Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ranjetul la oameni

recomandare AC 2 dormitoare mici

Ce femeie are si zahar si miere

Vas wc care nu inchide
 De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei

Achizitionarea unui subwoofer auto
 Aparat foto zoom mare

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!
 Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC
 

Unde si cine a furat alegerile?

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
23 răspunsuri în acest subiect

#1
danu.g.

danu.g.

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 36
  • Înscris: 20.12.2003
Aseara, pupincuristul cristian tudor popescu, spunea ca alegerile nu au fost fraudate si ca doar cei de la BEC au facut ceva erori datorate incompetentei lor.
Hai sa-i demonstram cu exemple, acestui iubitor de trandafiri dar si psdistilor ca alegerile au fost furate. Asa ca dati exemple de fraude vazute de voi sau auzite de pe la prieteni, rude, etc.

Comuna Ghimpati, jud. Giurgiu: primar PSD.
Alegatorii erau adusi la vot cu masina primariei si primeau indicatii pretioase cu cine sa voteze.
Cei care veneau singuri nu erau lasati nici ei sa voteze corect, se intra peste ei in cabina si li se arata unde sa puna stampila.
Evident ca nici aici nu au lipsit celebrii turisti adusi cu autobuzele, turisti ce au facut un tur pana in Teleorman.

#2
tra_k

tra_k

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 348
  • Înscris: 12.11.2004
Imi pare bine ca stiu si eu sa raspund. E simplu.

Alegerile au fost furate majoritar PSD+PUR, un pic si de restul.

Unde? La sectiile de votare.

Ar fi fost interesant sa intrebi si cum au fost furate, poate se gasea cineva dintr-un birou de sectie de votare sau dintr-un BEC si-ti raspundea.

Anyway. Incercati sa probati ceea ce afirmati, pentru ca toate sa aiba rezultatul dorit. Altfel oricine poate spune ca a vazut cu ochii lui cum 2k de americani fara drept de vot in Romania au votat in Ghimpati cu PSD si Bombo. Sau de ce nu martieni care au votat Bombo, ca cica ar fi de-al lor (chiar asa, n-o fi martian? Ca prea....).

PEACE & LOVE!

#3
goguferaru

goguferaru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 120
  • Înscris: 03.11.2004
Caz auzit de mine la tara
- eu cu cine votez domn primar ?
-cum cu cine, cu psd sau nu-ti mai dau alocatia
Precizez ca nu am fost de fata, numai am auzit de la cineva

#4
renderman

renderman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.450
  • Înscris: 30.11.2004
Io cred ca s-a vorbit deja prea mult despre asta.
Pentru ca afirmi ca alegrile au fost ok trbuie sa fii ori rau intentionat, orb, sa traiesti pe sub pamant, sau sa ai interese ascunse. Nu se poate, cand toata presa abunda de dovezi, tu sa vii sa spui ca au fost mici erori. ctp nu e prost, e smeker, s-a dat cu aia mai tari, poate il au la mana sau tinteste avantaje materiale. cat despre faza cu dovezile lasati-o mai psd-ilor mai moale, dovezile clare sint chiar procesele verbale si listele speciale. In dobitocenia lor au crezut ca toti vor proceda ca in anii trecuti, cand nimeni nu a verificat procesele verbale si listele separate. S-au inselat. bec-ul a dovedit ca e aservit psd-ului ignorand probele clare, evidente, existente chiar la ei. Puscaria ar fi o pedeapsa prea mica pentru ei... NU SE POATE SA ITI BATI JOC DE O TARA INTREAGA SI SA NU PATESTI NIMIC :cursing:

#5
alinutz2001

alinutz2001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 221
  • Înscris: 28.05.2004
daca ma gandesc bine, singurul lucru LEGAL si util ar fi RENUMARAREA voturilor (pv trimise de fiecare circumscriptie).
de ce nu se face asta.. nu stiu, ca doar este legal si f.normal (vezi alegerile din america).
am inteles ca bec nu a permis nici macar numaratoarea paralela argumentand ca ar fi aglomeratia prea mare sau cam asa ceva.

sic transit gloria mundi!  :death:

#6
tra_k

tra_k

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 348
  • Înscris: 12.11.2004
Fraudarea alegerilor, într-adevar, seamănă tot mai mult cu subiectul OZN. Toată lumea vorbește, toată lumea e convinsă, dar nu se poate dovedi nimic.

Þara lu' pește!!

#7
goguferaru

goguferaru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 120
  • Înscris: 03.11.2004
Dupa cum am mai spus in alt post, conform legislatiei actuale este prea tirziu sa se mai schimbe ceva indiferent cite fraude se dovedesc
Singurul efect al fraudelor dovedite ar fi ca astia din UE sa caste mai bine ochii

Editat de goguferaru, 03 decembrie 2004 - 10:24.


#8
renderman

renderman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.450
  • Înscris: 30.11.2004
Renumararea voturilor e posibila, numai ca ar dura FOARTE mult, si, in plus, s-ar numara si voturile autobuzistilor. Una e sa ai 3000 buletine intr-o sectie (1000x3) si alta e sa ai 300.000 la biroul judetean. Pe asta se bazeaza furtul. renumararea e posibila numai teoretic, practic nu prea...

#9
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.554
  • Înscris: 15.04.2004
Si uite asa, la fel ca si pana acum, ramanem furati si nimeni nu face nimic. Nimeni nu ia atidutine. "Lasa-l maica, n-a furat asa de mult. Ce-s 6-7 procente acolo?" Atitudinea tipic romaneasca.  :puke:

#10
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 33.295
  • Înscris: 21.04.2004
imi pare rau, dar nu cred ca au fot furate. pur si simplu oamenii sint prosti. alegerile sint furate atunci cind se falsifica rezultatele, nu cind cineva ii spune altcuiva ce sa voteze si ala ca boul executa.

#11
akajohn

akajohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.814
  • Înscris: 15.07.2004

Mosotti, on Dec 3 2004, 10:47, said:

imi pare rau, dar nu cred ca au fot furate. pur si simplu oamenii sint prosti. alegerile sint furate atunci cind se falsifica rezultatele, nu cind cineva ii spune altcuiva ce sa voteze si ala ca boul executa.

<{POST_SNAPBACK}>


dar atunci cand votezi de mai multe ori? eu zic ca asta este cel mai grav... votand de mai multe ori nu numai ca avantajezi in mod clar pe cineva dar si dezavantajezi partidele mici... de ce? pentru ca automat creste masa celor care voteaza si procentul mic al celor mici scade si mai mult... ia scade tu din 57% prezenta la vot vreo 7% voturi fraudate (eu atatea cred ca sunt)... si apoi recalculeaza voturile lui Ciuhandru sau Gigi... o sa vezi ca sunt in crestere... dar ce mai conteaza... oricum e deranjant ca opinia publica internationala accepta furtul acesta... Americanii declanseaza razboaie de democratizare a lumii din te miri ce motiv si in acest caz stau cu mainile in san... ar putea cere respectarea dretului democratic si ar trebui sa sprijine poporul roman pentru ca el moare in Iraq sau pe unde mai vor ei si nu Bombonel sau prietenii lui... De ce nu se baga sa spuna adevarul? Chiar sunt orbi la acele liste suplimentare? E chiar asa de greu de verificat?

#12
rudy

rudy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 131
  • Înscris: 08.10.2004
Renumararea voturilor este posibila, dar nici macar D.A.-ul nu are interes sa ceara acest lucru, convinsa fiind ca rezultatul final nu ar suferi modificari importante. Este strategia aliantei sa mentina pana duminica viitoare aceasta stare de revolta impotriva hotilor de psd-isti pentru ca nehotaratii sa-l voteze pe Basescu, liderul celor furati miseleste.
Pe mine unul au reusit sa ma scarbeasca si aliatii (psd-istii reusisera de multi, multi ani) cu incercarea lor de a ma (ne) manipula cu aceasta pseudo-frauda, iar Basescu, cel pe care il admiram pana acum (singurul poilitician de altfel), m-a dezamagit prin felul in care a primit recenta infrangere.
Asa ca duminica viitoare voi sta bine-merci acasa si voi refuza sa votez dintre doi oameni care nu merita nici unul sustinerea mea.

#13
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 33.295
  • Înscris: 21.04.2004

akajohn, on Dec 3 2004, 11:00, said:

dar atunci cand votezi de mai multe ori? eu zic ca asta este cel mai grav... votand de mai multe ori nu numai ca avantajezi in mod clar pe cineva dar si dezavantajezi partidele mici... de ce? pentru ca automat creste masa celor care voteaza si procentul mic al celor mici scade si mai mult... ia scade tu din 57% prezenta la vot vreo 7% voturi fraudate (eu atatea cred ca sunt)... si apoi recalculeaza voturile lui Ciuhandru sau Gigi... o sa vezi ca sunt in crestere... dar ce mai conteaza... oricum e deranjant ca opinia publica internationala accepta furtul acesta... Americanii declanseaza razboaie de democratizare a lumii din te miri ce motiv si in acest caz stau cu mainile in san... ar putea cere respectarea dretului democratic si ar trebui sa sprijine poporul roman pentru ca el moare in Iraq sau pe unde mai vor ei si nu Bombonel sau prietenii lui... De ce nu se baga sa spuna adevarul? Chiar sunt orbi la acele liste suplimentare? E chiar asa de greu de verificat?

<{POST_SNAPBACK}>


cite voturi duble au fost descoperite? si de ce sa presupunem ca numai psd se ocupa cu smecherii? e cumva alianta formata din ingerasi? nu cred ca s-au furat 7% nici pe departe, e un sistem timpit si asta e rezultatul. acum o sa ajunga prm in guvern si o sa ne kkm pe noi

#14
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.554
  • Înscris: 15.04.2004
Pai cum sa accepte americanii sau europenii o refacere a alegerilor? Ca doar ei o dau de zor cu formarea unui nou guvern, continuitate in guvernare si alte kkturi d-astea. Trag de noi sa intram in mUE, mama mama! Bineinteles ca pesedeu' ii pupa pe aia in kur ca sa aiba cu ce sa se laude la populatia asta idioata, ca vezi doamne, noi am integrat romania in mUE. Romania nu este pregatita sa intre in mUE in 2007!!! Nu avem nevoie de integrarea asta fortata. Onorabil ar fi sa intram cu capul sus, dupa ce ne-am rezolvat TOATE problemele economice, sociale etc, iar in momentul ala putem sa le impunem NOI alora conditii, nu ei noua.
Cand il aud pe kktu ala de CTP cum abereaza la TV mi se face scarba. Vai ce rau a facu Basescu romaniei! Vai vai vai!  :death:
Ce mai, americanii si europenii sunt niste curve. Nu-si vad decat interesul si nu-i intereseaza sub nici o forma ca la noi s-a facut frauda electorala sau ca e coruptie sau mai stiu eu ce. Ati vazut ce au sarit cu gura in Ucraina? De ce la aia s-au sesizat imediat iar la noi se fac ca ploua? Ucraina nu e vizata pt intrarea in mUE si nici in NATO.

#15
renderman

renderman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.450
  • Înscris: 30.11.2004

Mosotti, on Dec 3 2004, 11:16, said:

cite voturi duble au fost descoperite? si de ce sa presupunem ca numai psd se ocupa cu smecherii? e cumva alianta formata din ingerasi? nu cred ca s-au furat 7% nici pe departe, e un sistem timpit si asta e rezultatul. acum o sa ajunga prm in guvern si o sa ne kkm pe noi

<{POST_SNAPBACK}>


Aici n-am ce face, tre' sa-ti dau dreptate. E clar ca alegerile n-au fost corecte, e clar ca s-a furat. mai mult sau mai putin. Dar gandeste-te cine a facut legea electorala...

p.s. nu cred ca DA ar face alianta cu prm-ul pentru ca ar spulbera practic sansele de integrare

#16
goguferaru

goguferaru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 120
  • Înscris: 03.11.2004

Necronomikon, on Dec 3 2004, 11:47, said:

" Trag de noi sa intram in mUE, mama mama! "

<{POST_SNAPBACK}>


De ce ne vor astia cu orice pret in UE ?

#17
Necronomikon

Necronomikon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.554
  • Înscris: 15.04.2004

renderman, on Dec 3 2004, 12:07, said:

Aici n-am ce face, tre' sa-ti dau dreptate. E clar ca alegerile n-au fost corecte, e clar ca s-a furat. mai mult sau mai putin. Dar gandeste-te cine a facut legea electorala...

p.s. nu cred ca DA ar face alianta cu prm-ul pentru ca ar spulbera practic sansele de integrare

<{POST_SNAPBACK}>


Ma pish pe ea de integrare. N-are nici o valoare atata timp cat conditiile pe care ar trebui sa le indeplineasca Romania sunt doar pe hartie si nu in realitate.

goguferaru, on Dec 3 2004, 12:09, said:

De ce ne vor astia cu orice pret in UE ?

<{POST_SNAPBACK}>


De ce? Pai in primul rand o piata mare de desfacere. Pe de alta parte, in felul asta pot controla exact ce producem, cum producem si ce exportam. Si sunt sigur ca mai sunt multe alte motive politice si interese de nivel inalt.

#18
renderman

renderman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.450
  • Înscris: 30.11.2004

Necronomikon, on Dec 3 2004, 12:12, said:

Ma pish pe ea de integrare. N-are nici o valoare atata timp cat conditiile pe care ar trebui sa le indeplineasca Romania sunt doar pe hartie si nu in realitate.

Gandeste numai ca ai putea sa te angajezi in alta tara fara sa ai nevoie de permise de munca...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate