Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

Nokia E72

- - - - -
  • Please log in to reply
4421 replies to this topic

#4393
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Lasa-te pagubas de navigat cu E72.

Pana prinde semnal de la sateliti ajungi la destinatie intreband lumea pe strada.

Sau daca pleci pe undeva, trebuie sa te trezesti cu o ora inainte sa il lasi sub cerul liber ca sa fii sigur ca ai semnal cand pleci. Eu nu am vazut modul gps mai prost decat la E72.

Edited by izometric, 17 May 2014 - 15:58.


#4394
stephano

stephano

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,893
  • Înscris: 27.01.2008
am o intrebare..un e72 codat orange,i am schimbat product code cu unul de romania necodat,daca vreau sa i pun product codul original al tel,mai intra softul de orange pe el?adica sa treaca de la 91 la 71 cat avea

#4395
badboyallyn

badboyallyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,875
  • Înscris: 01.05.2007
Am si eu o intrebare. Pe e72, se pot primi notificari si mesaje push de la facebook si whatsapp?

#4396
gekkado

gekkado

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 824
  • Înscris: 25.09.2007
Nu stiu daca exista aplicatie facebook pentru Symbian dar whatsapp-ul merge perfect.

#4397
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013
De azi am si eu aceasta masterpiece de la Nokia :D

#4398
Lucianmirea

Lucianmirea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 08.02.2013
Salut everybody!
de 2 zile caut un program sau un cod cu care sa deblochez un Nokia e72.am pus un cod de siguranta acun un an.Mentionez ca nu am folosit telefonul cam un an.De 2 zile incerc sa imi aduc aminte si nu reusesc.Am epuizat cam toate variantele care le-m gasit pe net.Cu imei,fara imei,Am incercat sa descarc un program ajutator si nu gasesc o sursa buna.NSS (Nemessis Service Setup)
Stie careva cum sa ma ajute?
va multumesc mult!

#4399
Wzzz

Wzzz

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,712
  • Înscris: 10.05.2011
http://www.hardreset...okia/nokia-e72/

#4400
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
hard resetu tot cere lock code. Cred ca doar cu resoftare merge, adica iei navifirm, phoenix si te apuci de treaba. Sau la service.

#4401
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Da, resoftare cu Phoenix si scapi de cod, altfel, nu poti trece de el.

#4402
cephalophodes

cephalophodes

    .★☆ ★☆ ★☆ ★☆.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,493
  • Înscris: 22.09.2011
bai tata, daca ai bagat codul gresit de 3 ori se autoblocheaza pentru 30 de minute sau 60....si chiar daca bagi codul corect nu ti-l recunoaste...

#4403
Lucianmirea

Lucianmirea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 08.02.2013

View Postxkos, on 07 decembrie 2014 - 19:48, said:

hard resetu tot cere lock code. Cred ca doar cu resoftare merge, adica iei navifirm, phoenix si te apuci de treaba. Sau la service.
Multtumesc pt informatie dar de unde au phoenix.am incercat sa iau NSS si nu gasesc sursa sigura.
Scuze moderatorilor.am realizat dupa ca era deja topic cu nokia e 72.multumesc pt intelegere!

#4404
Lucianmirea

Lucianmirea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 08.02.2013

View PostLucianmirea, on 07 decembrie 2014 - 21:08, said:

Multtumesc pt informatie dar de unde au phoenix.am incercat sa iau NSS si nu gasesc sursa sigura.
Scuze moderatorilor.am realizat dupa ca era deja topic cu nokia e 72.multumesc pt intelegere!


mai e careva dispus sa ma ajute!
multumesc!

#4405
cephalophodes

cephalophodes

    .★☆ ★☆ ★☆ ★☆.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,493
  • Înscris: 22.09.2011
un smartphone de ca_at?? DA

Iti faci treaba cu el, dar se pare ca, cateodata NU..degeaba ma tine bateria 5-6 zile daca.............................................................

Problemele mele sunt:

Sun pe cineva...am semnal...pe ecran imi apare "eroare de conexiune", si semnalul dispare...wtf!

In acest timp caut semnal prin camera (ca n-am semnal aici un de locuiesc acum)..si nu prinde semnal, dar vad ca ma suna un numar de fix!

Cum dracu sa te sune cineva daca telefonul nu are semnal?? si culmea, raspuns si vorbesc, se aude atat de clar si tare, fara sa se-ntrerupa (asa cum facea cand aveam semnal)..


de vreo 3 ori era sa-l sparg dand cu el de pamant, dar ma doare sufletul ca stiu ca acum ceva timp am dat o droaie de bani pe el...

in Bucuresti sau in zone cu semnal, n-am avut probleme....nici la metrou...e aici zici ca are draci pe el...

pe GSM semnal pauza 1-2 linii din 7
pe 3g semnal 3-4 linii din 7....dar cand sun pe cineva scade dramatic la 1-2 linii...

retea vodafone...

ce telefoane cu ecran tactil stiti sa aiba semnal bun si stabilitate in convorbire in zone cu acoperire slaba?
bateria sa tina 2-3 zile, buget maxim 500 lei...



Am avut nokia e51...vorbeam cu ala oriunde...asta zici ca are.........nu mai zic...ba da, mai zic DRACI...
Sunt super nervos, asta e motivul pentru care scriu atat de mult si atat de urat!

Edited by cephalophodes, 15 December 2014 - 13:09.


#4406
wld-ro

wld-ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,117
  • Înscris: 04.09.2013
eu folosesc un galaxy trend plus de aproximativ un an, ce pot sa spun despre el: stau foarte mult pe net, fapt ce ma face sa-l incarc zilnic, se misca foarte fluid, nu are blocaje, ma folosesc foarte mult de gps cand ies din oras si merge in parametri optimi, nu am ce sa ma plang, are procesor dual core 1.2 ghz si 768 mb ram, de aceea se misca fara sacadari sau blocaje dar de aceea se duce si bateria atat de repede, asa sunt telefoanele din ziua de azi. inainte aveai baterie si nu aveai pe ce s-o consumi, azi e invers. bafta.

later: semnalul este foarte bun, dar cunosc destule persoane care au probleme cu semnalul, locuind la parterul blocului, nu este vorba de acoperire slaba in zona, ci doar de parter, sunt cunoscuti de-ai mei, nu are nicio treaba telefonul, trebuie sa stea la fereastra ca sa aiba semnal.

Edited by wld-ro, 15 December 2014 - 13:52.


#4407
danielionutb

danielionutb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 951
  • Înscris: 21.08.2012
De ce nu pot trimite mesaje pe e72? Pot primi mesaje si efectua apeluri doar atat mi se intampla nu pot trimite mesaje... Are idee cineva de unde activez?

#4408
cephalophodes

cephalophodes

    .★☆ ★☆ ★☆ ★☆.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,493
  • Înscris: 22.09.2011

View Postdanielionutb, on 19 decembrie 2014 - 15:54, said:

De ce nu pot trimite mesaje pe e72? Pot primi mesaje si efectua apeluri doar atat mi se intampla nu pot trimite mesaje... Are idee cineva de unde activez?

nu ai centru de mesaje care trebuie sau nu ai deloc...intra la setari mesaje text...gaseste acolo centru mesaje....

#4409
danielionutb

danielionutb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 951
  • Înscris: 21.08.2012

View Postcephalophodes, on 23 decembrie 2014 - 21:07, said:


nu ai centru de mesaje care trebuie sau nu ai deloc...intra la setari mesaje text...gaseste acolo centru mesaje....

L-am activat pana la urma. Mersi de raspuns.

#4410
andreyys10

andreyys10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 02.01.2014
saptamana viitoare imi ajunge si mie telefonul...
l-am achizitionat ca pe unul secundar in principal pentru voce, sms si putin net.
mai am si un android dar imi place si symbian foarte mult, chiar daca nokia a spus ca e un "soft mort".

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate