Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen
 Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950
 Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...
 Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...
 

Revelion 2009

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
169 răspunsuri în acest subiect

#1
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.468
  • Înscris: 04.10.2002
Timpul trece al naibii de repede...
A trecut vara, vremea concediilor a trecut si ea... ramane sa ne consolam cu gandul la Revelion!  :naughty:

Anul asta as vrea sa fac revelionul in Romania, la un hotel sau pensiune serioasa (sa nu vin cu mancarea in traista). O zona montana, aer curat, liniste... stiti voi. Sa nu fie Valea Prahovei, Rucar-Bran sau zone similare unde si sardelele s-ar simti inghesuite iar preturile sunt nesimtit de mari.

Undeva unde noaptea de Revelion sa insemne distractie, nu mocaiala in jurul mesei...

Rog frumos pe cei care au idee de astfel de locatii sa ne spuna si noua!

Mii de multumiri anticipate.  :worthy:

#2
SoKaT

SoKaT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 85
  • Înscris: 30.01.2008
Eu il voi face in Apuseni ... prin zona Arieseniului ...

#3
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.468
  • Înscris: 04.10.2002
Mesajul meu de mai sus era un topic de sine statator intitulat "REVELION 2009".
A venit un moderator lipsit de imaginatie, pentru care weekend sau revelion e totuna, si le-a amestecat. Inteleg si incurajez astfel de demersuri cand sunt topicuri cu aceiasi tema de discutie. Dar de ne-scos din fata tastaturii poti sa fii ca amesteci revelionul cu iesirile in weekend?

PROTESTEZ IMPOTRIVA ACESTUI ABUZ, DACA NU REDEVINE TOPIC SEPARAT "REVELION 2009" VOI RENUNTA LA POSTARI PE SOFTPEDIA PE PERIOADA NEDEFINITA.

#4
webdesign4uu

webdesign4uu

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 13
  • Înscris: 30.08.2008
In katmandu..
e mishto serpi,rechini,crocodili..cu putzin noroc scapi !
:death:

#5
criss_65

criss_65

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.349
  • Înscris: 07.05.2007
pt Yoda:

moderatorul "fara imaginatie" ti-a redeschis topicul despre revelion. daca citeai cu atentie am mutat  aceste posturi intr-un topic despre vacantele viitoare, weekend-uri si propuneri pentru revelion. dar probabil te-ai grabit si nu ai citit cu atentie numele topicului....
data viitoare, te rog sa fii mai atent la exprimare (de la amenintarea ca vei renunta la softpedia pana la aprecierile asupra moderatorului...)
astept cu nerabdare sa vad ce feed-back va avea acest topic nou..
o zi buna in continuare,

Editat de criss_65, 30 august 2008 - 14:06.


#6
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.468
  • Înscris: 04.10.2002
@criss_65: multumesc pentru revenirea la forma initiala a topicului. Cat despre exprimare, nu cred ca e cazul sa te simti jignita, nu a fost atac la persoana, pur si simplu nu mi se parea normal sa fie amestecate la un loc propunerile de revelion cu iesirile in weekend. Cred ca cele doua evenimente difera foarte mult.
Ai vazut ce a postat webdesign4uu? Efect direct al postarilor amestecate.

La fel si cu renuntarea la Softpedia. In toti anii in care am postat aici, am incercat sa am o atitudine fair, e normal sa astept reciproca.

Inca o data multumesc pentru solutionarea problemei si hai sa ne concentram on-topic.

Editat de Yoda, 31 august 2008 - 10:23.


#7
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.230
  • Înscris: 10.07.2007
via Bulgaria..nisipurile de aur

#8
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.468
  • Înscris: 04.10.2002
Alina, ma gandeam si la varianta asta. Ai fost cumva iarna acolo? Ne poti impartasi mai multe impresii? Multumim.

#9
Catmar

Catmar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 139
  • Înscris: 24.03.2008

View PostYoda, on Aug 29 2008, 19:50, said:

Timpul trece al naibii de repede...
A trecut vara, vremea concediilor a trecut si ea... ramane sa ne consolam cu gandul la Revelion!  :naughty:

Anul asta as vrea sa fac revelionul in Romania, la un hotel sau pensiune serioasa (sa nu vin cu mancarea in traista). O zona montana, aer curat, liniste... stiti voi. Sa nu fie Valea Prahovei, Rucar-Bran sau zone similare unde si sardelele s-ar simti inghesuite iar preturile sunt nesimtit de mari.

Undeva unde noaptea de Revelion sa insemne distractie, nu mocaiala in jurul mesei...

Rog frumos pe cei care au idee de astfel de locatii sa ne spuna si noua!

Mii de multumiri anticipate.  :worthy:

Yoda,
Salut deschiderea acestui topic. Si eu am inceput cautarile si nu am gasit prea multe oferte. A fost cineva mai norocos?

#10
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.230
  • Înscris: 10.07.2007

View PostYoda, on Sep 1 2008, 13:59, said:

Alina, ma gandeam si la varianta asta. Ai fost cumva iarna acolo? Ne poti impartasi mai multe impresii? Multumim.


nu am fost deloc...ai mei au fost doar vara si le-a placut mancarea din belsug :lol: ....iarna cred ca e cam ca pe la noi, la marea neagra...doar ca sunt alte conditii..nu se compara....si pentru 150 euro, 3-4 zile, chiar se merita

decat sa ma duc in austria , sa cheltuiesc pe putin 600 de euro si sa vin moarta de foame...stiu de la niste prieteni, care au servit niste vegetale de revelion, iar la ora 12 i-a trimis la culcare :lol: ...e frumos daca te pasioneaza schiatul, nu si cazul meu

#11
SoKaT

SoKaT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 85
  • Înscris: 30.01.2008
M-am uitat zilele astea la preturile din Romania in noapte de revelion ... m-au luat durerile de cap , pai te costa mai mult sa te duci 2-3 zile de revelion undeva , decat de costa in sezonul de vara ... daca nu gasesc o oferta ceva mai ieftina si cum trebuie , cred ca raman la vreo petrecere in oras sau undeva si gata :-S

#12
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.468
  • Înscris: 04.10.2002

View PostSoKaT, on Sep 1 2008, 19:32, said:

M-am uitat zilele astea la preturile din Romania in noapte de revelion ... m-au luat durerile de cap , pai te costa mai mult sa te duci 2-3 zile de revelion undeva , decat de costa in sezonul de vara ... daca nu gasesc o oferta ceva mai ieftina si cum trebuie , cred ca raman la vreo petrecere in oras sau undeva si gata :-S

Exact. Am vazut oferte in Bucovina,  la aprox. 2000 RON pachetul de servicii.  :deadtongue:
Sper ca odata cu cresterea numarului de oferte, sa apara si preturile normale. E anormal sa fie mai ieftin in Austria decat in Bucovina sau Apuseni!

#13
amonra_71

amonra_71

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.792
  • Înscris: 31.03.2008
Hai să-mi spun și eu părerea. La munte. Știu că zona Bran Moieciu este super aglomerată. Dar mai sunt ceva pensiuni retrase pe la Șimon Peștera pentru cei care nu gustă agitația. Acum în toamnă o pensiune retrasă cu 6 camere a costat 400 ron - noapte. Rămâne să aflu prețul pentru revelion. Distracția? Cade în sarcina găștii. Indiferent de loc, dacă ai cu cine, te poți distra. În ultimă instanță, după 12 noaptea o punem de o canastă, cu vin fiert, la gura sobei. :lol:

#14
Catmar

Catmar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 139
  • Înscris: 24.03.2008

View Postamonra_71, on Sep 2 2008, 09:31, said:

Hai să-mi spun și eu părerea. La munte. Știu că zona Bran Moieciu este super aglomerată. Dar mai sunt ceva pensiuni retrase pe la Șimon Peștera pentru cei care nu gustă agitația. Acum în toamnă o pensiune retrasă cu 6 camere a costat 400 ron - noapte. Rămâne să aflu prețul pentru revelion. Distracția? Cade în sarcina găștii. Indiferent de loc, dacă ai cu cine, te poți distra. În ultimă instanță, după 12 noaptea o punem de o canastă, cu vin fiert, la gura sobei. :lol:

Bran Moieciu, de Revelion, am gasit numai de la 100 euro in sus, doar cazare. Sincer vorbind, mi se pare destul de mult.

#15
SoKaT

SoKaT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 85
  • Înscris: 30.01.2008

View PostCatmar, on Sep 2 2008, 13:16, said:

Bran Moieciu, de Revelion, am gasit numai de la 100 euro in sus, doar cazare. Sincer vorbind, mi se pare destul de mult.

clar e mult , mai degraba mai dau cativa euro si il fac prin afara ... dar sincer , mai mult mi-ar placea in RO :X , poate chiar si pe Valea Prahovei , dar mai astept sa vad cum sunt preturile pana atunci ...

#16
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.468
  • Înscris: 04.10.2002
Valea Prahovei e greu de atins, sunt preturi foarte mari. Bonus inghesuiala, blocaje in trafic...
Eu as vrea ceva gen Bucovina, Maramures, Apuseni dar deocamdata nimic spectaculos.
Exemplu de pe net:

Revelion 2009 Pensiunea Cristina din Busteni
30 Decembrie 2008 – 02 Ianuarie 2009
- 3 nopti cazare
- mic dejun, cina (demipensiune)
Camera DBL 2**-- 2870 Lei Lei/pachet ( pentru 2 persoane )
Camera DBL 3***-- 3370 Lei Lei/pachet ( pentru 2 persoane )

Revelion 2009 Pensiunea Rising Sun (Rasnov, jud. Brasov)
30 Decembrie 2008 - 4 Ianuarie 2009
- 5 nopti de cazare
- toate mesele incluse
- masa festiva de Revelion
Pret/loc in camera dubla/pachet= 450 EURO

Revelion 2009 Tunisia, hotel Soussana 3*
27.12.08 – 03.01.09
- 7 nopti de cazare
- demipensiune
- masa festiva de Revelion platita separat (48 EUR)
- taxa aeroport, asigurari ~ 120 EUR
Pret/loc in camera dubla/pachet= 398 EURO (- 15% early biding daca se face rezervarea in septembrie)

REVELION 2009 TIROL - HOTEL GRIESERHOF 3*
Localizare: Situat la 800 metri de centrul statiunii Lermoos, regiunea Tirol.
Descriere: Hotelul dispune de 33 camere, restaurant, cafenea, bar, lift, terasa, parcare.
Camerele confortabile dispun de baie proprie, uscator de par, telefon, radio, TV-satelit.
Facilitati: sauna, fitness- incluse in pret. Contra cost: solar, biliard.
Camera de joaca pentru copii.
Pentru schiori: partia de schi la 30 m, telecabina la 1 km distanta de hotel, statia de skibus  langa  hotel � ski bus gratuit.
Tarif: 495 euro/ persoana/ sejur, loc in camera dubla
Perioada: 27.12.2008- 03.01.2009, 7 nopti cu demipensiune + CINA DE REVELION
Reduceri copii:
0- 3 ani = GRATUIT
4- 10 ani = 50%
11- 14 ani = 30%

Anul trecut am facut revelionul in Ungaria. 4 nopti cu mic dejun si cina festiva, 610 RON de persoana.
Parca mi-e dor de un revelion romanesc, dar la tarifele astea imi piere pofta!

#17
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.230
  • Înscris: 10.07.2007

View PostYoda, on Sep 2 2008, 14:29, said:

Parca mi-e dor de un revelion romanesc, dar la tarifele astea imi piere pofta!


si mie  :lol:

#18
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.468
  • Înscris: 04.10.2002

View Postalina85, on Sep 2 2008, 21:52, said:

si mie  :lol:

O sa-ti piara de tot pofta de rev in Ro, daca vezi oferta asta! http://www.infotrave...php?oferta=6416

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate