Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED
 Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...
 Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...
 Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta
 

Fugiti, care mai apucati...

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#19
justasking

justasking

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,189
  • Înscris: 21.07.2006
Si ma rog de ce avertizezi aceste gunoaie ?  :death:
Iar pentru cei care nu au treaba cu domeniul nu e nici o inginerie ce fac ei si nu are nici o legatura cu termenul de "hacker" ce apare prin filme, doar niste hoti ordinari care profita de naivitatea/ignoranta oamenilor (si deobicei a strainilor)

#20
dobrotescunicol

dobrotescunicol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,872
  • Înscris: 30.08.2003
Pe scurt, ziceau că vând telefoane pe net şi-ţi trimiteau acasă în pachet un cartof. Mari hackeri domne!

#21
herlino

herlino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.05.2005
Atata tot faceau astia? Ca am mai auzit de romani care au spart conturi de paypal si ebay, si asa dadeau tepele. Si e curios ca cred ca tot in Dragasani erau si astia.Dar asta a fost mai de mult. Ce pedepse iau astia de obicei ?

Apropo, care va pricepeti, pun o intrebare intr-un fel legata de treaba asta pe threadul de securitty si antivirus.

Edited by herlino, 20 July 2008 - 17:01.


#22
altai

altai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 651
  • Înscris: 04.04.2007
saptamanile trecute la mine la firma (in valcea) au venit niste tehnicieni nemti
se cruceau aia de ce masini au vazut prin oras si in special de faptu ca sunt conduse de tineri pe la 20 de ani
ma intrebau de unde au aia bani
am fost cinstit si le-am spus ca din fraude pe net


adevaru ca aici daca ai passat esti tzaran
la fel si a4, inseamna ca esti sarac
se merge de la a6 in sus

mercedes la fel, baietii stramba din nas
numa audi si bmw
restu nu conteaza

oricum, cinic vorbind, economia orasului creste  si datorita lor :coolspeak:

#23
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007
crestea buzunaru' lu' piele ca baietii cotizau la bunul mers al treburilor, in niciun caz economia orasului :lol:

#24
altai

altai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 651
  • Înscris: 04.04.2007

View Postkappa_man84, on Jul 22 2008, 10:13, said:

crestea buzunaru' lu' piele ca baietii cotizau la bunul mers al treburilor, in niciun caz economia orasului :lol:

daca ai fi patron de club n-ai mai crede asa
sau dealer audi
sau patron de firma de constructii, etc.

inainte aia nu aveau bani nici de o cola
crede-ma pe unii ii cunosc

#25
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007
da, e un punct de vedere si asta :)

#26
Apophis78

Apophis78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 333
  • Înscris: 25.04.2006

View Postaltai, on Jul 22 2008, 09:56, said:

saptamanile trecute la mine la firma (in valcea) au venit niste tehnicieni nemti
se cruceau aia de ce masini au vazut prin oras si in special de faptu ca sunt conduse de tineri pe la 20 de ani
ma intrebau de unde au aia bani
am fost cinstit si le-am spus ca din fraude pe net


adevaru ca aici daca ai passat esti tzaran
la fel si a4, inseamna ca esti sarac
se merge de la a6 in sus

mercedes la fel, baietii stramba din nas
numa audi si bmw
restu nu conteaza

oricum, cinic vorbind, economia orasului creste  si datorita lor :coolspeak:

Creste economia exponential, ca de..au crescut preturile in Valcea de parca ar fi pe Coasta de Azur situat

#27
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
marii hacări români = e-găinari. nimic mai mult.

ce ma enerveaza presa asta care vrea sa dea pe spate toate pensionarele ...

#28
Apophis78

Apophis78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 333
  • Înscris: 25.04.2006
Am impresia ca presa nu a ajuns la litera "s", de la spameri, din pacate ei au invatat doar pina la "h"....dar lasa ca trec ei clasa....si poate s-or  dumiri ce e ala hacker, si cu ce se papa (ala (hacker) = individ care stie sa faca shut down fara a trage PC din priza)

Edited by Apophis78, 22 July 2008 - 10:46.


#29
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,886
  • Înscris: 06.10.2003
Astia nu-s hackeri ci oameni care fac fraude. Binenteles, da mai bine la public daca-i numeste hackeri ... :death:

#30
alexsnoop

alexsnoop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 14.07.2007

View Postshiva, on Jul 22 2008, 13:41, said:

Astia nu-s hackeri ci oameni care fac fraude. Binenteles, da mai bine la public daca-i numeste hackeri ... :death:
Auzi domnule forumist....nu am nimik cu tine care stai 12 ore pe forum si nici cu cei care fac fraude...in fond tu nu imi pierzi timpul meu iar ei nu fura de la mine din buzunar.....DAR.....ca sa prostesti niste americani batutzi in cap ai nevoie de mai multe, niste servere dedicate, "root`uri", o pagina de scam bine pusa la punct eventual php+curl....etc., cam ce iti trebuie pentru un spam.....si astea nu se gasesc pe strada si nici la mall ;) ....



"Prostii" mor pt ideile celor destepti ....

#31
TLGsoft

TLGsoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,553
  • Înscris: 25.03.2006

View Postalexsnoop, on Jul 23 2008, 00:28, said:

Auzi domnule forumist....nu am nimik cu tine care stai 12 ore pe forum si nici cu cei care fac fraude...in fond tu nu imi pierzi timpul meu iar ei nu fura de la mine din buzunar.....DAR.....ca sa prostesti niste americani batutzi in cap ai nevoie de mai multe, niste servere dedicate, "root`uri", o pagina de scam bine pusa la punct eventual php+curl....etc., cam ce iti trebuie pentru un spam.....si astea nu se gasesc pe strada si nici la mall ;) ....

Hacker inseamna cu totul altceva. La fel si cracker. Astia sunt doar scammeri. Un pic mai sus decat script-kiddies. :)

Asta cu "nu fura de la mine", "aduc bani in tara", "cresc economia"... sunt niste afirmatii naive. La momentul la care smecheria este ridicata la rang de virtute, furtul este laudat, ne transformam TOTI intr-o tara de hoti, incet, incet. Pentru ca exemplele sunt de admirat, deci modele de urmat. Si ne mai miram de ce vor astia sa ne amprenteze...  :puke:

#32
gafton26

gafton26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 08.08.2006
Sa speram ca ii prind pe toti !
Conditiile economice din Romania nu sunt o scuza pentru incalcarea legii !
Daca ai vointa si ambitie si in Romania poti castiga binisor (suficient)...
Daca incalci legea TREBUIE sa platesti pentru asta! Si ce daca sunt altii care scapa? Ai gresit, platesti!
Ala care ii fraiereste pe americani sigur nu va ezita sa iti goleasca si tie contul/ sa te tepuiasca... Tu protejeaza-i !
Ar trebui inchis topicul!    pentru instigare la ilegalitate !

#33
alexsnoop

alexsnoop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 14.07.2007

View PostTLGsoft, on Jul 23 2008, 09:23, said:

Hacker inseamna cu totul altceva. La fel si cracker. Astia sunt doar scammeri. Un pic mai sus decat script-kiddies. :)

Asta cu "nu fura de la mine", "aduc bani in tara", "cresc economia"... sunt niste afirmatii naive. La momentul la care smecheria este ridicata la rang de virtute, furtul este laudat, ne transformam TOTI intr-o tara de hoti, incet, incet. Pentru ca exemplele sunt de admirat, deci modele de urmat. Si ne mai miram de ce vor astia sa ne amprenteze...  :puke:
Nu am spus eu ca ei ar creste economia tzarii... oricum tzara asta e plina de hotzi....de la cel mai mic la cel mai mare....nu o sa se schimbe nimik niciodata.....din partea mea sa`i prinda pe toti....nu am nici de castigat nici de pierdut de pe urma lor....

View Postgafton26, on Jul 23 2008, 09:59, said:

Sa speram ca ii prind pe toti !
Conditiile economice din Romania nu sunt o scuza pentru incalcarea legii !
Daca ai vointa si ambitie si in Romania poti castiga binisor (suficient)...
Daca incalci legea TREBUIE sa platesti pentru asta! Si ce daca sunt altii care scapa? Ai gresit, platesti!
Ala care ii fraiereste pe americani sigur nu va ezita sa iti goleasca si tie contul/ sa te tepuiasca... Tu protejeaza-i !
Ar trebui inchis topicul!    pentru instigare la ilegalitate !

Hai sa mori tu =))) .... instigare la ilegalitate..... eu cred ca ar trebui sters postul tau pentru instigare la prostie ....

#34
SunBeam

SunBeam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 05.01.2007
O mare parte din voi nu intelegeti ce inseamna HACKER. Toti se gandesc la banci, bani si filme SF cand aud cuvantul asta. A fi un hacker include o tona de aspecte, de la locatie, metode si acoperire, pana la actionare real-time (nu tot timpul de la distanta). Majoritatea traiti cu impresia ca un hacker putrezeste intr-un scaun si dirijeaza o intreaga retea din spatele unui ecran :D Referitor la cracker, el face totul for fun, si nu pentru profit. Uitati-va pe net la toate grupurile WEB care pur si simplu umilesc programerii, nu din pricina faptului ca au ce arata, ci de dragul expunerii prostiei ambalate. Multi folosesc protectii one-click si comerciale, care sunt sparte la doar 2-3 zile de la lansare. Cu asa incredere in propriile "scule", cum poti sa nu-i pleznesti cand se cred mari si tari ca produsul lor nu poate fi spart? E fun cand le dovedesti contrariul. Exemplu - www.martau.com - Total Uninstall, al lu' nea Gavrila Martau, spart, facut praf, etc.. you name it - tot timpul modifica protectia si tot timpul si-o ia la nanau. Asta e..

Noroc si toate cele bune. Semnat - un conaisseur :)

#35
herlino

herlino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.05.2005
Fara sa vreau sa jignesc pe cineva, la orice stire despre fraude on-line sau cu carduri, unde apare in titlu sau in continut ceva despre hackeri, imediat apar vreo cativa, mari cunoscatori, care tin sa explice la toata lumea, cu aroganta si condescendenta, ce face un hacker, ce este un hacker de fapt.
Deja se ajunge in penibil, atat din partea presei, care cauta senzationalul, si o da inainte cu hackeri, cat si din partea cunoscatorilor, care posteaza commenturi la orice articol de genul. Lasati-o mai moale fratilor, ca pe nimeni nu intereseaza diferenta intre un hacker si un cracker.

Edited by herlino, 29 July 2008 - 12:50.


#36
SunBeam

SunBeam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 05.01.2007
Multam' de compliment. Am remarcat aluzia, insa eu ramana la convingerile mele. Poate te vei intalni vreodata cu vreo aplicatie a subsemnatului. Stii la ce ma refer si nu mai explic pe indelete, ca (pare-se) jignesc minti iluminate ale acestui forum :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate