgoraCAD

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 20.03.2009
Emines are dreptate.
Singurul mod in care poti sa vezi/folosesti imaginea e sa o aduci la tine pe calculator.

Daca poti face rost de imagine e suficient sa pui imaginea in acelasi folder cu DWG-ul si o va deschide indiferent de cale.

Daca tot nu apare: Insert - Image Manager click pe numele imaginii si  Reload

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate