Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Transport România - America de Sud

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1
Vlad_enache

Vlad_enache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 10.03.2008
Va salut din nou. Va scriu pentru un prieten care vrea sa-si petreaca luna de miere in Argentina. Omul a gasit cazare in oras si acum nu gaseste bilete decat la aproximativ 700 euro dus intors. El vrea ceva mai ieftin daca se gaseste.  Multumesc anticipat si cei ce cunosc sa posteze aici site-uri cu ofertele respective. Plecarea este pentru luna iunie intre 15 si 20. Multumesc anticipat. Enache Vlad.

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu există low-cost pe rute de genul ăsta.

#3
Vlad_enache

Vlad_enache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 10.03.2008

View PostMembruAnonim, on Apr 8 2008, 00:31, said:

Nu există low-cost pe rute de genul ăsta.
Mda, inteleg. deci sa inteleg ca singura varianta pentru el este un low cost pana la Paris probabil si de acolo biletul normal pentru buenos aires. Multumesc pentru informatie.

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Încearcă simulări și din Madrid spre Buenos Aires

#5
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

View PostVlad_enache, on Apr 7 2008, 21:24, said:

Va salut din nou. Va scriu pentru un prieten care vrea sa-si petreaca luna de miere in Argentina. Omul a gasit cazare in oras si acum nu gaseste bilete decat la aproximativ 700 euro dus intors. El vrea ceva mai ieftin daca se gaseste.  Multumesc anticipat si cei ce cunosc sa posteze aici site-uri cu ofertele respective. Plecarea este pentru luna iunie intre 15 si 20. Multumesc anticipat. Enache Vlad.

sa nu exageram. e un pret bun. uita-te la distanta, strabate juma' de glob totusi.

#6
Freddie

Freddie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 10.07.2005
Pretul de 700 de euro nu e deloc mare. Nu exista low-cost pe asemenea rute, mai ales trans-atlantice.

Com'on, nu se poate zbura chiar gratis! Ideea low-cost-urilor este sa beneficiezi de biletele reduse din considerente de marketing.

Prietenul tau pleaca pe 15 si se intoarce pe 20? nici o simbata sau duminica la destinatie mareste un pic costul biletului. Plus, eu n-as strabate jumatate de glob pentru 2-3 zile de stat acolo. E un drum de 20-24h pina acum .... 15/16 iunie va fi pe drum, 20/21 la fel. Ii ramin 3 zile. Mai bine incearca Mamaia :)

#7
bestiuta1

bestiuta1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 01.08.2007
si cazare poate sa gaseasca pt orice buzunar,dar eu una nu as strabate atata drum si sa stau 3 zile acolo,cum ziceau si cei mai sus.

#8
flc

flc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 18.03.2008

View PostFreddie, on Apr 8 2008, 14:23, said:

Pretul de 700 de euro nu e deloc mare. Nu exista low-cost pe asemenea rute, mai ales trans-atlantice.
chiar si asa, pretul de 700E e pomana.
Sunt sigur ca nu a inteles care-i treaba cel care a gasit zborurile, la banii astia nu sunt taxele incluse in niciun caz
sal

#9
Freddie

Freddie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 10.07.2005

View Postflc, on Apr 11 2008, 09:15, said:

chiar si asa, pretul de 700E e pomana.
Sunt sigur ca nu a inteles care-i treaba cel care a gasit zborurile, la banii astia nu sunt taxele incluse in niciun caz
sal


Ba da, are taxele incluse. Inainte de a posta reply-ul, am stat un pic si am cautat ceva alternative. Am incercat prin roma, madrid, londra, fara low-cost-uri pina acolo si pretul se invirtea intre 670 si 750 cu tot cu taxe. Pretul e excelent, fara indoiala. Ce nu inteleg este de ce s-ar duce cineva pina acolo pentru 3 zile :))
Oricit mi-ar placea mie sa zbor, nu cred ca as avea rabdarea sa strabat jumatate de glob doar pentru asta :)

#10
bestiuta1

bestiuta1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 01.08.2007
poate s-a gandit mai bine si o sa stea mai mult.

#11
Vlad_enache

Vlad_enache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 10.03.2008
multumesc pentru raspunsuri. ati inteles voi gresit sau nu am explicat eu destul de bine. el pleaca intre 15 si 20 iunie. si sta 10 nopti acolo. asta am vrut sa zic. si va rog sa imi postati niste link-uri ca daca este din bucuresti cu escala de rigoare si pretul este de 750 maxim 850 euro e foarte convenabil pentru el. Va multumesc si astept raspunsuri. Cazare a gasit in centrul buenos aires-ului la 427 de euro pt cele 10 nopti.

#12
Vlad_enache

Vlad_enache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 10.03.2008
La air france a gasit cu 974 de euro dus intors si toate taxele. Bucuresti-Paris Paris-Buenos Aires. Daca nu sunt alte posibilitati o sa ramana la varianta aceasta. Mai era o varianta din madrid cu iberia si costa 725 de euro dar cu cursa buc madrid dadea aceeasi suma. la fel si varianta din londra. Astept pareri si sugestii.

#13
herlino

herlino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.05.2005
735 Euro de la Madrid la Buenos Aires, cu Aerolineas Argentinas.
Pana acolo cu un low-cost.
Sau chiar cu Iberia/clickair.
E pretul foarte bun.
Acum 2 ani, de la Budapesta la Mar del Plata, cu escale in Paris si Buenos Aires a fost 1300 euro cel mai bun.

#14
Santutzo

Santutzo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 08.04.2008
in iunie e iarna acolo. cel putin teoretic....

#15
herlino

herlino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.05.2005
Pai in Buenos Aires nu e rea vremea in Iunie.Cum cobori se raceste.

#16
moschino

moschino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 08.05.2008

View PostVlad_enache, on Apr 12 2008, 22:36, said:

multumesc pentru raspunsuri. ati inteles voi gresit sau nu am explicat eu destul de bine. el pleaca intre 15 si 20 iunie. si sta 10 nopti acolo. asta am vrut sa zic. si va rog sa imi postati niste link-uri ca daca este din bucuresti cu escala de rigoare si pretul este de 750 maxim 850 euro e foarte convenabil pentru el. Va multumesc si astept raspunsuri. Cazare a gasit in centrul buenos aires-ului la 427 de euro pt cele 10 nopti.
la cazare plateste chiar bine,sper sa isi gaseasca si un bilet cat mai convenabil.

#17
herlino

herlino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.05.2005
Acum au cam sarit preturile in aer in Argentina, din 2007.
In 2006, in Mar Del Plata, junior suite la un resort de 4 stele cu sauna, sala, etc inclus era 45 de US $ / noapte in sezon. Si Mar del Plata e cea mai tare statiune a lor la Atlantic.
America de Sud, in afara de Brazilia, poate fi o destinatie foarte accesibila, singurul inconvenient fiind transportul.

#18
jeet

jeet

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 04.05.2006
Salut,

Stie cineva ce optiuni am pentru un zbor la Rio ? plecare din Bucuresti sau Budapesta.
Tot ce am putut gasi este in jur de 1400 eu si mi se pare putin cam scump.
Zbor frecvent in China cu 600-700 eu si suma de mai sus imi pare exagerata.

Multumesc

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate