Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

WoW+powerpc=chin

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
D_block

D_block

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 21.06.2007
am un pb g4 17" 1.67 ghz cu 1gb ram si am 2 fps-uri in orase unde populatia este de vreo 300 iar 40fpsuri afara, sunt topice intregi pe net dar sunt vechi din 2003-2006 si nimic concret, in principiu stiu care ar fi problema, inloc sa foloseasca driverul os x-ului pt sunet blizz au facut unu special si toate ppcurile sufera, am scos sunetul am scazut din detalii rezolutii, culmea ca nu exista nici o diferenta dintre 800x600 si 1680x1050 merge lafel am incercat si tweakul ala opengl care schimbi bufferul vertex la valoarea de 3, normal ar trebuii sa se descurce draq nu am probleme in rollercoaster tycoon 3, doom 3 mere ok, prey nu ma plang, homeworld 2 perfect, warcraft 3 impecabil etc....daca a gasit cineva o solutie care chiar chiar chiar sa mearga va rog s-o postati si voi aici

#2
floriniaru

floriniaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 11.04.2005
Eu îți dau o soluție (singura), dar să nu mă înjuri: Intel, dual procesor. Atît de multe personaje un G4 single n-o să ducă niciodată.
Același lucru mi-l spunea un amic. Avea Freehand 11 și un PPC la 1,5, apoi un Intel dual. Deși pe PPC rula nativ, pe Intel (in emulație) era de 3 ori mai rapid! Asta e!

#3
D_block

D_block

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 21.06.2007
nu te injur stai calm  :lol: decat ca sunt mai mult fan ppc decat intel...

#4
robotica

robotica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 27.08.2006
Ai incercat cu 2gb memorie?

#5
robotica

robotica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 27.08.2006
Solutia este intr-adevar sa mergi la maxim cu memoria. Nu vei putea intra in raiduri de 25 persoane (eu nici nu indraznesc, pt asta am un pc) dar ceva de 5 persoane, un bg, farm este ok. Poate si raid de 10. In orice caz este o diferenta de la 1 gb la 2, si eu am avut 1 si acum cu 2 este wow. Adica mai bine. Un pic.

Varianta 2, cum zice si Iaru - intel. Sau un pc mai ieftin pe langa ;)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate