Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Taxa pt serviciul public de radiodifuziune

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
sabian

sabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 06.07.2003
In baza HG 977/2003 si Legea 533/2003 am fost chemat in judecata de Societatea Romana de Radiodifuziune
pentru neplata taxei instituita prin legea de mai sus. mentionez ca nu am aparat radio/Tv la sediul societatii sau la pct. de lucru, folosesc niste spatii inchiriate si n-am contract cu Electrica (unde se factureaza aceste servicii) pentru ca pretul chiriei include si consumul de energie electrica.
Vreau sa stiu daca se poate contesta cumva taxa aceasta abuziva, taxa pe niste servicii inexistente oferite de SRR.

#2
ryky

ryky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 20.08.2006
1.Nu ti-au trimis mai intai o instintare?

2.Cati angajati ai?

#3
sabian

sabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 06.07.2003

View Postryky, on Apr 15 2008, 00:46, said:

1.Nu ti-au trimis mai intai o instintare?

2.Cati angajati ai?
Mi-au trimis o instiintare ca or sa ma dea in judecata ca n-am platit, dar pina la data instintarii n-am primit vreodata vreo factura.
Sintem 2 angajati.

#4
exorcistul

exorcistul

    just listen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,548
  • Înscris: 31.05.2006
Normal ca se poate contesta.
Daca insista, da-i in judecata.

#5
sabian

sabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 06.07.2003

View Postexorcistul, on Apr 15 2008, 23:15, said:

Normal ca se poate contesta.
Daca insista, da-i in judecata.
Pai deja m-au dat ei si mi-au scris ca s-au respins contestatiile de neconstitutionalitate la Curtea Constitutionala
facute de alti petenti.
Mie mi se pare abuziv sa platesti pentru ceva ce nu ai, dar se pare ca statul vrea sa faca bani din piatra seaca.

#6
ortega

ortega

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 02.08.2006

View Postsabian, on Apr 15 2008, 22:23, said:

Pai deja m-au dat ei si mi-au scris ca s-au respins contestatiile de neconstitutionalitate la Curtea Constitutionala
facute de alti petenti.
Mie mi se pare abuziv sa platesti pentru ceva ce nu ai, dar se pare ca statul vrea sa faca bani din piatra seaca.
Prezinta-te la instanta si spune ca nu ai radio la societate, deci nu trebuie sa platesti.
Conform dispozițiilor art.1169 Cod civil ?cel care face o propunere înaintea judecății trebuie să o dovedească?.

Edited by ortega, 26 April 2008 - 14:36.


#7
whitewizard

whitewizard

    Softpedist pana la moarte!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,070
  • Înscris: 07.05.2006
Numai idioti si cei ce ne conduc o demonstreaza cu prisosinta sa le platim, chiar daca nu detinem aparate radio sau tv , taxa e adevarat ca se percepe in factura electrica!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate