Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 

Apeluri gratuite RDSTel

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
ONeill

ONeill

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 16.12.2003
Salutare.

   O scurta explicatie. Am abonament RDSTel cu 500 min in rds si 50 pe RTC (cam toate abonamentele sunt de genul asta). Nu am apelat pana acum pe nimeni pe RDS, iar pe RTC, am sunat la taxi (numere gen 945X ). Aceste numere sunt numere "speciale" si se taxeaza separat. Daca cunoasteti numere contact rds de la taxi, food, etc etc, zic ca sunt binevenite aici, viindca eu n-am aflat cat am cautat pe net.

So: primele sunt cele de la RDS care le pun aici:
Tehnic: 0314010890
Comercial: 0314010850
Financiar: 0314010842

   Si inca o rugaminte - la taxi (Bucuresti) stiti telefoane fix (021xxxxxxx)?

#2
xndoe

xndoe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,439
  • Înscris: 16.08.2003
In curand ar trebui sa apara si o carte de telefon a abonatilor RDS. Atunci cand am facut contractul de voce am avut de ales daca doresc sa apar in aceasta carte.

[off-topic] Cele 50 de minute Romtelecom incluse in abonament sunt locale sau si interurbane? O domnisoara de la rel. clienti RDS.Tel mi-a confirmat ( dupa o pauza de cateva secunde) ca ar fi si interurbane. La fel si cele 500 minute RDS. Stie cineva mai multe? 10x

#3
alexandru_m

alexandru_m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 21.05.2002
Primele 50 de minute catre RTC si primele 500 catre RDS sunt gratuite indiferent daca vorbesti local sau interurban (de fapt in reteaua RDS nici nu este definit conceptul de interurban, concept comunist aplicat inca de RTC).

#4
eb2e2

eb2e2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,667
  • Înscris: 16.05.2003

alexandru_m, on Dec 6 2004, 20:08, said:

Primele 50 de minute catre RTC si primele 500 catre RDS sunt gratuite indiferent daca vorbesti local sau interurban (de fapt in reteaua RDS nici nu este definit conceptul de interurban, concept comunist aplicat inca de RTC).

<{POST_SNAPBACK}>



"Conceptul comunist"   :coolspeak:  permite in USA  sa fie convorbiri locale gratuite.....

#5
Xi

Xi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 26.11.2001
Problema este ca la RDS.Tel nici relatiile cu clienti nici suportul tehnic nu sunt numere gratuite.
Comunistii. :cursing:

#6
ole

ole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,224
  • Înscris: 10.07.2003
O surpriza placuta a fost cand mi-a venit factura si am vazut ca si convorbirile pe interurban de la RDS la RTC sunt incluse in cele 50 de min gratuite. In plus pe international (fix-Italia) am platit de 3 ori mai putin decat la RTC.

#7
ONeill

ONeill

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 16.12.2003

ole, on Dec 7 2004, 08:27, said:

O surpriza placuta a fost cand mi-a venit factura si am vazut ca si convorbirile pe interurban de la RDS la RTC sunt incluse in cele 50 de min gratuite. In plus pe international (fix-Italia) am platit de 3 ori mai putin decat la RTC.

<{POST_SNAPBACK}>



Revenind la subiect - numere de rds utile ?

#8
_seti_

_seti_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 31.08.2004
da vre-o modalitate de a afla cit ai consumat din minutele aste gratuite exista ?

#9
jano

jano

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 11.11.2004

alexandru_m, on Dec 6 2004, 20:08, said:

Primele 50 de minute catre RTC si primele 500 catre RDS sunt gratuite indiferent daca vorbesti local sau interurban (de fapt in reteaua RDS nici nu este definit conceptul de interurban, concept comunist aplicat inca de RTC).

<{POST_SNAPBACK}>

N-ai dreptate. Si la RDS exista tarif intrajudetean, si tarif interjudetean. Dupa ce ai depasit minutele incluse in abonament de exemplu cu  Conect 3 tariful RDS-Romtelecom e 0.0215 Euro/min interjudetean si RDS -Romtelecom interjudetean 0.0475 Euro. Vezi ANEXA 3 la contract RDSTEL.
Dar e si logic , costurile pentru convorbiri la distanta implica traversarea a mai multor centrale de tranzit foloseste cabluri optice , legaturi radio etc ce implica costuri mai mari decit la o convorbire locale unde e implicat numai centrala urbana.  :nonobad:

Intr-un fel daca cei de la RDS nu redacteaza o  carte de telefoane, am putea sa facem noi o baza de date si sa punem pe internet. M-am gindit ca cine are numar RDS si vrea sa apare intr-o baza de date sa trimite denumirea si localitatea si nr. RDS undeva... (la o adresa de mail unde cineva sa centralizeze aceste date(voluntar))-si sa publice pe internet, de unde se poate face download. :proud:

#10
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
@seti:nu exista momentan,trebuie sa tii minte cat ai vorbit! :D

#11
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
@jano:-ma gandesc ca pt o astfel de carte ar trebui mai multi voluntari,cate 1 pt fiecare judetz,sa poti trimite fara alte confuzii un mail cu:
nume complet,[email protected] :peacefingers:

Edited by IP-XENTRIC, 07 December 2004 - 15:04.


#12
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 23.06.2003
@jano

Nu e rea ideea ta, dar imposibil de realizat!!

Ii dau dreptate lu IP-XENTRIC, ar fi incompleta si cred ca ar semana mai mult cu o agenda de telefoane personala! :)

Poate ca in viitor cand numarul de noi abonati va incepe sa scada va fi "editata" o astfel ce carte RDS! :)

:OK:

#13
valentinlucian

valentinlucian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 26.02.2004

ONeill, on Dec 6 2004, 15:27, said:

Salutare.

   O scurta explicatie. Am abonament RDSTel cu 500 min in rds si 50 pe RTC (cam toate abonamentele sunt de genul asta). Nu am apelat pana acum pe nimeni pe RDS, iar pe RTC, am sunat la taxi (numere gen 945X ). Aceste numere sunt numere "speciale" si se taxeaza separat. Daca cunoasteti numere contact rds de la taxi, food, etc etc, zic ca sunt binevenite aici, viindca eu n-am aflat cat am cautat pe net.

So: primele sunt cele de la RDS care le pun aici:
Tehnic: 0314010890
Comercial: 0314010850
Financiar: 0314010842

   Si inca o rugaminte - la taxi (Bucuresti) stiti telefoane fix (021xxxxxxx)?

<{POST_SNAPBACK}>


Am fost azi pt un contract la rds si din cate am inteles de la ei pana la sfarsitul lunii decembrie vor publica o carte de telefoane.

Vali

#14
azertiti

azertiti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 03.08.2003

ONeill, on Dec 6 2004, 15:27, said:

Nu am apelat pana acum pe nimeni pe RDS, iar pe RTC, am sunat la taxi (numere gen 945X ).

<{POST_SNAPBACK}>


O sa plangi cand vine factura. Numerele scurte din RTC sunt taxate cu aproximativ 0.4 euro + TVA. Exemplu 931, mi-a aparut pe factura detaliata la tariful asta.

#15
IceRAM

IceRAM

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 03.11.2002
CableLink Suport Tehnic
+40 (31) 4010102


P.S. vedeti sa nu va dea reset la modem (din motive tehnice evident) in timp ce vorbiti cu ei...  ^_^

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate