Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Plati card/SMS fara a avea firma

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
r3ticul

r3ticul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 336
  • Înscris: 28.02.2006
Baieti, stiti voi un procesator de plati prin card (si, pe cat posibil, prin SMS-uri) care sa accepte realizarea platilor fara ca proprietarul site-ului sa fie o firma sau PFA?

Am o idee de site destul de bunicica, inca am nevoie ca utilizatorul sa poata face plati prin card sau prin SMS. Am consultat pe domnul Google si am gasit doar companii care doresc eliberari de facturi pentru efectuarea platilor, contracte firma-firma, cont bancar pe firma etc. La partea de microplati(SMS-uri), cam aceeasi poveste. Nu intentionez sa fac cine stie ce site de e-commerce (nici nu se vrea a fi de comert), deci o solutie simpla mi-ar fi de ajutor.

Daca exista o rezolvare a problemei mele, va rog sa o enuntati :D

Ms anticipat!

#2
iphp

iphp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 27.06.2008
2Checkout.com ... dar trebuie sa platesti ca sa iti faci cont parca! (pentru card)

Edited by iphp, 30 June 2008 - 08:44.


#3
r3ticul

r3ticul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 336
  • Înscris: 28.02.2006
Da. Suna interesant. E o optiune buna.

Aseara am dat o raita si pe Paypal. E bunicel serviciul lor pentru ce-mi trebuie mie, insa nu reusesc sa obtin pagina de plata clasica: care sa aiba ATAT plata prin card cat si cea prin Paypal. Momentan, cere clientului sa se autentifice sau sa isi creeze cont si apoi are posibilitatea de a plati si cu cardul. Eu as dori sa fac sa imi apara optiunea de plata prin card inca de la prima pagina si fara sa ceara clientului sa-si faca cont pentru paypal.

Am vazut ca pe alte site-uri care folosesc sistemul Paypal au ceea ce-mi trebuie, insa nu stiu ce trebuie sa fac sa am si eu.

#4
BabyMaker

BabyMaker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 11.12.2007

 r3ticul, on Jun 30 2008, 00:48, said:

Baieti, stiti voi un procesator de plati prin card (si, pe cat posibil, prin SMS-uri) care sa accepte realizarea platilor fara ca proprietarul site-ului sa fie o firma sau PFA?

Am o idee de site destul de bunicica, inca am nevoie ca utilizatorul sa poata face plati prin card sau prin SMS. Am consultat pe domnul Google si am gasit doar companii care doresc eliberari de facturi pentru efectuarea platilor, contracte firma-firma, cont bancar pe firma etc. La partea de microplati(SMS-uri), cam aceeasi poveste. Nu intentionez sa fac cine stie ce site de e-commerce (nici nu se vrea a fi de comert), deci o solutie simpla mi-ar fi de ajutor.

Daca exista o rezolvare a problemei mele, va rog sa o enuntati :D

Ms anticipat!

Firme care proceseaza plati :Verotel.com sau CCbill.com (cc , debit , cec, wire t.(?!)).La prima , in 2 zile poti pune plata deja pe site, se aproba repede.Cea de-a doua este o firma foarte cunoscuta.La ambele sign-up-ul este gratuit si poti alege simplu "Sole Propietar".Comisionul este doar la tranzactie.
Legat de plata prin tel , te poti duce direct la sediile companiilor de telefonie mobila pentru un nr cu suprataxa.

#5
r3ticul

r3ticul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 336
  • Înscris: 28.02.2006
Si astea sunt interesante. Si am vazut ca fac si plati catre Romania, ceea ce este bine.

Are, totusi, cineva idee cum sa fac sa mearga la Paypal faza cu plata prin card fara a te autentifica ca membru Paypal?

#6
superjupan

superjupan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 27.11.2006
www.plataprinsms.ro apartine de Voxline Communication cea mai mare firma cu numere suprataxa accepta si persoane fizice pentru plati prin sms

 r3ticul, on Jun 30 2008, 00:48, said:

Baieti, stiti voi un procesator de plati prin card (si, pe cat posibil, prin SMS-uri) care sa accepte realizarea platilor fara ca proprietarul site-ului sa fie o firma sau PFA?

Am o idee de site destul de bunicica, inca am nevoie ca utilizatorul sa poata face plati prin card sau prin SMS. Am consultat pe domnul Google si am gasit doar companii care doresc eliberari de facturi pentru efectuarea platilor, contracte firma-firma, cont bancar pe firma etc. La partea de microplati(SMS-uri), cam aceeasi poveste. Nu intentionez sa fac cine stie ce site de e-commerce (nici nu se vrea a fi de comert), deci o solutie simpla mi-ar fi de ajutor.

Daca exista o rezolvare a problemei mele, va rog sa o enuntati :D

Ms anticipat!


#7
r3ticul

r3ticul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 336
  • Înscris: 28.02.2006
Alte idei?

Edited by r3ticul, 04 July 2008 - 22:37.


#8
raztazraz

raztazraz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 10.09.2008

 r3ticul, on Jul 4 2008, 23:32, said:

Alte idei?

vezi www.fortumo.ro - simplu de folosit, crearea si activarea unui serviciu dureaza cateva minute si lucreaza atat cu persoane fizice cat si cu firme. Ca persoana fizica nu iti trebuie nici un act, decat un numar de cont bancar in care vrei sa iti primesti banii.

#9
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004

 r3ticul, on Jun 30 2008, 22:49, said:

Are, totusi, cineva idee cum sa fac sa mearga la Paypal faza cu plata prin card fara a te autentifica ca membru Paypal?
poți să trimiți cuiva o "notă de plată", sau factură, prin paypal, lui îi vine un link de la server, link ce-l duce către o pagina care are în subsol următoarea chestie:
Don't have a PayPal account? Use your credit card or bank account (where available).
pe care firește trebuie să dea click, și-l aruncă intr-altă pagină în care poate plăti direct cu cardul fără să trebuiască să aibe cont la Paypal (evident, cardul trebuie să poată fi debitat într-una din ce 20 de valute acceptate de paypal, adică nu lei)

#10
moldyq

moldyq

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 16.08.2008
toate firmele postate aici cer sa fi PFA sau juridic, inafara de fortumo (dar la fortumo comisioanele sun ENORME). Cine are firma si ar vrea sa ma ajute mail-ul meu este [email protected]

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate