Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Spam filter pe exchange 2000

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
piticu

piticu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 17.03.2004
Ce softuri si ce fel de metode folositi pentru anti-spam pe exchange 2000 ???

Am incercat sa pun filtru la mesage delivery pentru a exclude anumite domenii, dar fara nici un folos.

Daca folsoiti recipient policy pentru a face asa ceva, va rog sa imi spuneti cum faceti.

#2
utzu

utzu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 03.01.2005
Try GFI Mail Essential de pe www.gfi.com...RULEZ!

#3
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001
GFI Mail Security, cu versiune FREEWARE ... e SUPER ... chiar si in varianta (limitata) freeware!

AV si AntiSpam (CF)


www.gfi.com

PS: super de treaba baietii, cu un kb bine pus la punct. Softul e stabil si se integreaza transparent cu Exchange.

#4
piticu

piticu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 17.03.2004
Multam ptr raspunsuri.

Pana la urma am ales Trend InterScan VirusWall. E super bun si imi merge de minune.
As fi optat ptr GFI, dar nu am inteles partea cu modificare in  MX  ptr ca mail-urile care vin sa vina la acel MX si apoi sa faca forward catre exch >?
Oare trebuie facuta aceasta schimbare numai in cazul in care se instaleaza pe masini diferite ??

#5
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001

piticu, on Jan 21 2005, 22:53, said:

Multam ptr raspunsuri.

Pana la urma am ales Trend InterScan VirusWall. E super bun si imi merge de minune.
As fi optat ptr GFI, dar nu am inteles partea cu modificare in  MX  ptr ca mail-urile care vin sa vina la acel MX si apoi sa faca forward catre exch >?
Oare trebuie facuta aceasta schimbare numai in cazul in care se instaleaza pe masini diferite ??

<{POST_SNAPBACK}>



GFI (MailSecurity) are 2 moduri de functionare: Exchange integrated si SMTP Gateway. Se instaleaza native ca Exchange integrated si nu trebuie sa modifici nimic ... Evident, pe aceeasi masina cu exchange ...

#6
piticu

piticu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 17.03.2004

Tyby, on Jan 21 2005, 23:12, said:

GFI (MailSecurity) are 2 moduri de functionare: Exchange integrated si SMTP Gateway. Se instaleaza native ca Exchange integrated si nu trebuie sa modifici nimic ... Evident, pe aceeasi masina cu exchange ...

<{POST_SNAPBACK}>




Multam mult ptr raspuns

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate