Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Despre admiterea la facultate

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
sashajoker

sashajoker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 02.08.2008
Buna! Deocamdata sunt in clasa a 9-a la liceu la mate-info si as vrea sa merg la facultea de arhitectura din Iasi pentru ca imi place.Stiu cate ceva despre cum merge treaba la arhitectura, domeniile nu le stiu.Vreau sa va intreb daca e bine daca ma duc la arhitectura(stiu ca e f greu nu trebuie sa imi spuneti) sau nu...daca ar trebui sa urmez meditatii(de cate ori pe luna si din ce clasa sa incep meditatiile?) si cu ce medie se cam intra la acest profil la facultate.Am inteles ca 20% nota de la bac si 80% probele pe care le dai la desen liber si desen tehnic.Astept raspunsuri.Multumesc anticipat!( am mai postat asta si la subforumul Altele dar n-am primit raspuns sper sa primesc macar un raspuns acuma va rog;) :rolleyes: )

#2
ploiesteanu

ploiesteanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 02.10.2006

View Postsashajoker, on Aug 25 2008, 20:35, said:

Buna! Deocamdata sunt in clasa a 9-a la liceu la mate-info si as vrea sa merg la facultea de arhitectura din Iasi pentru ca imi place.Stiu cate ceva despre cum merge treaba la arhitectura, domeniile nu le stiu.Vreau sa va intreb daca e bine daca ma duc la arhitectura(stiu ca e f greu nu trebuie sa imi spuneti) sau nu...daca ar trebui sa urmez meditatii(de cate ori pe luna si din ce clasa sa incep meditatiile?) si cu ce medie se cam intra la acest profil la facultate.Am inteles ca 20% nota de la bac si 80% probele pe care le dai la desen liber si desen tehnic.Astept raspunsuri.Multumesc anticipat!( am mai postat asta si la subforumul Altele dar n-am primit raspuns sper sa primesc macar un raspuns acuma va rog;) :rolleyes: )
Nu ma pricep prea bine, in acest domeniu, dar, ceva meditatii ar trebui sa incepi. Ce-ti pot spune, e o meserie extraordinara , foarte cautata, si merita toate eforturile. Nu ar fi mai bine sa dai tu singur pe la institut, sa te interesezi singur ? sa intrebi pe cei ce au facut asa ceva, parintii nu te pot ajuta cu nimic ? Le-ai spus pasiunea ta ?

#3
Ramses91

Ramses91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 12.04.2009
ar trebuie sa incepi meditatiele din clasa 11 cam asa si nu neaparat trebuie sa te pregatesti cu un profesor te poti pregati si singur totul e sa intelegi cea ce faci;)

#4
bloodaxe0505

bloodaxe0505

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 03.05.2010
Nu stiu fratilor cum e, dar daca dupa ce termini te angajezi sa lucrezi pentru un arhitect - fara contract e nasol
rau de tot. Eu am fost la Ionescu Victor din Bucuresti - colaborare si dupa ce i-am facut 2 proiecte
mari cu cartiere de blocuri imi dadea cate 3 mil. ROL la fiecare 2 luni... Asta e bataie de joc,
mereu ma ducea cu vorba ca nu s-au predat proiectele, ca se predau pe faze si tot asa... Nesimtire
crunta, am rezistat vreo 5 luni... Asta e, daca ei au firma si-si permit sa ia studenti de la
Arhitectura sa-i pacaleasca in halul asta.... Va dati seama, el ia cate 4000 EURO cel putin pe un
proiect de-asta si tie care le-ai facut iti da o nimica toata...

Nici la firmele din domeniu cu contract nu e salariu mare la inceput, dar macar stii ca la sfarsitul
lunii iti vine si tie un salariu cu care poti trai.. :(

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate