Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

DIGI PE CABLU IN IASI

- - - - -
  • Please log in to reply
146 replies to this topic

#1
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,408
  • Înscris: 09.03.2006
Dupa cum bine stiti serviciul DIGI TV era adresat doar persoanelor care au antenta parabolica de la RCS...... insa in IASI RCS laseaza in premiera televiziunea digitala  DIGI TV pe cablu. Se ofera gratuit in custodie un reciever HYUNDAI HCS-1170NA, un smart card iar tot gratuit este si pachetul de programe care in momentul de fata este de 41.

Pentru intrebari, sugestii, reclamatiii acest topic este deschis :)

Edited by juannn, 18 June 2008 - 21:36.


#2
OClaudiu

OClaudiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,870
  • Înscris: 17.09.2003
Am primit si eu acest receiver gratuit. Am pachetul Extra+ . Totusi, cate posturi se prind in total cu acest receiver ?

#3
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,408
  • Înscris: 09.03.2006

 OClaudiu, on Jun 18 2008, 22:21, said:

Am primit si eu acest receiver gratuit. Am pachetul Extra+ . Totusi, cate posturi se prind in total cu acest receiver ?

In momentul de fata se prind doar 41 de programe plus 6 posturi de radio. In momentul de fata posturile VHI CLASSIC MTV FRANCE SI MTV HITS nu au imagine datorita unor probleme pe care sper sa le rezolve cit de curind.

#4
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Poate pun si ei peste tot la fel  :thumbdown:  In Bucuresti se prind 61 de canale in digital:
Attached File  grila_comerciala_bucuresti_28.05.2008.rar   9.7K   121 downloads

Apropo, nu trb pus aici http://forum.softped...p?showforum=286 ?

Edited by Blackhawk, 18 June 2008 - 21:46.


#5
Rhadoo824

Rhadoo824

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 03.03.2006

 juannn, on Jun 18 2008, 22:17, said:

Dupa cum bine stiti serviciul DIGI TV era adresat doar persoanelor care au antenta parabolica de la RCS...... insa in IASI RCS laseaza in premiera televiziunea digitala  DIGI TV pe cablu. Se ofera gratuit in custodie un reciever HYUNDAI HCS-1170NA, un smart card iar tot gratuit este si pachetul de programe care in momentul de fata este de 41.

Pentru intrebari, sugestii, reclamatiii acest topic este deschis :)

Receptorul se da gratuit daca te abonezi la Digi cablu, nu?

#6
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007

 juannn, on Jun 18 2008, 22:17, said:

Dupa cum bine stiti serviciul DIGI TV era adresat doar persoanelor care au antenta parabolica de la RCS...... insa in IASI RCS laseaza in premiera televiziunea digitala  DIGI TV pe cablu. Se ofera gratuit in custodie un reciever HYUNDAI HCS-1170NA, un smart card iar tot gratuit este si pachetul de programe care in momentul de fata este de 41.

Pentru intrebari, sugestii, reclamatiii acest topic este deschis :)
lol te-ai trezit...nu cred ca e "in premiera" deoarece exista de ceva timp DIGI TV pe cablu :P
de ceva timp ...de cativa ani
ps. sper ca nu te-am jignit :console:
ps.2 ..."iar tot gratuit este si pachetul de programe"... pt cat timp???

Edited by easy90rider, 18 June 2008 - 22:21.


#7
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,930
  • Înscris: 10.06.2008
DIGI Cablu exista de mult!
pai daca ne obliga sa luam recivere, bye-bye 2 tembelizoare pe aceeasi conexiune, nu?
Si eu care vroiam sa-mi schimb TV-tunerul!

#8
Ingrat

Ingrat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 19.06.2008

 juannn, on Jun 18 2008, 22:17, said:

Dupa cum bine stiti serviciul DIGI TV era adresat doar persoanelor care au antenta parabolica de la RCS...... insa in IASI RCS laseaza in premiera televiziunea digitala  DIGI TV pe cablu. Se ofera gratuit in custodie un reciever HYUNDAI HCS-1170NA, un smart card iar tot gratuit este si pachetul de programe care in momentul de fata este de 41.

Pentru intrebari, sugestii, reclamatiii acest topic este deschis :)


As dori niste amanunte despre calitatea sunetului. E mai bun decat la un dth? Parintii mei au Dolce printr-un sistem audio si se aude execrabil. La Digicablu cum e? Care sunt avantajele Digicablu fata de un DTH in afara de faptul ca scapi de antena?

#9
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,408
  • Înscris: 09.03.2006

 Rhadoo824, on Jun 18 2008, 23:13, said:

Receptorul se da gratuit daca te abonezi la Digi cablu, nu?

NU.... receptorul se da daca esti abonat la televiziunea analogica. O sa vina agentii la tine acasa si o sa ti-l aduca exact ca la digi mobil.

In IaSI este o premiera digi pe cablu ca pina anul acesta acest serviciu nu era disponibil ok? Eu nu vorbesc de alte judete in tara, vorbesc doar de Iasi. Pe DHT callitatea sunetului si a imaginii este mult superioara fata de televiziunea analogica. Oricum conteaza si un televizor performant cu ar fi un LCD-TV pentru a putea beneficia din plin de calitatea dht.

#10
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,930
  • Înscris: 10.06.2008
este DTH (direct to home).
Dar va convine ca nu veti putea folosi decat un TV?

#11
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,535
  • Înscris: 16.12.2006

 juannn, on Jun 18 2008, 22:17, said:

Dupa cum bine stiti serviciul DIGI TV era adresat doar persoanelor care au antenta parabolica de la RCS...... insa in IASI RCS laseaza in premiera televiziunea digitala  DIGI TV pe cablu. Se ofera gratuit in custodie un reciever HYUNDAI HCS-1170NA, un smart card iar tot gratuit este si pachetul de programe care in momentul de fata este de 41.

Pentru intrebari, sugestii, reclamatiii acest topic este deschis :)
ai gresit aria :P , trebuia sa postezi pe aria tv/satelit ! poate pt Iasi e premiera , dar in tara Digi Cablu se distribuie de mult :) e drept de cateva saptamani se pare ca vor sa imparta cat mai multe receptoare si au marit si grila . daca inainte erau 41 de canale tv , acum in craiova sunt 61 , iar in bucuresti 67  B)

#12
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,408
  • Înscris: 09.03.2006

 catalinman, on Jun 19 2008, 21:25, said:

ai gresit aria :P , trebuia sa postezi pe aria tv/satelit ! poate pt Iasi e premiera , dar in tara Digi Cablu se distribuie de mult :)

Nu am gresit aria ca e tot un serviciu furnizat de RDS. Hai sa nu intram in oftopic cum e prin alte judete ca aici e vorba doar de Iasi ok? Sunt sigur ca se vor mari si aici numarul de programe undeva pe la 70. Insa in momentul de fata serviciu este free.

#13
Aspru

Aspru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,513
  • Înscris: 04.03.2005

 juannn, on Jun 19 2008, 22:02, said:

Nu am gresit aria ca e tot un serviciu furnizat de RDS. Hai sa nu intram in oftopic cum e prin alte judete ca aici e vorba doar de Iasi ok? Sunt sigur ca se vor mari si aici numarul de programe undeva pe la 70. Insa in momentul de fata serviciu este free.

ai PM

#14
S O D

S O D

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 20.01.2006
Ieri au venit pe la mine si mi`au adus chestia aia.Probabil trebuie activata cartela, fiindca a scanat, a gasit 41 de posturi TV si 6 posturi radio, dar numai radio 21 merge si bineinteles OTV :))).

#15
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,408
  • Înscris: 09.03.2006

 S O D, on Jun 20 2008, 07:36, said:

Ieri au venit pe la mine si mi`au adus chestia aia.Probabil trebuie activata cartela, fiindca a scanat, a gasit 41 de posturi TV si 6 posturi radio, dar numai radio 21 merge si bineinteles OTV :))).

Intradevar asa e insa trebuie sa suni la serviciul clienti digi in Iasi 0332/400414 le spui ce nota iti apare pe ecran in momentul in care doresti sa vizionezi un program ( sigur iti apare Nota 27) si in maxim 3 ore se rezolva.

#16
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
eu unu nu as trece inca. Ca sa ce? Mai ales ca nu am plasma,lcd e un tv-lcd horizon de 22" (deci nu cred ca voi vedea ceva schimbari). Si in felul asta probabil voi avea costuri mai mari cu cablu, din moment ce am 4 receptoare pe care trebuie sa se vada tembelizorul.

Edited by romaximusro, 20 June 2008 - 22:31.


#17
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,535
  • Înscris: 16.12.2006

 romaximusro, on Jun 20 2008, 23:31, said:

eu unu nu as trece inca. Ca sa ce? Mai ales ca nu am plasma,lcd e un tv-lcd horizon de 22" (deci nu cred ca voi vedea ceva schimbari). Si in felul asta probabil voi avea costuri mai mari cu cablu, din moment ce am 4 receptoare pe care trebuie sa se vada tembelizorul.
si inca o chestie cam aiurea , daca acum ai extra+ (deci si HBO) poti sa vezi HBO pe toate cele 4 televizoare , daca bagi digital pe celelalte trei trebuie sa mai platesti odata abonamentul pt HBO :(

#18
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,408
  • Înscris: 09.03.2006

 catalinman, on Jun 21 2008, 02:05, said:

si inca o chestie cam aiurea , daca acum ai extra+ (deci si HBO) poti sa vezi HBO pe toate cele 4 televizoare , daca bagi digital pe celelalte trei trebuie sa mai platesti odata abonamentul pt HBO :(

Nu cred ca trebuie sa mai platesc inca un ab pentru fiecare tv in plus pe care-l ai. S-ar putea sa mai fie nevoie de achizitionarea inca a unui reciever in plus pentru fiecare televizor; deci in principiu e vorba numai de un abonamnet.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate