Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

VANZARI/CUMPARARI

- - - - -
  • Please log in to reply
1170 replies to this topic

#91
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006

 SchumyAlex, on Jul 14 2006, 18:44, said:

Iubitor de animale, caut pui bichon maltese alb la un pret avantajos, stapanii nu trebuie sa-si faca griji il dau pe mainile cui trebuie nu-i va lipsi nimic. Ofer un maxim de 100E va rog din suflet sa ma contactati!
[email protected]  0723883222

Eu iti dores sa gasesti dar... aici la mine in bloc este cineva care vinde dar cu mult peste 100 euro...

#92
SchumyAlex

SchumyAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 27.02.2006
Defapt nam tocmai eu nevoie de catzlus ci un prieten.....eu zic sa il contacteze sa vorbeasca.....paote ajung la o intlegere! :D

#93
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006

 SchumyAlex, on Jul 14 2006, 19:07, said:

Defapt nam tocmai eu nevoie de catzlus ci un prieten.....eu zic sa il contacteze sa vorbeasca.....paote ajung la o intlegere! :D

De fapt ne minti din start si vrei sa mai avem incredere in tine
La revedere !!!

#94
SchumyAlex

SchumyAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 27.02.2006
:eheyebrow:  Hai k esti mortal...... nu e pt mine ci pt prietenu asta....nu gaseste nciaieri si mam gandit sa postez pt el!Ce e asa greu????!!! <_<

#95
dodo_m

dodo_m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 18.02.2006

 SchumyAlex, on Jul 14 2006, 19:27, said:

:eheyebrow:  Hai k esti mortal...... nu e pt mine ci pt prietenu asta....nu gaseste nciaieri si mam gandit sa postez pt el!Ce e asa greu????!!! <_<
io sincer nu inteleg nimica... :roflmaofast:  cine are nevoie de cine??? catzelul de prieten, prietenul de catel :bigwhitegrin: ...shi daca este asha de ce nu ai zis de la bun inceput ca anuntul se refera la un prieten??? :ciocan:  anyway nu stiu daca o sa gasesti bishon ( ma refer la unul de rasa nu metis de bishon k mai stiu shi io ce..) la 100 de euro ...majoritatea cainilor de rasa se vand cu 200-300 euro.

#96
Chow05

Chow05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 11.10.2005
Hmm...strange bani pana atunci. Dar, in primul rand, documenteaza-te. Cadoul pe care vrei tu sa il iei inseamna o responsabilitate pe 10-12 ani ( e bine ca stai la casa, dar nu e suficient).

#97
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005

 Chow05, on Jul 17 2006, 14:28, said:

Hmm...strange bani pana atunci. Dar, in primul rand, documenteaza-te. Cadoul pe care vrei tu sa il iei inseamna o responsabilitate pe 10-12 ani ( e bine ca stai la casa, dar nu e suficient).
Mai trebuie devotament si  seriozitate. Si bineintels, prietena ta sa nu dea inapoi. Te trezesti ca o sa il tii  tu ca ea nu  vrea sau e alergica sau cine stie ce.

#98
Zer0

Zer0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 18.07.2006
Salut!Am 2 perusi de aprozimativ 1 an si asi dori sa iau si un papagal care ar avea capacitatea sa vorbeasca.Ce specie mi-ati recomanda?Care e diferenta intra marele si micul Alexandru?Intreb de iei pt ca sunt mai accesibili la pret si asi putea face un efort financiar.Am inteles ca e mai bine sa fie cat mai mici pt a putea fi invatati sa vorbeasca.E adevarat ca masculii vorbesc iar femelele nu?Cum poti sa ii recunosti atunci cand sunt mici?Se gaseste cineva care ar vrea sa doneze(o suma modica) un astfel de papagal ?Astept parerile voastre...merci
In filme..ce papagali 'dresati' de folosesc in special? parca in Dl Magoo era ceva cu un papagal..sau ma insel..

Edited by Zer0, 22 July 2006 - 22:18.


#99
Zer0

Zer0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 18.07.2006
Apropos...la cate luni e bine sa achizitionezi un papagal micul alexandru si in ce perioada a anului il gasesti inca pui?Marele Alexandru invata mai usor sa vorbeasca sau invata mai multe cuvinte? :huh:

#100
stanley7

stanley7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 10.10.2005
anuntul este inca valabil

#101
pogany

pogany

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 16.07.2006
Zer0, din cunostintele mele toti papagalii vorbesc...
eu am acasa, un perush, mascul de 3 ani aproape si vorbeste..nu-i mai tace gura... :rolleyes:
e adevarat ca e necesar sa-i iei de pui ca sa-i inveti sa vorbeasca si e nevoie de 10-15 min de exercitiu zilnic prin repetarea a 2-3 cuvinte pe care sa le memoreze..
la fe,l e adevarat ca baieteii sunt cei care vorbesc, parca am auzit ca si fetitele ar vorbi, dar mult mai putin...
cand sunt doi mai greu il inveti sa vorbeasca pt ca se iau unul cu altul si nu-i prezinti interes tu...
mergi la un pet shop si acolo afli preturi si toate detaliile despre micul alexandru..auzisem la un moment dat ceva de 5 milioane un pui...

#102
Zer0

Zer0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 18.07.2006
Acum m-am reintors de la un petshop din Careffour.Aveau niste exemplare de micul si marele alexandru sau alexander(depinde cum vreti).micul alexandru =500 (cel galben) =350 (cel verde) ron iar marele alexandru 1100 ron.Spre nefericirea mea, cei de la petshop nu prea stiau sa-mi raspunda la unele intrebari:cate luni are pasarea?de ce unele nu au inelul cu datele pe picior?ce acte (carnet de sanatate,etc) imi dau daca vreau sa cumpar...etc. cred ca erau noi baietii de akolo si nu prea stiau nimik despre aceasta rasa. in principiu,nu prea am incredere sa cumpar unul de la ei.

#103
Gilda

Gilda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 453
  • Înscris: 13.03.2006

 Zer0, on Jul 23 2006, 18:08, said:

Acum m-am reintors de la un petshop din Careffour.Aveau niste exemplare de micul si marele alexandru sau alexander(depinde cum vreti).micul alexandru =500 (cel galben) =350 (cel verde) ron iar marele alexandru 1100 ron.Spre nefericirea mea, cei de la petshop nu prea stiau sa-mi raspunda la unele intrebari:cate luni are pasarea?de ce unele nu au inelul cu datele pe picior?ce acte (carnet de sanatate,etc) imi dau daca vreau sa cumpar...etc. cred ca erau noi baietii de akolo si nu prea stiau nimik despre aceasta rasa. in principiu,nu prea am incredere sa cumpar unul de la ei.

Cumpara direct de la sursa :De la crescator.Si vei afla  o multime de lucruri despre exemplarul respectiv,despre ingrijirea lui etc.

#104
madalinutza

madalinutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 04.11.2005

 Zer0, on Jul 23 2006, 18:08, said:

Acum m-am reintors de la un petshop din Careffour.Aveau niste exemplare de micul si marele alexandru sau alexander(depinde cum vreti).micul alexandru =500 (cel galben) =350 (cel verde) ron iar marele alexandru 1100 ron.Spre nefericirea mea, cei de la petshop nu prea stiau sa-mi raspunda la unele intrebari:cate luni are pasarea?de ce unele nu au inelul cu datele pe picior?ce acte (carnet de sanatate,etc) imi dau daca vreau sa cumpar...etc. cred ca erau noi baietii de akolo si nu prea stiau nimik despre aceasta rasa. in principiu,nu prea am incredere sa cumpar unul de la ei.
haha, Zer0, conform vanzatorilor de la pet shop toate pasarile de vanzare sunt orice vrei tu sa fie ! daca cumva ceri info in loc sa adresezi intrebari cu raspunsuri subintelese (cat are acesta, mai putin de 1 an, nu-i asa ?) vei constata ca sunt paraleli, e o situatie generala, nu numai la pet shop-ul din carrefour ... majoritatea pasarilor mari sunt prinse cu japca si aduse din strainezia si nu au nici date de identificare, nici certificate de vreun fel.
iti dau un perus mascul abia iesit din cuib pe care sa-l poti invata sa vorbeasca, pentru cei 2 maturi ai tai. iti spun tot arborele lui genealogic + info despre hrana, intretinere, boli si tot ce mai vrei tu sa stii.

#105
[email protected]

[email protected]

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 05.07.2006
Are blana alb spre auriu(mai mult alb),este vaccinata si deparazitata la zi, carte de sanatate. Mananca orice,este cuminte, stie cateva comenzi de baza invatate acasa. Este pretabila pentru curte, are nevoie sa alerge mult. Este foarte dragastoasa si pupacioasa, se intelege bine cu oricine, nu a latrat la nimeni niciodata, doar la usa(se trezea spiritul aparator din ea  ) Motivul pentru care o dau este ca nu o mai pot tine. Stau in apartament, iar din cauza programului nu mai am timp de ea. O chinui si, din cauza asta, prefer sa o aiba altcineva. Caut pe cineva care sa-i ofere ce i-am oferit si eu pana acum:dragoste si ingrijire, fara astea ar fi un catel foarte trist.



Valentin Mladin
Bucuresti ( jud. Bucuresti )
0720.03.04.26
[email protected]

#106
3com

3com

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 15.05.2005
Vand pui de pisica siameza in varsta de 2 luni foarte frumosi, educati, nepretentiosi,  fetite.
Doar unor iubitori de pisicute. Alte detalii la tel 0743250993.

Attached Files



#107
3com

3com

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 15.05.2005
Vand pui de pisica Birmaneza, motanei in virsta de 2 luni, educati, jucausi, foarte frumosi, doar pentru iubitori de pisicute. Alte info la tel 0743250993

Attached Files



#108
tete

tete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 10.11.2004
te cam repeti
http://forum.softped...howtopic=149547
diferenta intre siamezi si birmanezi stii care este?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate