Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Avion - Palma de Majorca

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#19
mihaisto

mihaisto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 22.01.2004
E bun pretul courage. Gindeste-te ca 3 avioane inseamna 3 taxe de aeroport, deci daca te incadrezi in banii astia eu zic ca e bine.
Ce sa spun eu ca trebuie sa plece nevasta-mea la Varsovia si Tarom mi-a dat pretul de 512 EUR pe linie directa!!! Am crezut ca e o greseala. Nu era...

Dar poate iti da Malev un pret mai mic.

#20
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,682
  • Înscris: 26.11.2001

ovidelu, on Nov 1 2004, 13:44, said:

Chiar acum cineva m-a rugat sa ma intersez pentru o cursa Bucuresti-Madrid.

Am sunat la Tarom, si mi-au spus 377 Euro dus-intors pentru o saptamana, in perioada Craciunului.

Fara zboruri intermediare, fara nimik.

Incerc cumva sa dau de Iberica, fiindca am observat ca si ei au cursa directa Bucuresti-Madrir, fara escale pe nu stiu unde.

<{POST_SNAPBACK}>



Am sunat ei eu.
Bucuresti Madrid - 350 euro...

#21
mihaisto

mihaisto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 22.01.2004

ovidelu, on Nov 1 2004, 13:44, said:

Incerc cumva sa dau de Iberica, fiindca am observat ca si ei au cursa directa Bucuresti-Madrir, fara escale pe nu stiu unde.

<{POST_SNAPBACK}>


Iberia iti are aceeasi cursa ca si Tarom. Companiile aeriene nationale colaboreaza pe cursele directe, adica pentru Madrid e cursa Tarom-Iberia, pentru Paris Tarom-Air France, Londra Tarom-British Airways, s.a.m.d.
cred ca iti va da acelasi pret, oricum cu siguranta zbori cu acelasi avion.

#22
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004
nu neaparat acelasi pret...

#23
twisterme2003

twisterme2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 11.01.2004

mihaisto, on Nov 1 2004, 16:17, said:

Iberia iti are aceeasi cursa ca si Tarom. Companiile aeriene nationale colaboreaza pe cursele directe, adica pentru Madrid e cursa Tarom-Iberia, pentru Paris Tarom-Air France, Londra Tarom-British Airways, s.a.m.d.
cred ca iti va da acelasi pret, oricum cu siguranta zbori cu acelasi avion.

<{POST_SNAPBACK}>

spre madrid cu iberia si paris cu air france tarom are code  share, dr nu si spre londra...
oricum te va ajunge mai ieftin daca vei folosi zboruri tarom combinate cu alitalia,air france sau czech airlines  sau klm ...toate suunt in nalianta skyteam in care vrea sa intre si tarom in 2005 asa ca ofertele cele mai bune aici le gasesti...
parerea mea ar trebui sa folosesti serviciile blue air(compania low cost nou aparuta in romania) care are o ruta buc baneasa-barcelona si costa in jur de 200 euro(max)cu totul...dar fara servicii catering la bord(tip charter)...zbor cu boeing 737...detalii la www.zboruri-ieftine.ro

#24
cosx

cosx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 24.02.2005
Observatie:

Tarifele la Biletele de avion nu sunt sub nici o forma negociabile. Ele apar pe bilet defalcat , inclusiv taxele de aeroport. Daca va duceti din agentie in agentie si faceti rezervari o sa ramaneti cu ochii in soare ca se anuleaza direct de companie.
Se cheama double booking si se sanctioneaza.
Nici o agentie de turism nu poate vedea rezervarile alteia in sistemul de rezervari. Aceste date sunt confidentiale si vizibile doar de compania la care s-a blocat loc si de catr5e agentia care a blocat locul.
Comisionul standard la biletele de avion este 7%. Nici o agentie nu are mai mult. Daca intradevar vreti sa negociati , solicitati tariful fara taxe apoi valoarea taxelor si deduceti din tariful fara taxe comisionul agentiei. De acolo va puteti face o idee cat se poate scade si sunteti pe aceasi lungime de unda cu agentia .
Tarifele sunt impuse de companiile aeriene si nu pot fi modificate de agentii .(decat daca se pun ei de a doua si va duc cu zaharelu')

Numai bine.

#25
Maria_Iulia

Maria_Iulia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 05.07.2005
eu am luat 4 bilete la palma dus intors cu swiss air la 200 e
dar le-am facut acum o luna pentru august :)

#26
codruta

codruta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 31.03.2005
Poti incerca si pe www.wizzair.com (din pacate, plecari din budapesta direct palma de mallorca incepand cu 22 iunie). Din cate am vazut pretul e in jur de 200 euro dus intors toate taxele incluse.

#27
Transilvania

Transilvania

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 26.08.2005
Poti incerca si ape www.airmadrid.com,au zboruri directe cu Bucurestiul pina in Barcelona si Madrid,iar de acolo au direct in palma de mallorca.

#28
codruta

codruta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 31.03.2005
Compania wizzair au zboruri directe pe palma de mallorca din budapesta din iunie. Vezi pe www.wizzair.com si de ajuns ajungi cumva si in budapesta

#29
absolutul

absolutul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 22.03.2006
As dori, daca se poate, sa ma ajutati sa gasesc cea mai ieftina cale pentru a ajunge in Sevilla, locatia mea este Oradea, deci ma pot deplasa la Cluj, Arad, Timisoara, Budapesta, Viena, Bratislava sau ma rog, undeva prin apropiere.

Va multumesc anticipat si cu proxima ocazia primul rand e din partea mea!

#30
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
http://www.skyscanner.net , debifează direct-route și fă simulări cu toate aeroporturile din jur. Niște date de călătorie ar ajuta

#31
absolutul

absolutul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 22.03.2006
1 Singur pasager, calatorie doar dus, fara bagaje :) Perioada 10-20 Martie.

Spune-mi ce mai trebuie adaugat?

Mersi frumos pentru reply.

#32
fly_dream

fly_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,075
  • Înscris: 17.05.2007

View Postabsolutul, on Mar 5 2008, 16:26, said:

As dori, daca se poate, sa ma ajutati sa gasesc cea mai ieftina cale pentru a ajunge in Sevilla, locatia mea este Oradea, deci ma pot deplasa la Cluj, Arad, Timisoara, Budapesta, Viena, Bratislava sau ma rog, undeva prin apropiere.

De la Cluj cel mai convenabil ar fi sa pleci cu Wizz la Milano (Bergamo) pe la pranz si de acolo ne mai gandim, Ryanair nu se potriveste ca ora.... La intors e simplu si bine "legat": iei Ryanair din Sevilla la Milano, dimineata pe la 9, apoi dupa 2 ore in Milano (Bergamo), tot de acolo te aduce Wizz la Cluj.

Ooops.... am vazut cand vrei sa pleci.... este cam scurt timpul.... sa mai studiem, Wizz iese din calcul pentru ca nu zboara inca din Cluj la Milano in perioada aceea.

Quote

Va multumesc anticipat si cu proxima ocazia primul rand e din partea mea!

Dai un zbor PROMO ca tot suntem intre fani low cost travelling!

Edited by fly_dream, 05 March 2008 - 17:08.


#33
absolutul

absolutul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 22.03.2006
Ideea e doar de zbor dus, deoarece de acolo vin cu o masina.

#34
mihairosioru

mihairosioru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 31.05.2007

View Postabsolutul, on Mar 5 2008, 16:26, said:

As dori, daca se poate, sa ma ajutati sa gasesc cea mai ieftina cale pentru a ajunge in Sevilla, locatia mea este Oradea, deci ma pot deplasa la Cluj, Arad, Timisoara, Budapesta, Viena, Bratislava sau ma rog, undeva prin apropiere.

Va multumesc anticipat si cu proxima ocazia primul rand e din partea mea!

Doua posibilitati foarte convenabile:

1. Cu stop-over la Roma: WizzAir Cluj - Roma Fiumicino;mai departe Vueling.com sau ClickAir.com Roma Fiumicino - Sevilla (deci ai doua variante din Roma, acelasi aerpoport, imposibil sa nu gasesti o conexiune convenabila ca timp si ca pret);

2. Cu stop-over la Barcelona: WizzAir Cluj - Barcelona El Prat; mai departe la fel Vueling.com sau ClickAir.com Barcelona El Prat - Sevilla, tot doua variante.

Vueling si ClickAir sunt doua companii lowcost spaniole. Merita vizitate site-urile lor, au rute excelente.

3. Mai e o varianta doar cu RyanAir, dar depinde daca tu vrei sa zbori dupa 18 aprilie: Arad - Milano Bergamo - Sevilla. Cred ca varianta asta ar fi cea mai ieftina.

Later edit: sorry, acum am vazut doar ca vrei sa zbori peste o saptamana. Cam tarziu pentru bilete low-cost. Varianta 3 pica din start. Incearca 1 si 2 dar nu te astepta la preturi mici. E foarte tarziu.

Edited by mihairosioru, 05 March 2008 - 17:07.


#35
absolutul

absolutul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 22.03.2006
@fly_dream Nu neaparat de la Cluj, pot sa ma duc si pana la Budapesta sa iau avionul.

Mersi mihairosioru. Acum o sa vad costurile. Eu am facut o calculatie cu Clickair.es, spuneti-mi voi daca e corect sau avantajos:

XG 1145   Mon 10 Mar 2008   15:00 (BUD)   17:35 (BCN)   Adult ?95,89
XG 1001   Tue 11 Mar 2008   06:50 (BCN)   08:20 (SVQ)   Adult ?51,31

Ce ziceti? Merita?

@mihairosioru:

Nu neaparat pret extrem de mic, dar pana in 150Euro sunt dispus sa dau.

Edited by absolutul, 05 March 2008 - 17:09.


#36
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Dacă nu ai date exacte de călătorie degeaba faci simulări.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate