Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

cum fac poze din film?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
adrian_iasi

adrian_iasi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 09.01.2008
Daca sa mai discutat despre asta va rog sa ma scuzati daca nu va rog sa ma ajutati. Problema sta in felul urmator: am avut acum o luna nunta, respectivul cu filmarile mi-a facut tot felul de poze dar se pare ca sunt persoane care nu au fost surprinse delec. Stiu ca BSplayer are functia de a scoate poze din film dar se vad aiurea tare. Vreau sa va rog, daca stiti cumva, vre-un programel mai bunisor. Pentru mai multi sorti de izbanda am pus acest topic atat la sectiunea video cat si la cea foto si rog operatorul sa ma scuze. Astept sugestii. Va multumesc!

#2
Tractoristu'

Tractoristu'

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 06.09.2006
Nu prea ai ce sa mai faci in afara de a edita putin snapshot-urile scoase cu bsplayer. O sa iasa putin mai bine asa incat sa pacalesti putin ochiul, mai mult decat atat....

#3
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 28.10.2006
Se pot scoate, de ex. cu VirtualDub, dar tare ma tem ca nu o sa ai nimic in plus fata de BSplayer. Filmul are rezolutia maxima de 720X576 pixeli, muuuuult mai mica decat un aparat foto de calitate(chiar medie).
Asa ca vei avea niste poze cam la fel cu alea facute cu un telefon cu camera putin mai "desteapta". Departe de ce este nevoie!

#4
adrian_iasi

adrian_iasi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 09.01.2008

 viceroy56, on Oct 9 2008, 19:12, said:

Se pot scoate, de ex. cu VirtualDub, dar tare ma tem ca nu o sa ai nimic in plus fata de BSplayer. Filmul are rezolutia maxima de 720X576 pixeli, muuuuult mai mica decat un aparat foto de calitate(chiar medie).
Asa ca vei avea niste poze cam la fel cu alea facute cu un telefon cu camera putin mai "desteapta". Departe de ce este nevoie!
Defapt traba e mai complicata ca filmarile sunt DVD si trebuiesc convertite in AVI. Probabil ca la convertire e afectata putin si calitatea imaginii. Exista vreun programel care sa faca treaba asta din format DVD?

#5
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
DE CE convertesti in AVI?!
BS Player citeste si DVD.
VirtualDubMod deschide fisierele VOB.
Exista destule playere care deschid VOB/DVD si pot scoate o poza (Crystal, Media Player Classic etc. etc. etc.)
Toata faza este sa gasesti o imagine cit mai statica si mai clara cu persoana, scoti poza, o prelucrezi putin in Photoshop/Paint Shop Pro.

#6
daddy

daddy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,914
  • Înscris: 08.02.2004
Si Power DVD, poate cel mai uzitat player dvd pentru pc, are posibilitatea de snapshoot. Eu zic sa o lasi balta cu pozele din film, mai ales ca filmarea e SD si deja compresata mpeg pentru dvd. Vor iesi niste porcarii de poze cu toata chinuiala in photoshop. Fetele invitatilor de-abia se vor distinge, va fi doar ideea de "parca eu sunt ala din poza, vai ce bucuros sunt!". Eu zic sa le faci copii la dvd-uri si sa vada linistiti filmarea sa se bucure ca se vad in film. Si ce daca nu au fost surprinsi toti? Si eu daca am vreun invitat care vine si sta o ora si ora aia sta lipit de scaun iar eu am altceva mai interesant de pozat, nu ma chinui sa ma duc sa-i fac lui poza in mod special. Si-apoi mai sunt nunti cu 200 sau mai bine de invitati. Am sa stau sa am grija tuturor? Eu le spun mirilor de la inceput ca la final, cand pleaca fiecare, sa ii opreasca sa faca o poza. In felul asta au poze cu aproape toti nuntasii. Ca mai sunt unii care zboara ca racheta cand pleaca, e altceva, nu e treaba mea sa insist sa le fac poze.

#7
djvasy

djvasy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 18.07.2008
cu capture screen din ACDSee dak il ai instalat.daca nu t sfatuiesc sa il instalezi, sau eventual daca folosesti BS player ai in el capture screen.

#8
vaja

vaja

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 12.07.2008
Dupa cum au spus si ceilalti este greu sa scoti ceva calitativ de pe video pe foto, dar daca respectivul fotograf ti-a cuprins tot evenimentul nu vad de ce trebuie sa ai toati invitatii (care probabil au stat toata noaptea la masa) pe foto. Si o intrebare: cat timp ai acordat fotografului pt. pozele cu invitatii? (daca vroiai poze cu toti invitatii trebuia sa-l tragi de maneca si sa mergeti cu el pe la mese sau cum s-a mai spus la plecare se putea face o poza cu inv.).
Sper ca nu i-ai reprosat chestia asta?!

Casa de piatra!

#9
adrian_iasi

adrian_iasi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 09.01.2008

 vaja, on Oct 14 2008, 18:12, said:

Dupa cum au spus si ceilalti este greu sa scoti ceva calitativ de pe video pe foto, dar daca respectivul fotograf ti-a cuprins tot evenimentul nu vad de ce trebuie sa ai toati invitatii (care probabil au stat toata noaptea la masa) pe foto. Si o intrebare: cat timp ai acordat fotografului pt. pozele cu invitatii? (daca vroiai poze cu toti invitatii trebuia sa-l tragi de maneca si sa mergeti cu el pe la mese sau cum s-a mai spus la plecare se putea face o poza cu inv.).
Sper ca nu i-ai reprosat chestia asta?!

Casa de piatra!
am mers la mese cu fotograful am mai gasit cateva poze de interes pe la prieteni dar unii parca s-au ferit. nu am reprosat nimic ca oamenii au avut treaba in noaptea aia ca localul este pe 2 etaje terasa deasupra si curtea interioara deci au alergat oleaca

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate