Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 

Intalnirea de toamna - Unde si cand ? nu stim deocamdata.

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#37
Vlad_int1

Vlad_int1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,847
  • Înscris: 26.04.2007
Deci asta chiar este o invitatie publica pentru rmr ! Cine stie poate in realitate este un om deosebit si ne vom intelege de minune !
Deci maximus ... te asteptam !
PS: te rog mult sa-mi aduci si mie ultimele 150 de numere din AMS ca nu le-am citit . Multumesc anticipat.

#38
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005
Hai sa lasam topicul asta pt ce a fost creat, adica pt noua intilnire.
Pt baza este alt topic.

#39
Bwwlan

Bwwlan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,563
  • Înscris: 13.11.2006

View PostOctavian___28, on Sep 18 2008, 12:28, said:

Daa, Michtaux e meserias la cafele (numai sa nu mai nimerim o gazda ca ultima data, faza cu filtru de cafea...  :unsure:  )
Multzam, conasule. Sper ca data viitoare cand ne vedem sa aduc cafea Dallmayr. Oricum, eu imi sustin ideea ca--virgula--cea mai buna cafea e aia la ibric. BTW, Tavi, de-aia braziliana n-am baut niciodata sau, nah, n-am baut alta decat Amigo Cafe Soluvel. Care-i ness. Care nu-i cafea.
lu Vlad: Daca vrei,am eu un numar din Auto Bild unde descriu astia in detaliu Golful VI si un numar din ams.de unde e Scirocco. Apropo, am intrat pe Volkswagen.de unde mi-am configurat un Golf VI de... wait for it... 37.312 EUR :huh: I mean, imi iubesc eu masina, da' tre' sa fii nuts sa-ti iei un Golf de 37K EUR... Pai asa, mai bine un Passat CC, n'espa?

#40
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006
Pana la urma unde este intalnirea si cand? :naughty:

#41
Vlad_int1

Vlad_int1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,847
  • Înscris: 26.04.2007

View PostMichtaux, on Sep 18 2008, 20:00, said:

lu Vlad: Daca vrei,am eu un numar din Auto Bild unde descriu astia in detaliu Golful VI si un numar din ams.de unde e Scirocco.
Bineinteles ca le vreau ... da, stai sa-mi traduci ?  ca ich spreche kein deutsch (daca asa se zice ... ca asa a tradus google'u :lol:)

#42
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

View PostVlad_int1, on Sep 19 2008, 13:51, said:

(daca asa se zice ... ca asa a tradus google'u :lol:)
ich spreche nicht deutsch

#43
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,968
  • Înscris: 06.04.2007
Nein, nein! Ich kann nicht sprechen Deutsch.   :rolleyes:
Michtaust, is gut?  :huh:

Edited by Octavian___28, 19 September 2008 - 13:10.


#44
Vlad_int1

Vlad_int1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,847
  • Înscris: 26.04.2007
Ia ca va injur eu pe toti acuma cu nemteasca voastra :lol:... ia sprechen romanés si gata !
Hai sa stabilim locul ... Mai veniti cu propuneri si dupa facem vot. Cine iese castigator se si ocupa de cazare :). Io nu ma mai bag ca iar gasesc casa frumoasa cu gazda naspa!

Edited by Vlad_int1, 19 September 2008 - 13:25.


#45
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

View PostVlad_int1, on Sep 19 2008, 14:23, said:

Io nu ma mai bag ca iar gasesc casa frumoasa cu gazda naspa!
Baftalo! Deci iti recunosti vina, nu?

#46
Vlad_int1

Vlad_int1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,847
  • Înscris: 26.04.2007
Da recunosc ! ... ca ma pricep sa gasesc locatii frumoase ;)

#47
Bwwlan

Bwwlan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,563
  • Înscris: 13.11.2006
Tavi a fost cel mai aproape e adevar :)
Ich kann nicht Deutsch sprechen. (predicatul la sfarsit)
In fine, conteaza mai putin...
Stiti ce as vrea io? Sa se tina intalnirea viitoare undeva langa un lac de munte. Unde, asta, mai subtire... Lacul Rosu? Habar n-am, marturisesc cu jena ca io n-am prea facut turism local. Aici cred ca Mak e doctor docent honoris causa.
Apropo, la cort e nefezabil? Intreb si eu ca tot prostu'... Bine, daca mai e cald, ca daca ninge, am si eu o varsta la care am nevoie de caldura in oase :)
Apropo, azi mi-am primit revista lunara de la ADAC si si astia analizeaza Golful VI in exclusivitate :D (dupa ce acu'o luna era frecat si ras-frecat de AutoBild si ams).

#48
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,327
  • Înscris: 09.09.2006

View PostMichtaux, on Sep 20 2008, 02:16, said:

Stiti ce as vrea io? Sa se tina intalnirea viitoare undeva langa un lac de munte. Unde, asta, mai subtire... Lacul Rosu? Habar n-am, marturisesc cu jena ca io n-am prea facut turism local. Aici cred ca Mak e doctor docent honoris causa.
Apropo, la cort e nefezabil? Intreb si eu ca tot prostu'... Bine, daca mai e cald, ca daca ninge, am si eu o varsta la care am nevoie de caldura in oase :)
La faza cu lacul de munte sustin, si eu as vrea asa ceva, la aia cu cortul, pas, si asa sunt teapan de spate, exact cort imi lipseste.
Si btw, despre care intalinire viitoare este vorba aici? A' de toamna sau ailalta?

#49
Vlad_int1

Vlad_int1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,847
  • Înscris: 26.04.2007
Desi mie nu imi trezeste amintiri placute (acolo faceam cantonamente de pregatire fizica iarna) , o zona foarte frumoasa si cu lac de munte este Tusnad. Cazare se gaseste mai mult ca sigur,este lacul Sf Ana si sunt destule de vizitat sau vazut (pentru cine are cheft). Daca vreti eu m-as sacrifica si as merge si eu :) .
Din pacate cred ca este cam departe de toti ... cel putin tavi nu stiu daca ajunge acolo cu un plin :) .

#50
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,968
  • Înscris: 06.04.2007
Pai...din Arad ar fi cam 450 km (deci 900 total).  :mellow:
Pt o noapte de cazare...io stiu...
Berea mi-o asigur eu si cazarea, de mancat imi dati voi.
Defapt stai, ca-l iau pe FRED si am ce sa manc.  :coolspeak:

#51
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005
Mmm, ce ziceti, se anunta ceva ?
Lasa-l pe Fred ca ajungi la Tv   :lol:

#52
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001
La Lacu Rosu sunt cateva posibilitati de cazare ... era o cabana fix pe malu' lacului, da' nu mai stiu multe de ea ... am trecut doar intr-o fuga pe acolo anul asta ...

Pana la Tusnad sunt vreo 240 km din Bucuresti, n-am mai fost de mult prin zona (de trecut am trecut, insa nu am stat).

#53
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005
Nu am decit doua poze cu Lacul Rosu.
Nu stiu ce este de vazut la acest lac, poate Cheile Bicazului, in rest...

Noua ne trebuie o cabana care sa aiba acces la un parau de munte, iar asa ceva stiu prin Bran.
Sa sun un prieten sa vad daca mai are nr de telefon de la cabana si sa vad ce se poate face, bineinteles daca sinteti de acord.
Daca sinteti de acord, chiar daca acel prieten al meu nu mai are nr de telefon, s-ar putea sa ajung saptamina ce vine prin zona, opresc la cabana si vorbesc cu proprietarii cabanei.

Attached Files


Edited by MAK, 20 September 2008 - 18:04.


#54
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006
Lacul Rosu e super marfa ca locatie, distanta fata de toata lumea si daca nu sunt posibilitati acolo, o sa fie la Tusnad. Oricum sunt zeci de pensiuni in zona. Vorbeste cineva maghiara? :lol:

Edited by sanddy1964, 20 September 2008 - 18:05.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate