Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

Peugeot 206 SW 1.4HDi/70CP

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
612 replies to this topic

#37
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005
Pff, intrebare de baraj!

Ambalajul l-am rupt+aruncat imediat. Nici macar firma nu o stiu. Fac maine poze la stergatoare si am sa caut pe ele, poate scrie vreo firma. Apropos, cel de la luneta e din cel vechi, va veni si vremea lui sa fie schimbat, problema e ca nu am gasit dimensiunea.

Am dat 55 Lei pentru fata, pe amandoua, de la AutoCenter din Iasi.

Edited by paul_kelso, 10 May 2008 - 20:55.


#38
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

View Postpaul_kelso, on May 10 2008, 21:55, said:

Am dat 55 Lei pentru fata, pe amandoua, de la AutoCenter din Iasi.
Sunt Aero?

#39
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005
Maine dimineata iti spun Mariuse! Acum e bezna totala pe strazile din cartierul asta minunat ( fuck e-on ). Asta doar daca scrie ceva pe ele. Poza le voi face oricum.

#40
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Ma refeream la tipul stergatoarelo! :P

Aero:
[ http://i11.ebayimg.com/02/i/000/aa/3a/b265_1.JPG - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

normale:
[ http://monsterautoparts.com/CHEVROLET/ASTRO/_ASTRO%20IMAGES/8-418.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Marius3k, 10 May 2008 - 21:56.


#41
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005
Asa ca in prima poza. Scuze, sunt copac :lol:

#42
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005
Imi pare rau mariuse, dar nu am gasit pe nicaieri firma scrisa.

Le-am facut poze.

Se vede cum sta ridicat in colt :cursing:

#43
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

View Postpaul_kelso, on May 11 2008, 15:56, said:

Se vede cum sta ridicat in colt :cursing:
Multam' de poze! Sta ridicat cel din dreapta pentru ca e prea lung! Daca era mai scurt cu vreo 4-6centimetri, era super-ok. Sper sa te tina mai mult decat m-au tinut pe mine cele "Type-R" din Real,- !

#44
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005
Mare plictiseala mare. Masina merge brici.

Si daca tot e plictiseala atat de mare, am facut un filmulet in timp ce ma jucam la setarile de la cd-player. Bine, erau mai multe fata de Bass dar restul habar nu am ce la ce folosesc.

Eu zic ca se aude foarte bine avand in vedere ca sunt doar 2 boxe in portierele din fata. Chiar daca nu reiese din filmulet ( filmat cu telefonul apropos, calitatea proasta) in treapta 10 la volum se aude infernal de tare. Nici macar nu stiu unde e maximul :lol:

Filmuletul aici : [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Nq2jHmTXE5I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#45
Elandi

Elandi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 04.05.2008
Sa o stapanesti sanatos. :)
Ai intampinat vreo problema pana in acest moment?

#46
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005
Multumesc Elandi! Nici una! Nici eu, nici fostul proprietar (sunt sigur pentru ca suntem cunostinte si stiu masina de cand a cumparat-o).

Daca mai ai intrebari mi le poti adresa si daca te pot ajuta, o fac cu placere.

#47
Elandi

Elandi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 04.05.2008
:surprise: Consuma atat de putin in oras?? Sincer, mi-as lua eu o masinuta d-asta. E foarte tare. Imi plac la nebunie manerele de la usile din spate. :P

#48
melcu79

melcu79

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 22.03.2006
Motorasul ala il am si eu pe masina mea (Fusion).
Mie imi consuma mixt 5.2-5.4% si in oras pana 6.5%.
Eu in cartea tehnica am trecute niste consumuri de te doare capul, dar din ce am vazut alea le scoti doar in conditii ideale adica niciodata. :lol:

#49
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005
Nu m-am uitat in cartea tehnica cat am eu trecut, am sa vad de curiozitate.

Ce e drept, a crescut consumul, pe la 5,9-6%, din cauza stilului de condus probabil. Oricum e unul mic. Na, capacitate mica+diesel=love :lol:


LE: m-am uitat si pauza :lol: am atasat poza

LLE: m-am uitat si in manualul francez si am gasit, am atasat a2a poza

Edited by paul_kelso, 15 May 2008 - 08:55.


#50
ajaccio

ajaccio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 19.02.2008
Misto de tot masina asta....vazand cum cresc preturile la carburanti ma bate gandul la un diesel cat mai mic pentru un consum mic in oras.As vrea mai multe detalii despre consum:Ai zis ca mixt i-ti ia cam 6.Asta insemnand in ce proportie urban/extraurban?

#51
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005

View Postajaccio, on May 15 2008, 15:26, said:

Misto de tot masina asta....vazand cum cresc preturile la carburanti ma bate gandul la un diesel cat mai mic pentru un consum mic in oras.As vrea mai multe detalii despre consum:Ai zis ca mixt i-ti ia cam 6.Asta insemnand in ce proportie urban/extraurban?

Nu nu, in oras 6%. La drum intins nu am mai fost de ceva timp.

#52
Bwwlan

Bwwlan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,563
  • Înscris: 13.11.2006
Salut.
Stii ce nelamuriri am eu? 1) Distributia la tine e pe lant sau pe curea? 2) Airbag-urile laterale sunt in scaune sau in usi?
Te intreb, fiindca sunt aproape convins ca vreau sa-i cumpar o jucarie de-asta tatalui meu. I-am luat un Matiz din Italia da' mi se pare ca arata jenant in el, aia-i masina de pushti sau de femeie. Cum e la kilometrii tai? Zornaie ceva prin masina? Hayonul trancane?
Ma mai intereseaza inca o chestiune marunta: cand ai luminile aprinse si deschizi usa, face "bing-bing"? Ca taica-miu a lasat odata farurile aprinse la o masina si i-a terminat bateria. De aia, la Matiz, asta a fost printre primele chestiuni de care m-am interesat :)
Mersi mult si respekte  :peacefingers:

#53
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005
Salut Michtaux!

1. Distributia este pe curea
2. Eu am doar airbag sofer+pasager, habar nu am cum e la cele laterale
3. Pai are 81k km in bord si nu troncane nimic spre surprinderea multora. Nici macar cand iau gropi mai serioase. Deci nici un greiere, nici macar la hayon.
4. Da! Cand o portiera nu este inchisa cum trebuie sau usa deschisa+farurile/pozitiile aprinse face "beep beep". Si eu m-am bucurat de aspectul asta. Pentru centura nu beepaie.

Ma bucur ca te-am putut ajuta.

Ziceam zilele trecute ca se aude bine pentru 2 boxe cate are masina, daaaaaaaar astazi surpriza :lol: am mai gasit 2 in portierele din spate  :blush:  Initial am zis ca-s doar de forma, dar mergeau. Aaa si mai sunt 2 tweetere(cred ca asa se zice) langa reglajul pentru oglinzi, in portiera, dar astea nu merg. Cum fac sa le pun in functiune? Merita deranjul, schimba cu ceva calitatea sunetului?

Ms

Mai pun poze(scuzati calitatea, sunt facute pe inserat cu telefonul). In ultima, maneta aia reprezinta comanda radio cd de la volan. Ma bucur foarte mult ca am asa ceva+ca este bine pozitionata(prefer o maneta decat butoane pe volan).

Inca o poza interesanta, pentru cei interesati de dimensiunile ei

Edited by paul_kelso, 15 May 2008 - 22:06.


#54
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005
Dotarile complete ale masinii, acum le-am gasit. Am bifat cu rosu optionalele

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate