Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

care sunt pasi necesari pt un site de vazari haine

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
LuKian23

LuKian23

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 445
  • Înscris: 22.11.2007
buna ziua ..

Vreau sa va intreb in legatura cu site-urile de haine,incaltaminte de ex am un site ... (adidasi-haine.ro nu e site-ul meu si nu e reclama e doar ex) daca vand haine pe el cumparate de la magazin, de la piatza etc ... imi trebuie licenta sau ceva pt ca sa vad haine .. sa zicem ca hainele sunt de firma .. nike , puma , adidas, D&G , armani etc ... iti trebuie ceva ca sa poti vinde prin site aceste haine loate cum am mai zis de la magazin, piata ... astept un raspuns va rog ..

ex as vrea ceva cum e adidasi-haine.ro - ca acel site ce imi trebuie? la acte ma refer sau ce trebuie ca sa pot vinde.?

#2
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Nu te potolesti?

Ai deja 2 threaduri.

#3
LuKian23

LuKian23

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 445
  • Înscris: 22.11.2007
mai bine mi-ai raspunde la intrebare daca tot atat te bagi .. unde il vezi tu pe al 2 ?ca io nu il mai vad .. daca tot postezi atat raspunde, ajuta nu posta aiurea doar pt sa aduni posturi poate castigi ceva la tombola .. bafta si lasa sa posteze alti care vor sa ajute.

#4
xtremxpert

xtremxpert

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 20.02.2007

View PostLuKian23, on Oct 13 2008, 14:32, said:

mai bine mi-ai raspunde la intrebare daca tot atat te bagi .. unde il vezi tu pe al 2 ?ca io nu il mai vad .. daca tot postezi atat raspunde, ajuta nu posta aiurea doar pt sa aduni posturi poate castigi ceva la tombola .. bafta si lasa sa posteze alti care vor sa ajute.

Pai tu nu esti in stare sa gasesti "pe al 2" ? Ai deschis unul in 8 Oct. si unul in 13.
Nu cred ca esti in postura de a vorbi asa cu don_dannielo

later edit: Ai dreptate, nu ai deschis doua threaduri, ai deschis trei, doua in aceeasi zi, si am vazut ca ai primit multe raspunsuri (la subiect si pe langa).

Edited by xtremxpert, 13 October 2008 - 14:41.


#5
novomatic

novomatic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 16.10.2006

View Postxtremxpert, on Oct 13 2008, 15:37, said:

Pai tu nu esti in stare sa gasesti "pe al 2" ? Ai deschis unul in 8 Oct. si unul in 13.
Nu cred ca esti in postura de a vorbi asa cu don_dannielo

later edit: Ai dreptate, nu ai deschis doua threaduri, ai deschis trei, doua in aceeasi zi, si am vazut ca ai primit multe raspunsuri (la subiect si pe langa).

Bai fratilor sinteti angajati sa contorizati lumea ?
Ia raspundeti la intrebarea omului daca sinteti asa destepti si nu mai ocupati voi forumul cu contorizarea voastra ca ma enervati deja.
Securistii ,informatorii au cam disparut...acum vad ca apar alt gen de oameni...unuii care nu sint bagati in seama si care habar nu au sa raspunda la o intrebare dar vor si ei sa spuna ceva...fugiti mai pe mess si vorbiti cit vreti..aici dati raspuns nu mai ocupati postul cu inteligenta voastra de control ca nu e nevoie...VALEA.
:D

View PostLuKian23, on Oct 13 2008, 11:56, said:

buna ziua ..

Vreau sa va intreb in legatura cu site-urile de haine,incaltaminte de ex am un site ... (adidasi-haine.ro nu e site-ul meu si nu e reclama e doar ex) daca vand haine pe el cumparate de la magazin, de la piatza etc ... imi trebuie licenta sau ceva pt ca sa vad haine .. sa zicem ca hainele sunt de firma .. nike , puma , adidas, D&G , armani etc ... iti trebuie ceva ca sa poti vinde prin site aceste haine loate cum am mai zis de la magazin, piata ... astept un raspuns va rog ..

ex as vrea ceva cum e adidasi-haine.ro - ca acel site ce imi trebuie? la acte ma refer sau ce trebuie ca sa pot vinde.?

E buna afacerea si simpla....
Iti trebuie un SRL si un magazin virtual sa expui...
astepti comenzi daca ai marfa buna si pret bun...de unde ei marfa primesti factura pe care o treci pe NIR si bagi adaus comercial si vinzi cu factura mai departe...in rest curier daca e cazul ...si un cont bancar...
Cu 500 euro ai si firma si un magazin virtual mic....dai drumu la afacere nu mai sta ca pierzi timpul aici si astia nu produc nimic doar consuma timpul cu CONTORIZAREA TA deja au firmele in faliment. :D

#6
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Postnovomatic, on Oct 13 2008, 15:59, said:

E buna afacerea si simpla....
Iti trebuie un SRL si un magazin virtual sa expui...
astepti comenzi daca ai marfa buna si pret bun...de unde ei marfa primesti factura pe care o treci pe NIR si bagi adaus comercial si vinzi cu factura mai departe...in rest curier daca e cazul ...si un cont bancar...
Cu 500 euro ai si firma si un magazin virtual mic....dai drumu la afacere nu mai sta ca pierzi timpul aici si astia nu produc nimic doar consuma timpul cu CONTORIZAREA TA deja au firmele in faliment. :D
Ce factura la armani din piatza?

Si omul intreba cum sa faca la fel ca aia, nu cum e legal. Esti tu sigur-sigur ca aia fac cum zici tu mai sus?

Si cum incepi afacerea asta cu 500 euro? Si cum adica "astepti comenzi"? Mai afaceristule, cand o sa produci prima suta de euro sa dai sfaturi din experienta TA concreta, nu inainte, nu din alte domenii decat ala in care ai facut tu, si nu din citite sau auzite.

Edited by don_dannielo, 13 October 2008 - 15:15.


#7
novomatic

novomatic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 16.10.2006
NU TREBUIE LICENTA SA VINZI HAINE
Doar factura si eventual certificat de calitate . E valabil cel primit in clipa cind cumperi tu


View Postdon_dannielo, on Oct 13 2008, 16:10, said:

Ce factura la armani din piatza?

Si omul intreba cum sa faca la fel ca aia, nu cum e legal. Esti tu sigur-sigur ca aia fac cum zici tu mai sus?

Si cum incepi afacerea asta cu 500 euro? Si cum adica "astepti comenzi"? Mai afaceristule, cand o sa produci prima suta de euro sa dai sfaturi din experienta TA concreta, nu inainte, nu din alte domenii decat ala in care ai facut tu, si nu din citite sau auzite.


Hai ca iti explic cu betisoare de chibrit (babeste) ca sa pricepi ca vad ca esti greu de cap si poate incepi si tu o afacere in loc sa descurajezi lumea pe aici.

Deci nu conteaza ca e armani din piata sau de unde este...asta e riscul lui de unde cumpara si la fel riscul lui de a returna cumparatorul marfa daca crede ca e un fals.

Foarte bine poate lua armani asta si de la magazin si sa fie fals sau copie sau poate lua original din afara...e treaba lui de unde are marfa cit timp primeste factura si eventual certificat de calitate a produsului ...eventual poate duce marfa singur la protectia consumatorului si sa o verifice un expert daca tot vrei tu sa complici afacerea.
Deci pentru afacerea asta nu iti trebuie marfa la inceput pe stoc....deci investitie 0 in marfa...iti trebuie doar sursele la preturi accesibile ca sa pui adaus si sa si vinzi si imaginile produselor...eventual niste contracte cu furnizorii care sa iti garanteze ca poti primi o marfa gen armani asta de la el cu plata la termen...primesti comanda de la client pe net ...te duci la furnizor si ei marfa cu factura si vii cu ea acasa fara sa platesti daca ai contract de plata la termen ...trimiti marfa catre beneficiar si incasezi cu adaus pe marfa...apoi opresti comisionul tau si diferenta o dai furnizorului de unde ai cumparat produsul...pe parcurs daca dezvolti afacerea si cumperi marfa mai multa de la furnizor poti cere bonusuri sau poti negocia un pret mai mic pentru produsele cumparate exemplu mai negociezi peretul cu 5 % pentru ca iti permiti nu?.
Firma o faci repede cu 5-6 milioane sediul acasa si un magazin virtual daca ai ceva prieteni si cunostinte il faci cu maxim 300-400 euro...sait,hosting si bere pentru prietenii de la facultate eventual cumperi niste surse pe sub mina.


Deci dai drumu la afacere cu 500 euro ca e buna.

Uite aici unul in aceasi situatie care a postat pe forum si acum are magazin...daca cauti putin mai incolo il vezi ca acum vrea marfa din china:)))
Uite vad ca e postat si situl lui.
www.littlebaby.ro

Edited by novomatic, 13 October 2008 - 15:50.


#8
xtremxpert

xtremxpert

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 20.02.2007

View Postnovomatic, on Oct 13 2008, 14:59, said:

Bai fratilor sinteti angajati sa contorizati lumea ?
Ia raspundeti la intrebarea omului daca sinteti asa destepti si nu mai ocupati voi forumul cu contorizarea voastra ca ma enervati deja.
Securistii ,informatorii au cam disparut...acum vad ca apar alt gen de oameni...unuii care nu sint bagati in seama si care habar nu au sa raspunda la o intrebare dar vor si ei sa spuna ceva...fugiti mai pe mess si vorbiti cit vreti..aici dati raspuns nu mai ocupati postul cu inteligenta voastra de control ca nu e nevoie...VALEA.
:D

------------------

E buna afacerea si simpla....
Iti trebuie un SRL si un magazin virtual sa expui...
astepti comenzi daca ai marfa buna si pret bun...de unde ei marfa primesti factura pe care o treci pe NIR si bagi adaus comercial si vinzi cu factura mai departe...in rest curier daca e cazul ...si un cont bancar...
Cu 500 euro ai si firma si un magazin virtual mic....dai drumu la afacere nu mai sta ca pierzi timpul aici si astia nu produc nimic doar consuma timpul cu CONTORIZAREA TA deja au firmele in faliment. :D

Nimeni nu contorizeaza dar era destul un thread cu intrebarea asta. Tot la cateva zile trebuie sa deschida unul nou cu aceeasi intrebare? Daca il intereseaza asa mult de ce nu continua discutia in cel deschis deja, sau ii place sa tot apese butonu' de NewTopic? Cui crezi ca ii pasa ca te enervezi?
Sa sti ca am habar, dar vad ca el e interesad de a umple forumul cu threaduri cu acelasi nume/intrebare, nu de raspuns.
Se vede din raspunsul tau cat habar ai tu de ce vorbesti.

#9
S.G

S.G

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 09.03.2007
sincer... nu trebuie nici un srl. marfa fara factura... daca vrei sa faci ceva... daca mergi pe factura si legal... o sa ai niste preturi ca in magazine si nu o sa cumpere nime... ca la pret se mai adauga transportul 35ron prin curier sau 10-15lei la posta... sau eventual poti sa mergi si pe firma si pe factura sa bagi doar cateva produse. Hainele iti recomand sa duci de afara de undeva. Daca nu ai om care sa iti aduca da-mi un PM ca vand eu marfa en-gross daca te intereseaza si fara factura. Bafta :)

#10
novomatic

novomatic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 16.10.2006
Uite ca sa moara lumea de necaz iti dau eu magazin fara sa te strofoci tu sa faci.
Intra aici http://www.magazine-online.ro/ si da pe Creeaza Magazin si baga armani la vinzare...daca nu ai factura da un anunt aici ca am eu si pentru tine...vezi ca sint facturi cite vrei la intrare in Bucuresti linga Dragonul rosu .

Incepi afacerea astazi la super oferta cu 10 RON ca sa moara toti dusmanii...deci ai si magazin si facturi....ramine sa faci rost de marfa....iti dau tot eu pont adevarat.....te duci la haine la Kilogram ca gasesti marfa mai buna ca in piata si mai pui eventual niste etichete si o punga de plastic pentru ambalaj...ai grija sa arate marfa ca noua...punga noua si etichete noi....ei din metro de la haine daca nu ai de unde sau te orientezi....si un capsator sa le capsezi...uite asa faci rost si de produse unicat care sint mult mai scumpe fata de ce este in piata.,..... :coolspeak:

Si la codosii astia 2 sa nu le vinzi nimic pentru ca ei de invidie sint in stare sa te dea in git la politie sau la garda numai sa nu faci tu afacerea ca cica nu se poate....Da ce se poate  :peacefingers:



Cind o sa faci rost de bani destui sa ma cauti sa iti vind http://www.giorgioarmani.ro/
Il am pus la vinzare de citeva luni.
Ma gindeam ca cineva va face un magazin armani virtual si va fi interesat de el....cer putin 50.000 euro.

Attached Files


Edited by novomatic, 13 October 2008 - 16:21.


#11
xtremxpert

xtremxpert

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 20.02.2007

View Postnovomatic, on Oct 13 2008, 16:08, said:

Uite ca sa moara lumea de necaz iti dau eu magazin fara sa te strofoci tu sa faci.
Intra aici http://www.magazine-online.ro/ si da pe Creeaza Magazin si baga armani la vinzare...daca nu ai factura da un anunt aici ca am eu si pentru tine...vezi ca sint facturi cite vrei la intrare in Bucuresti linga Dragonul rosu .

Incepi afacerea astazi la super oferta cu 10 RON ca sa moara toti dusmanii...deci ai si magazin si facturi....ramine sa faci rost de marfa....iti dau tot eu pont adevarat.....te duci la haine la Kilogram ca gasesti marfa mai buna ca in piata si mai pui eventual niste etichete si o punga de plastic pentru ambalaj...ai grija sa arate marfa ca noua...punga noua si etichete noi....ei din metro de la haine daca nu ai de unde sau te orientezi....si un capsator sa le capsezi...uite asa faci rost si de produse unicat care sint mult mai scumpe fata de ce este in piata.,..... :coolspeak:

Si la codosii astia 2 sa nu le vinzi nimic pentru ca ei de invidie sint in stare sa te dea in git la politie sau la garda numai sa nu faci tu afacerea ca cica nu se poate....Da ce se poate  :peacefingers:



Cind o sa faci rost de bani destui sa ma cauti sa iti vind http://www.giorgioarmani.ro/
Il am pus la vinzare de citeva luni.
Ma gindeam ca cineva va face un magazin armani virtual si va fi interesat de el....cer putin 50.000 euro.


Tu il dai :lol:  
Moare lumea de necaz :w00t:  

Da crezi ca eu as cumpara de la oameni ca voi ?? :nonobad:

:lol: 50.000 euro  :w00t:   Mah, ai vandut vreun domeniu pana acuma?? Unde il ai pus la vanzare??

#12
S.G

S.G

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 09.03.2007
e armani mey... face toti banii :D

#13
LuKian23

LuKian23

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 445
  • Înscris: 22.11.2007
novomatic si  S.G baieti frate ...tot respectul meu. lume din asta caut io .. raspunsuri la subiect nu ca nu ai postat bine ca ai scris fara virgula si etc..

  vreau sa va intreb de ex io ma duc la bucuresti in europa cumpar nu mai nike, adidas, D&G , Armani etc ... iau si o facutura pe toata marfa si dupaia o pun pe site la vanzare ... cu un pret mai mare .... te ridica garda repede ?:)) sau daca iti faci o asociatie un srl ... nau treaba cu tine daca ce ai factura pe ele ?.. sau trebuie sa fie neparat originale ..? nu vreau sa ma ridice garda de asta intreb ... sa fiu in regula cat de cat .. cum sa procedez .. ms .

#14
LuKian23

LuKian23

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 445
  • Înscris: 22.11.2007
nu mai raspunde nimeni aici ?:)

#15
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 08.03.2008
Iti mai trebuie un scanner bun si o imprimanta laser color ca sa faci etichete armani originale. Deci sare de 500 de euro investitia...

#16
cristian06

cristian06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 13.05.2006
Daca te ridica garda sau nu, depinde cu cine esti ruda... Dupa posturile tale, banuiesc ca ai sanse mari. :D

#17
LuKian23

LuKian23

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 445
  • Înscris: 22.11.2007
aha .. si unde poti gasi niste furnizorii (surse) de unde sa pot sa iau marfa perfect legala cum zicea novomatic in postu lui mai sus ... si ce imi trebuie pt o firma ?unde poti face frima asta ca sa poti vinde haine de "firma" vreau sa mai va intreb hainele astea si cu frima asta care o fac pot vinde si in "Magazin" nu numai pe net ? astept raspuns ms mult.

#18
novomatic

novomatic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 16.10.2006
Da mesaj privat daca esti interesat si lasa telefonul ca te sun eu...nu iti trebuie nimic decit bani sa rulezi...iti dau eu marfa cita vrei ...eu cumpar din LONDRA,MILANO,PARIS,BERLIN...Si stifturi din bulgaria VARNA ...te sui in avion la LOW COST si cu banii care ii dai de la bucuresti la arad sau oradea esti la LONDRA,MILANO,PARIS,MADRID,BERLIN....dus intors maxim 150 euro...ai voie un bagaj de 30km in cala la avion si 17 kg in interior...deci 47-50 kg fara alte costuri...aduci marfa fara sa te intrebe NIMENI DE FACTURA...e garderoba ta personala...10 perechi de pantofi sau Adidas...15 blugi 15 camasi 50 ciorapi 30 chiloti ...10 geci..etc...pina la 50kg...ai voie sa faci cumparaturi dar sa ei bonul ca sa nu spuna cineva ca sint furate...spor la treaba...cui vinzi te descurci tu....daca ai noroc si dai si de hotii de haine si acareturi din zonele respective ei si sub 50% din pretul de magazin sau lucrezi cu ei la comanda....bai frate grea afacere...cit  timp nu furi si nu dai in cap ce treaba ai cu garda?...e interzis sa iti cumperi haine si daca nu iti plac sa le vinzi?...chiar si pe internet...

Edited by novomatic, 14 November 2008 - 01:31.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate