Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

RedHat Linux 7.3

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
lLIVIU

lLIVIU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 442
  • Înscris: 28.11.2001
Aparut proaspat ... il testez si eu acum ... Oficial, iata ce spune RedHat . Practic, eu voi reveni dupa ce imi fac o parere ...

#2
bibicu

bibicu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,341
  • Înscris: 28.11.2001
Il iau si eu acuma. Sint 3 iso-uri cu programe si inca 2 cu surse.

#3
Sammy

Sammy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 26.11.2001
gcc 2.96-RH
Apache 1.3.23-9

pentru mine asta spune totul. :(

printre altele:
apache_1.3.24.tar.gz        21-Mar-2002 15:07  2.1M  Current Release 1.3.24

and more:
GCC 2.95.3 2.95.3 March 16, 2001
GCC 2.95.2 2.95.2 October 24, 1999
GCC 2.95.1 2.95.1 August 19, 1999
GCC 2.95 2.95 July 31, 1999

de unde au scos astia gcc 2.96 nu stiu...
as usual, probabil e gcc-ul 2.95.x cu nu's ce patch-uri aplicate de RH si care te "ajuta" sa nu poti compila nu's ce programe...

#4
bibicu

bibicu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,341
  • Înscris: 28.11.2001
Da, dar are o serie de chestii faine/usor de administrat :)

Si ce greu vine! :ciocan: De abia am 16.5 KB/s :ciocan:

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
poate ma ajuta si pe mine cineva: am luat RH72 de la chip, si cand vreau sa-mi instalez(in orice fel-text, grafic, etc) se blocheaza. Si ma cam oftic. L-am pus la un prieten de-al meu si merge super. DE CE???

#6
DigitalSteel

DigitalSteel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 13.04.2002
Well.... desi sunt un fan inrait redhat.... (lucrez pe el inca de la versiunea 4.1)... am fost dezamagit ... la o prima "vedere", pentru ca instalare nu pot sa ii zic deocamdata... :drac:
De fapt...ce s-a intamplat.... am luat io iso-urile frumushel.... am facut disk de boot...am intrat in setup...
shi cand sa ii dau sa instaleze de pe hard...stupoare...
apare nu shtiu ce eroare in blabla bla.py (asta banuiesc eu tzine de python)...am incercat cu treishpe mii de dischete.... acelashi rezultat...
Ma cam dezamageshte, mai ales ca a inceput sa copieze alte distributzii...(ex: suse).... :degetele:
O sa il trag shi io pe cd... dar numai dupa ce vad vreo 2 impresii serioase de la voi... :P , nu ma risc inca...
A, btw.... Suse 8.0 mi se pare cea mai buna distributie pana acu, asta pana o aparea slack-ul... :yeah baby


Sper ca n-am aberat prea mult
Cheers

#7
Antaris

Antaris

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 497
  • Înscris: 04.01.2002
Tot asta este si parerea mea.Eu am fost un fan declarat al lui RH dar nu mai sint asa si acum.In loc ca distributia sa fie mai stabila si mai perfectionata,RH este din ce in ce mai cosmetizat si umplut de lucruri inutile care in multe cazuri nu functioneaza cum trebuie.De exemplu in RH 7.2 au bagat wine ca functie de sistem, dar la mine nu merge sub nici o forma.Plus o gramada de alte bug-uri idioate.Acum astept sa fac si eu rost de Suse 8.0 si sa termin cu RH-ul.

#8
pif

pif

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 07.03.2002
Si eu folosesc RedHat mai de mult si am vazut evolutia in timp.Se pare ca 7.3 nu e extraordinar.Nu mai dau acum argumente.Am sa-mi pun si eu Suse ca prea il lauda toata lumea.Ce parere aveti de Slackware ?

#9
Pittick

Pittick

    DIE HARD!..over and over again

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,500
  • Înscris: 04.01.2002
Slack e cel mai potrivit pentru profesionisti....si nu numai...... SuSE este cea mai buna distributie  USER FRIENDLY de pana acum, dar la capitolul rpofesionalism..SLACK RULZ! abia astept 8.1

#10
Antaris

Antaris

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 497
  • Înscris: 04.01.2002
Pentru mine epoca Redhat a apus.Practic SuSe depaseste la toate capitolele RH-ul,care de la versiune la versiune devine tot mai slab ca sa nu spun prost.RH a fost primul linux pe care am lucrat si pe undeva i-mi pare rau ca am renuntat la el,dar lucrurile sunt foarte clare,RH a decazut foarte mult.

#11
r3ddr

r3ddr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,903
  • Înscris: 29.11.2001
din motive istorice si de compatibilitate eu sunt cu RH 7.3  :D

cu toate ca are destule aspecte negative, functioneaza...  :drac:


ps. am incercat zilele trecute QNX RTOS 6.2 si spun cu mana pe inima: pentru un sistem comercial este o varza completa. pana la urma cel mai bun OS este cel in care te princepi cel mai bine sa-ti faci treaba :o

#12
Sammy

Sammy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 26.11.2001
da dar qnx are kernel de 4 kb

#13
djlyon

djlyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,536
  • Înscris: 28.11.2001
... si incape frumos in cache-ul unui CPU 486 :P

#14
ing

ing

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 04.06.2002
fiecare cu preferintele lui io am instalat RH 7.3 de ceva timp si nu mi-a facut probleme(inca)

#15
ThuBi

ThuBi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.07.2002
Exista probleme cu instalarea rh, mai ales daca se desfasoara in mod text si de pe imaginile iso. Acesta a fost motivul pentru care, dupa ce am incercat fara succes sa pun 7.3 ('su' nu cerea parola!!!) am trecut la Mandrake 8.2 (sau Mandraq, cum ii spune Soldatu' de pe forumul Chip), care intr-un exces de zel, intr-o buna zi, s-a autodezinstalat... (imi aminteste scena aceea din Robocop 2, cand se testau noii robocops :) ). Asa ca am luat 3 cd-rw si le-am dedicat in intregime linuxului.
Rezultatul: perfect. Nici o problema la instalare, nici o problema (urata) de atunci.
Insa am si eu ceva nemultumiri cu rh... Prima: au renuntat la linuxconf, a doua: ...

#16
Sammy

Sammy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 26.11.2001
lol
misto faza cu  "s-a autodezinstalat" :)

#17
Pick_One

Pick_One

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 29.07.2002
Deci vreau shi io versiunea asta de redhat ca am auzit ca e belea!
Io am mandrake 8.2 acu nu shtiu care dintre ele e mai bun!
acu zicetzi shi voi care e cel mai bun linux dintre toate existente?

#18
horatzica

horatzica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 20.03.2002
Daca vrei neaparat Red Hat, mai ai rabdare vreo saptamana, doua, pentru ca e deja in beta o noua versiune.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate