Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

Islamistul incalca toate constitutiile din Europa si al altor tari

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
17 replies to this topic

#1
KALOO

KALOO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 08.12.2006
http://www.charonboa...08/03/fitna.wmv . Uitati-va aici, ar trebui interzisa aceasta religie. Adeptii islamismului fiind mai periculosi decat cei ai lui Satan. CEL PUTIN! ar trebui arestati pentru instigare la crime toti preotii care citesc pasajele alea din coran. Lumea islamista ar trebui sa se schimbe ca nu mai suntem in secolul 4, trebuie sa termine cu slujirea violentei si a umanitatii si sa inceapa cu slujirea adevaratului lor Alah.

Edited by KALOO, 28 August 2008 - 19:12.


#2
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

 KALOO, on Aug 28 2008, 19:01, said:

http://www.charonboa...08/03/fitna.wmv . Uitati-va aici, ar trebui interzisa aceasta religie. Adeptii islamismului fiind mai periculosi decat cei ai lui Satan. CEL PUTIN! ar trebui arestati pentru instigare la crime toti preotii care citesc pasajele alea din coran. Lumea islamista ar trebui sa se schimbe ca nu mai suntem in secolul 4, trebuie sa termine cu slujirea violentei si a umanitatii si sa inceapa cu slujirea adevaratului lor Alah.


Si care crezi tu ca ar fi adevaratul lor Allah?

#3
KALOO

KALOO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 08.12.2006

 mihaela5, on Aug 29 2008, 07:17, said:

Si care crezi tu ca ar fi adevaratul lor Allah?

Am zis asa doar sa nu le jignesc religia, dar uite ca m-ai provocat. E o prostie islamismul. Si crestinismul in mare masura, dar islamismul ar trebui interzis pentru instigare la crime impotriva umanitatii. Sper sa moara fiecare islamist fanatic in chinurile pe care ei le doresc celor care nu sunt islamisti. Amin.

#4
RaluLowi

RaluLowi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 05.09.2008

 KALOO, on Aug 30 2008, 02:34, said:

Am zis asa doar sa nu le jignesc religia, dar uite ca m-ai provocat. E o prostie islamismul. Si crestinismul in mare masura, dar islamismul ar trebui interzis pentru instigare la crime impotriva umanitatii. Sper sa moara fiecare islamist fanatic in chinurile pe care ei le doresc celor care nu sunt islamisti. Amin.

O religie mai demonica nici nu exista. Dumnezeu nu omoara ca ne-ar putea distruge intr-o secunda dupa cate pacate facem si se trezesc ei din cucuruz sa vina sa faca dreptate ca Dumnezeu nu stie, de parca roata nu se invarte si orice fapta va fi urmata de o consecinta, sau la ei rotile is patrate? Nu vreau s ajignesc pe nimeni dar sincer atatea atrocitati se vad cu ochiul liber si vad atatia si inca tot mai e numita religia pacii?ce religie a pacii cand nu ai voie sa iti spui opinia sau sa crezi in ce vrei. Crestinismul (cel adevarat of course) nu te omoara daca nu mai vrei sa ai de-a face cu el si te duci poate chiar la Satanisti sa te inchini lui Satan, tot ce vor face ei si cei dragi va fi sa inalte rugaciuni la Dumnezeu ca sa ajute pe el/ea sa vina inapoi dar sa faci asemenea crime fara mila m=ar pune pe ganduri pe mine ca Musulman. daca nici astea nu ii pun pe ganduri pe Musulmanii "de rand" apoi is chiar orbiti bine de religia asta. Si inca ceva, nu Dumnezeu a facut religia ci OMUL. La judecata El nu ne va intreba ce religie suntem ca sa vada unde sa ne puna in iad sau rai, sunt altele mult mai importante de intrebat decat aceea de religie. Este atat de diferit Dumnezeul Crestinilor si cel al Musulmanilor, foarte degeaba zic ei ca se aseamana religiile astea doua. Crestinismul in primul rand nici nu este o religie! Dumnezeul Crestinilor s-a smerit atat de mult si s-a facut om ca ASA A VRUT EL sia venit sa moara pentru ca noi sa fim cu El. Cred ca in Rai vom merge dupa regulile lui Dumnezeu nu dupa ale noastre si cum credem noi ca vom ajunge (fac referire la Islam care spune ca faptele te duc in Rai- nici poveste, in Rai ne duce Dumnezeu daca facem ce a spus El, dupa regulile Lui jucam nu dupa ale noastre). Mai bine slujesc un Dumnezeu care ma iubeste decat unul care daca are chef ma lasa in Rai daca nu nu, care nu ma iubeste si nici nu mi-a spus-o niciodata in Qur'an, in schimb spune acolo tot ce nu ii place si nici o vorba de dragoste. In schimb Yahwe mi-a si spus ca ma iubeste si mi-a si aratat smerindu-se si murind pentru mine, un pacatos! No cand a face Allah asa ceva mai discutam pana atunci sa isi inchida gura in fata Marelui Dumnezeu care a creat Pamantul si Cerul

#5
metacristi

metacristi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 26.08.2006

 mihaela5, on Aug 29 2008, 06:17, said:

Si care crezi tu ca ar fi adevaratul lor Allah?

Se tot vorbeste de asazisii 'extremisti' islamici care distorsioneaza Coranul...in fapt adevarul e ca violenta e la insasi baza Islamului iar renuntarea, chiar partiala, la sharia, atitudinea ostila fata de asazisii necredinciosi, jihad etc inseamna de fapt plasarea in afara Islamului (atunci cand exista buna credinta, se stie ca minciuna e tolerata de Coran atunci cand asazisii necredinciosi sunt mai puternici pe moment)...chiar admitand ca exista moderati in islam (ceva nu prea usor de aparat) acestia nu sunt deloc prea departe de 'extremistii' tip Osama bin Laden...Adevarul nu poate fi ascuns insa, va veni o vreme cand rationalitatea va triumfa si se va face o reevaluare a conceptului de 'political correctness' (e inadmisibil spre ex. ca ura sa fie tolerata)...nu toate ideologiile religioase sunt egale...

Edited by metacristi, 08 February 2009 - 04:03.


#6
mano42

mano42

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 05.08.2007

 KALOO, on Aug 28 2008, 19:01, said:

Lumea islamista ar trebui sa se schimbe ca nu mai suntem in secolul 4,


hihi, unul care se baga cu pareri fara cunostiinta in cauza :D

secolul 4? Islamul a aparut in secolul 7, mai citeste si tu cateva carti de istoria religiilor, sau citeste macar pe wikipedia ;)

nu-i de mirare ca omul e asa de usor de influentabil cu atati inculti printre noi ...

#7
iceman007

iceman007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 22.05.2007

 mano42, on Feb 19 2009, 14:27, said:

hihi, unul care se baga cu pareri fara cunostiinta in cauza :D

secolul 4? Islamul a aparut in secolul 7, mai citeste si tu cateva carti de istoria religiilor, sau citeste macar pe wikipedia ;)

nu-i de mirare ca omul e asa de usor de influentabil cu atati inculti printre noi ...

da culti se mai trezesc altii. Poate imi enunti si mie si mie versetele 4/34 ,2/228 , 24/3 ca tot ai citit Coranul. Asadar ti-ar place sa retraiesti cultul mortii inventat de Mohamed in sec 7?

#8
mano42

mano42

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 05.08.2007
le-am citit, dar tot nu inteleg unde am gresit cu postul meu, islamismul tot este o religie din secolul 7, iar conform versetelor respective, barbatul este superior femeii, versete alese cu drag de cei care sunt impotriva islamului. Desigur ca citind verseturile nu sunt de acord cu ele ( nu sunt mohamedan, adica sunt, cum sunt si crestin ,  hindu si budist) cum nu sunt de acord cu imaginea Domnului cand a sters de pe fata pamantului Sodoma si Gomora, cu ideea ca, cu toate ca Te iubeste, baga spaima in tine cu iadul si ororile lui, nu imi place imaginea Elohim din vechiul testament al Domnului,   nu sunt de acord cu castele indiene ,cu toate ca le inteleg perfect  ca erau utile pe vremea lor. Dar religia nu tine de ce parere am eu despre ea, iar nici dumnezeului nu-i doare in cot. Ca sa intelegi in deplin religia arabilor (inainte si dupa Mohamed) trebuie sa tii cont de plasarea in timp si spatiu (acum 1500 de ani erau politeisti ca si hindusii, grecii sau romanii), influentele, inspiratiile, si conotatiiile politice ce au faurit religia lor. Acelasi reguli trebuie indeplinite la toate religiile cunoscute, mai ales crestinismul, care a devenit cea mai fatarnica religie de pe glob....


yoda, mai citeste inainte sa dai cu parerea, sa condamni dupa criterii politice, etnice si religioase este cea mai mare crima al omenirii, mai ales ca suntem cu totii frati si surori , si aici nu ma gandesc la niste verseturi religioase, ci la proiectul "Human Genom Project" finantat de National Geographic, dovedind ca indiferent de rasa avem acelasi sramosi.

#9
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,134
  • Înscris: 09.01.2007
Mi se pare ca sharia islamica seamana fix cu faimoasa 'lege tiganeasca' prin care pe tigani trebuie sa-il lase justitia in pace, ca-i judeca staborul lor. Mi se pare incredibil ca exista oameni de acord sa-i lasam pe musulmani (ca si pe tigani) sa se conduca dupa 'legea lor' si nu dupa legea statului.

#10
supramax

supramax

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,217
  • Înscris: 17.07.2008
ete fleosc...prostia trece de limitele ue...

#11
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008

 overseas, on 23rd February 2009, 11:47, said:

Mi se pare ca sharia islamica seamana fix cu faimoasa 'lege tiganeasca' prin care pe tigani trebuie sa-il lase justitia in pace, ca-i judeca staborul lor. Mi se pare incredibil ca exista oameni de acord sa-i lasam pe musulmani (ca si pe tigani) sa se conduca dupa 'legea lor' si nu dupa legea statului.

Lasa-i, tu, cu cati mai putini cu atat mai bine.

#12
soka norman

soka norman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,978
  • Înscris: 28.05.2006
daca o sa devina mari si tari s-ar putea sa fim noi judecati dupa legea lor :o

#13
Miss_Lore

Miss_Lore

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 19.06.2009
Kaloo mi se pare ca vorbesti in necunostiinta de cauza .

Mi se pare ca esti obraznic si deloc informat . sau prost informat .sunt ambele valabile zic eu .

Nu cred ca ai dreptul sa jicnesti o religie . cultura , traditiie . sau vreun popor ..indiferent despre ce e vorba. Islamul NU  instiga la terorism sau la acte violente . Niciodata . nici unde . NU  scrie asa ceva in Coran .

Acum daca tu vezi lucrurile din perspectiva ta si iti exprimi opinia ..fara sa fi citit macar o carte despre Islam ..imi pare rau dar n-ai gandit-o bine pe asta .
Informati-va inainte !! . E foarte simplu sa iti dai cu opinia cand nu sti NIMIC . din adevarul acestei religii.
Si zau .. carea r fi paginile alea de care spui ? Vezi ? cred ca nici Biblia nu poti sa o interpretezi calumea ..daramite Coranul asa ca de .

ce sa ceri , ce sa dai .

#14
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008

 soka norman, on 14th June 2009, 20:05, said:

daca o sa devina mari si tari s-ar putea sa fim noi judecati dupa legea lor :o

Las' ca mai da americanu' o bomba, mai sunt si evreii. Daca-si iau prea tare nasul la purtare, are cine sa-i puna cu botul pe labe.

#15
nelu73

nelu73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 11.01.2007

 RaluLowi, on 14th September 2008, 22:56, said:

... si inca tot mai e numita religia pacii?

hehe... religia pacii... am mai citit asta, dar e valabil doar intern...daca esti musulman esti lasat in pace, daca nu poate sa-ti ia gatul ca nu conteaza, cei de spun asta nu definesc cuvantul pace si contextul.
si alte religii se folosesc expresia "pace voua" si totusi nu sunt numite "religia pacii".
Deci "religia pacii" e numita de musulmani, cei ce nu sunt musulmani o pot numi cum vor , dar "religia pacii" in nici un caz.
Crestinii de ex. sacrifica mielul, e o crima? altii sacrifica oameni pe carei considera fara valoare...

 mano42, on 19th February 2009, 14:27, said:

hihi, unul care se baga cu pareri fara cunostiinta in cauza :D

secolul 4? Islamul a aparut in secolul 7, mai citeste si tu cateva carti de istoria religiilor, sau citeste macar pe wikipedia ;)

nu-i de mirare ca omul e asa de usor de influentabil cu atati inculti printre noi ...
care-i ideea ta? omul a spus ca nu suntem in secolul 4, cand a aparut islamul n-are relevanta.
se pare ca n-ai inteles ce voia sa spuna

 mano42, on 20th February 2009, 23:57, said:

Ca sa intelegi in deplin religia arabilor (inainte si dupa Mohamed) trebuie sa tii cont de plasarea in timp si spatiu (acum 1500 de ani erau politeisti ca si hindusii, grecii sau romanii), influentele, inspiratiile, si conotatiiile politice ce au faurit religia lor. Acelasi reguli trebuie indeplinite la toate religiile cunoscute, mai ales crestinismul, care a devenit cea mai fatarnica religie de pe glob....


yoda, mai citeste inainte sa dai cu parerea, sa condamni dupa criterii politice, etnice si religioase este cea mai mare crima al omenirii, mai ales ca suntem cu totii frati si surori , si aici nu ma gandesc la niste verseturi religioase, ci la proiectul "Human Genom Project" finantat de National Geographic, dovedind ca indiferent de rasa avem acelasi sramosi.

pai tu de ce nu tii cont de spatiu si timp? nu traiesti in mileniul III? in secolul XXI? Tu traiesti acum 1500 de ani? si mai scrii si pe forum?
Noi discutam religia actuala, ce a fost a fost, nu se pot corecta toate greselile, dar macar un inceput...

 soka norman, on 14th June 2009, 20:05, said:

daca o sa devina mari si tari s-ar putea sa fim noi judecati dupa legea lor :o
ce te face sa crezi ca nu acesta ar fi scopul? si...scopul scuza mijlacele...


 Miss_Lore, on 20th June 2009, 20:47, said:

Kaloo mi se pare ca vorbesti in necunostiinta de cauza .

Mi se pare ca esti obraznic si deloc informat . sau prost informat .sunt ambele valabile zic eu .

Nu cred ca ai dreptul sa jicnesti o religie . cultura , traditiie . sau vreun popor ..indiferent despre ce e vorba. Islamul NU  instiga la terorism sau la acte violente . Niciodata . nici unde . NU  scrie asa ceva in Coran .
pai in Coran scrie decat lucruri bune, dar doar pt musulmani, nici macar nu-i considera criminali pe cei ce ucid un "necredincios", deci, nu indeamna dar incurajeaza :D ....
stiai ca...ascunderea adevarului e o forma de minciuna?

Edited by nelu73, 09 July 2009 - 09:28.


#16
SophistiKat

SophistiKat

    Semper Fidelis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,502
  • Înscris: 02.10.2010

 RaluLowi, on 14th September 2008, 21:56, said:

O religie mai demonica nici nu exista.
Aici īti dau dreptate ! Si din moment ce īncalca constitutia europeana, ar trebui interzisa...  -_-

 Thomas-, on 13th June 2009, 20:40, said:

Lasa-i, tu, cu cati mai putini cu atat mai bine.
Ar fi bine sa se omoare īntre ei mai des !   :lol:

#17
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009

 mano42, on 20th February 2009, 23:57, said:

ci la proiectul "Human Genom Project" finantat de National Geographic, dovedind ca indiferent de rasa avem acelasi sramosi.
Asta e una din sabloanele cele mai cretine care ni se tot baga pe gat.
In caz ca nu stii avem 99% din gene in comun cu maimutele, vreo 90-95% cu restul mamiferelor, si vreo 50% si cu varza.
Interesele si valorile verzei si ale noastre coincid chiar asa?
Vezi Biblia, nu sunt popoare mai blestemate acolo decat cele mai INRUDITE cu evreii. Aia li-s cei mai mari dusmani.
Si-n plus suntem oameni deci rationali, suntem ce ne fac creierele noastre sa fim, mai putin biologia.
Daca creierul fratelui tau il face sa elaboreze o doctrina prin care devine dusmanul tau, nu-l mai poti primi in casa, logic. Ai datoria sa-ti aperi pielea, a ta si a familiei tale.

#18
SophistiKat

SophistiKat

    Semper Fidelis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,502
  • Înscris: 02.10.2010
First, Islam is AGAINST freedom, our constitution, our liberties ! It is our enemy…so permitting Islam to flourish is something that the First Amendment does not cover !  http://frontpagemag....nent/?cid=74735

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate