Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Cum aflu ce placa de retea am?

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
sweetty

sweetty

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 09.01.2007

View Postshmu, on Aug 4 2008, 11:52, said:

nu cred ca a uitat-o.. ci doar e enervanta...
da...fratele meu a primit un laptop si nu cred ca sunt obligata sa va dau voua raportul, iar pe pc ul meu mi am bagat user account si nu stiu cum sa l mai scot. nu am spus eu ca nu mi mai stiu parola. va multumesc pt ajutorul dat si scuze daca v am rapit din timpul dvs pretios pt a mi raspunde mie la nelamuriri. ....nu inteleg ce va intereseaza cate calculatoare am asta e doar treaba mea...rezumati va doar a mi raspunde sau nu la intrebari

#20
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008

View Postqueensoft, on Aug 3 2008, 12:00, said:

start > run > control userpasswords2 > debifezi user must....
http://www.google.co...amp;btnG=Search

View Postsweetty, on Aug 4 2008, 22:06, said:

da...fratele meu a primit un laptop si nu cred ca sunt obligata sa va dau voua raportul, iar pe pc ul meu mi am bagat user account si nu stiu cum sa l mai scot. nu am spus eu ca nu mi mai stiu parola. va multumesc pt ajutorul dat si scuze daca v am rapit din timpul dvs pretios pt a mi raspunde mie la nelamuriri. ....nu inteleg ce va intereseaza cate calculatoare am asta e doar treaba mea...rezumati va doar a mi raspunde sau nu la intrebari

1. ti-a raspuns queensoft mai sus... iti clarific eu
mergi in start, control pannel, user accounts.
- daca vrei sa scoti parola unui user dai click pe userul respectiv si ar trebui sa ai remove password... e simplu...
- daca vrei sa scoti un user trebuie sa dai click pe userul respectiv si parca are delete pe acolo... bineinteles conectandu-te cu alt user cu drept de administrator
2. postul asta l-ai pus aiurea... chestia asta tine de software... aici e topic de hardware...
3. nu trebuie sa ne dai raportul cu date personale dar TREBUIE sa ne dai raportul si cu date despre cum ai ajuns in aceasta situatie.. nu ai fost destul de clara... am ingrosat chestia spusa de tine care m-a bagat in ceata.. 2-3 posturi mai sus spuneai ca vrei sa scoti parola...acum vrei sa scoti userul??? intelegi matale de ce suntem asa "iritati" cateodata?

4. era sa uit... cand intebi ceva si cei de pe aici incearca sa te ajute... dupa ce rezolvi problema este FOARTE util sa spui si CUM ai rezolvat-o, pentru ca noi iti dam raspunsurile din experienta acumulata si nu cititnd nush ce manual invechit... dand rezolvarea problemei poate vei ajuta la randul tau pe altcineva...

Edited by shmu, 05 August 2008 - 16:56.


#21
Mos_Ilie

Mos_Ilie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,522
  • Înscris: 31.12.2006
Salut,

@ sweety. " fratele meu a primit un laptop si nu cred ca sunt obligata sa va dau voua raportul ".
" ....nu inteleg ce va intereseaza cate calculatoare am asta e doar treaba mea...rezumati va doar a mi raspunde sau nu la intrebari
Nu ti-a cerut nimeni sa dai raportul si nici sa faci inventar la cate calculatoare ai.
Scuze, daca te-am deranjat cu postarea de la # 17. Nu asta a fost intentia mea.
E ca in bancul cu  " ajutat batrana sa treaca strada ... impotriva vointei ei ".
Daca se considera off topic, cer scuze din nou pentru ca nu imi e greu.

Edited by Mos_Ilie, 05 August 2008 - 20:01.


#22
sweetty

sweetty

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 09.01.2007
da, poate nu m am exprimat eu cum trebuie. vreau sa scot userul account, adica atunci knd deschid pc ul sa nu mi mai ceara parola, sa intre direct. va multumesc

#23
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008

View Postsweetty, on Aug 6 2008, 16:29, said:

da, poate nu m am exprimat eu cum trebuie. vreau sa scot userul account, adica atunci knd deschid pc ul sa nu mi mai ceara parola, sa intre direct. va multumesc
deci nu trebuie sa scoti userul. este necesar cel putin 1 user, daca ai 2 atunci e problema..
pasul 1 scoti parola, am descris mai sus
pasul 2 intri la users si in stanga ar trebui sa si set the way the users log on and off... bifezi use welcome screen.. parca asa era..
pasul 3 postezi aici.. sigur iti va da cineva o solutie.. dar mai intai cauta.. probabil s-a mai intrebat chestia asta

Edited by shmu, 06 August 2008 - 16:30.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate