Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde recomandati un CT cu Casa de...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia
 Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China
 Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED
 Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...
 

ROMTELECOM METRONET

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
orthodoxis

orthodoxis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 28.05.2008
Am gasit pe web siteul Romtelecom un abonament dedicat persoanelor juridice, acces metropolitan in reteaua romtelecom si internet sincronic garantat.
Ce parere aveti despre acest serviciu?
Rog pe abonatii la acest serviciu sa posteze informatii referitoare la: acoperire, instalare, tarife, calitate, suport!

Secțiunea I. MetroNet
Acces permanent la Internet și la rețeaua Metropolitană IP a ROMTELECOM. Viteza de acces la Internet -
garantată atât pentru download cât și pentru upload, viteza de acces în rețeaua Metropolitană - pe principiul besteffort
(maxim 10 Mbps).
Linia de acces între locația clientului și cel mai apropiat punct de prezență al rețelei ROMTELECOM - pe suport
fibra optică și echipament de tip media-convertor.
Viteza de acces la Internet - garantată în interiorul rețelei ROMTELECOM, viteza de acces la nivel metropolitan
- asigurată la nivelul localității unde serviciul este implementat, de tip best-effort (maxim 10 Mbps).

Linkul catre brosura pdf: http://www.romteleco...romana_v4.5.pdf

#2
KaDaVeR

KaDaVeR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 21.01.2007
imi pare rau sa te informez, dar la tine la tara ( com. Podis, Mun. Bacau )  nu se va putea in mod sigur. serviciul metronet este concurent cu serviciile de internet ale celorlalte companii in orasele mari. pretul este negociabil, nu exista unul fix. calitatea este asigurata, e totusi fibra optica. exista un departament separat de suport tehnic dedicat acestor clienti.

sper ca te-am lamurit in mare.

ca idee, daca nu ai adsl in zona, e putin probabil sa poti pune fo de la ROMTELECOM.

#3
Alexxfl

Alexxfl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 04.02.2006

View PostKaDaVeR, on Jun 26 2008, 15:51, said:

imi pare rau sa te informez, dar la tine la tara ( com. Podis, Mun. Bacau )  nu se va putea in mod sigur. serviciul metronet este concurent cu serviciile de internet ale celorlalte companii in orasele mari. pretul este negociabil, nu exista unul fix. calitatea este asigurata, e totusi fibra optica. exista un departament separat de suport tehnic dedicat acestor clienti.

sper ca te-am lamurit in mare.

ca idee, daca nu ai adsl in zona, e putin probabil sa poti pune fo de la ROMTELECOM.
imi pare rau sa te informez, dar cand vine vorba de abonamente de genul asta, locatia conteaza mai putin ;)

#4
turn_on

turn_on

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 30.04.2008
Pentru un abonament de 50 mii euro ajunge si la tara , fara probleme.

#5
KaDaVeR

KaDaVeR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 21.01.2007

View PostAlexxfl, on Jun 26 2008, 15:53, said:

imi pare rau sa te informez, dar cand vine vorba de abonamente de genul asta, locatia conteaza mai putin ;)


mie imi pare bine. e ok, am scapat de o chestie negativa.  :lol:

#6
Alexxfl

Alexxfl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 04.02.2006

View Postturn_on, on Jun 26 2008, 16:10, said:

Pentru un abonament de 50 mii euro ajunge si la tara , fara probleme.
cu 50 de mii de euro iti dau astia 1 Gbps pana in frankfurt :P

#7
rsinro

rsinro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 12.04.2007
se cam poate aproape peste tot. fa o intrebare la rtc-ul local. Business Service Center 0800880800 (apel gratuit in reteaua Romtelecom)

Edited by rsinro, 27 June 2008 - 11:35.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate