Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 

Sistem CDV probleme

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
emylus

emylus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 13.09.2005
Salut, am cumparat acum jumatate de an un sistem audio 5.1 + dvd player CDV ( era la oferta... a costat doar 2mil )
Acum am urmatoarea problema , nu pot conecta sistemul audio 5.1 la calculator. Pentru conectare la dvdul CDV (s-a stricat acum 1 sapt si e pacat sa nu folosesc sistemul care dupa parerea mea se aude excelent ) el are o mufa cu 9 pini, am cautat un convertor pentru mufa de 9 pini in jack dar nu am gasit nimic ... Poate stiti alta solutie ? sau cum as putea lega manual cablurile la o mufa jack ?
Detalii sistem: http://www.cdv.ro/si....1/67_11_16.php : ii ca acesta numai ca dvdul are 736K
Multumesc.

Edited by emylus, 21 March 2008 - 15:31.


#2
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,424
  • Înscris: 08.12.2006
Mufa miniDIN G9 nu se știe cum are pinii conectați, de asemenea habar n-am cum e sistemul tău, dacă amplificarea e în cutia subwooferului (probabil așa e) și nu ai alte mufe de intrare pe el decât acea mufă G9 singura variantă e să găsești pe cineva care se pricepe să-ți dibuiască cum anume sunt conectați pinii, și să-ți facă un cablu cu mufe jack de 3,5 pentru placa de sunet a PC-ului...

#3
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
daca  iesirile de la dvd pt mufa aia sunt in paralel cu iesirile RCA se pot identifica foarte usor canalele.
dupa aia sa lipesti 3 mufe jack iti ia juma ora cu totul. oricum, trebuie sa gasesti pe cineva care si-a mai bagat nasul la treburi de astea.

Edited by undercoverbrother, 22 March 2008 - 22:08.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate