Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Disney Channel România.

- - - - -
  • Please log in to reply
323 replies to this topic

#109
danut100

danut100

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 08.11.2014
Chestiile astea cand nu era logo-ul si cand era si in timpul reclamelor, probabil au fost probleme tehnice. Chestii de astea erau si pe Jetix, cand emitea.

#110
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,834
  • Înscris: 06.11.2018
Pentru un timp au schimbat culorile logo-ului.
Attached File  USER_SCOPED_TEMP_DATA_orca-image--1334061989.jpeg   43.39K   82 downloads

#111
danut100

danut100

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 08.11.2014
Arata fain, daca ar fi de tot acesta.

#112
danut100

danut100

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 08.11.2014
Eu ma gandesc ca acest logo ar putea fi de tot, dar nu sunt sigur, dar ar trebui, este foarte frumos. Am observat ca lumineaza.

#113
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,405
  • Înscris: 15.07.2016
Nu știu, mie mi se pare cam urât. Mai bine l-ar fi pus pe ăla postat de tine pe pagina precedentă.

Sau l-ar fi lăsat pe cel vechi :)))

#114
danut100

danut100

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 08.11.2014
Au revenit la logo-ul normal.

#115
jytouip

jytouip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 691
  • Înscris: 18.07.2019
Tot ăla de vară îl au

#116
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,834
  • Înscris: 06.11.2018
Ieri era ceea normală.

#117
danut100

danut100

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 08.11.2014
Astazi au revenit de tot la logo-ul normal.

#118
danut100

danut100

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 08.11.2014
Stie cineva cand apare si in CEE noul logo? Am cautat informatii dar nu am gasit nimic. In cateva tari este deja.

Attached Files


Edited by danut100, 17 September 2019 - 12:09.


#119
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,405
  • Înscris: 15.07.2016
Așteaptă, o să apară și la noi. Estimez undeva prin noiembrie.

#120
danut100

danut100

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 08.11.2014
Astazi, pe 19.09.2019, sunt 10 ani de la inlocuirea Jetix de Disney Channel.

#121
jytouip

jytouip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 691
  • Înscris: 18.07.2019

View Postdanut100, on 17 septembrie 2019 - 12:08, said:

Stie cineva cand apare si in CEE noul logo? Am cautat informatii dar nu am gasit nimic. In cateva tari este deja.
Noi avem DisneyChannel East Europe
Bulgaria & România
DisneyChannel CEE
Ungaria,Cehia și Slovacia are program diferit

#122
danut100

danut100

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 08.11.2014
Eu imi doresc mult sa se mai difuzeze Witch si Power Ranger Mystic Force, dar nu cred ca sunt sanse. Nu sunt create de Disney.

Edited by danut100, 19 September 2019 - 16:17.


#123
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,834
  • Înscris: 06.11.2018
Descendenții 3, premiera în luna octombrie în România. Detalii producției

10 LUCRURI PE CARE TREBUIE SĂ LE ȘTII DESPRE DESCENDENȚII 3
Lansarea Descendenții 3 în România a intrat în linie dreaptă. Disney Channel anunță că premiera producției va avea loc sâmbătă, 12 octombrie, de la ora 9.30.

Membrii distribuției au vorbit despre detaliile noului film. Le prezentăm în continuare
  • GAȘCA S-A REUNIT!
Attached File  1_Descendentii-3-1024x683.jpg   92K   5 downloads

„A fost uimitor să fim din nou pe platourile de filmare pentru Descendenții 3,” dezvăluie Booboo Stewart, care îl interpretează pe Jay. „Nu doar actorii s-au reunit, ci și mulți dintre dansatorii din cele două serii anterioare. A fost foarte frumos să îi vedem pe toți. Înainte de a începe filmările, am repetat foarte mult dansurile împreună cu noul coregraf, Jamal Sims. Jamal este incredibil. Și el face parte din distribuție, interpretând rolul Dr. Facilier în Descendenții 3. E minunat să îl avem în echipă.”
  • FILMUL ESTE MAGIC!
Attached File  2_Hades_Mal-1024x683.jpg   55.36K   2 downloads

„Este multă magie în Descendenții 3,” recunoaște Dove Cameron, care o interpretează pe Mal. „Aș descrie Descendenții 3 ca fiind de departe cel mai magic dintre toate cele trei filme și cred că toată lumea va fi mulțumită de acest lucru. Toată această magie înseamnă foarte multe efecte speciale în film. Filmăm mult pe ecran verde și sunt foarte multe efecte vizuale. Telespectatorii o să aibă o experiență uluitoare!”
  • APAR CÂTEVA PERSONAJE NOI!
Attached File  3_Celia-si-Dr-Facilier-683x1024.jpg   89.03K   0 downloads

„Îmi place modul în care cel de-al treilea film este o reflecție a primului,” explică Cameron Boyce, care îl interpretează pe Carlos. „În primul film, noi ajungem în Auradon. În cel de-al treilea film, aducem noi copii în Auradon.

Noii copii sunt Celia, Squeaky și Squirmy – și ei trec prin aceleași emoții prin care am trecut noi în primul film. Cred că este minunat că sunt multe astfel de reflecții ale celorlalte filme în Descendenții 3.”
  • APAR ȘI NOI RĂUFĂCĂTORI ÎN POVESTE!
Attached File  4_Hades_Chayenne-Jackson-1024x683.jpg   77.67K   0 downloads

“Îmi plac noile personaje negative din film,” recunoaște Booboo Stewart. “Personajele negative sunt uimitoare și cred că îi vor surprinde pe telespectatori. E grozav și pentru că vezi unde locuiesc acestea, ceea ce înseamnă că veți descoperi mai mult din Insula Pierduților în Descendenții 3.”
  • PREGĂTIȚI-VĂ SĂ RÂDEȚI! MULT!
Attached File  5_Evie_Jay_Carlos_Jane-1024x683.jpg   95.45K   0 downloads

„Descendenții 3 este foarte amuzant,” spune Cameron Boyce. „Veți râde cu siguranță când veți vedea filmul. Carlos și Jay au mai multe momente comice în cel de-al treilea film față de primele două, ceea ce este amuzant. Chiar și atunci când o scenă nu ar trebui să fie comică, reușim să găsim ceva amuzant de făcut – și funcționează.”
  • DECORURILE SUNT EPICE!
Attached File  6_Evie_Sofia-Carson-1024x683.jpg   56.08K   0 downloads

„Noile decoruri sunt uimitoare,” recunoaște Booboo Stewart. „Nu doar că veți vedea mai mult din Insula Pierduților în Descendenții 3, ci și din Auradon. Mi-a plăcut să cunosc mai bine această lume. Când se construiau decorurile, am putut vedea miniaturi și fotografii cu modul în care va arăta totul. Când au fost finalizate, a fost incredibil să le vedem în realitate. Îmi place că ne întoarcem în câteva dintre locurile pe care le-am vizitat în trecut, inclusiv Auradon Prep. Într-un fel, întorcându-ne la acel castel a fost ca o revenire acasă. Ne-a trezit amintiri uluitoare. E frumos.”
  • AȘTEPTAȚI-VĂ LA FOARTE MULT DANS!
Attached File  5_Kenny-Ortega_Carlos.jpeg   357.25K   0 downloads

„Sunt multe momente incredibile de dans în Descendenții 3,” dezvăluie Brenna D’Amico, care o interpretează pe Jane. „Coregrafia a fost de departe cea mai complexă dintre toate cele trei filme. Din fericire, am fost înconjurată de coregrafi și dansatori uimitori care au putut să mă învețe mișcările. Sunt convinsă că veți dansa și voi! Verișorii mei mai mici dansează la fiecare film Descendenții și știu că vor dansa și mai mult de această dată. În special pe melodia de la finalul filmului. Este preferata mea!”
  • ACTORII AU PARTICIPAT ÎNTR-O TABĂRĂ DE PREGĂTIRE DE O LUNĂ
Attached File  7_dans.jpeg   401.57K   0 downloads

„Înainte de filmări am fost într-o tabără de pregătire de patru săptămâni,” recunoaște Cameron Boyce. “Am avut foarte multe repetiții de dans, dar și lecții de luptă cu săbiile. Săbiile din Descendenții 2 erau foarte subțiri. Sunt mult mai mari și mai grele în Descendenții 3, ceea ce a fost problematic la început. Avem un număr de dans unde ne luptăm și dansăm în același timp, ceea ce a implicat mai multe sarcini în paralel.”
  • VEȚI FI UIMIȚI DE MUZICĂ!
Attached File  9_Carlos.jpeg   394.77K   0 downloads

„Muzica în Descendenții 3 este fantastică,” spune Booboo Stewart cu entuziasm. “Coloana sonoră va fi cu adevărat uluitoare! Melodiile sunt antrenante și îi vor face pe toți să danseze. Este și rock și pop. Chiar și hip-hop și câteva nuanțe de electric. Există ceva pentru toată lumea!”
  • S-A GLUMIT FOARTE MULT PE PLATOURILE DE FILMARE!
Attached File  8_Carlos-1024x683.jpg   74.28K   0 downloads

„Thomas Doherty și Jedidiah Goodacre sunt cu siguranță cei mai glumeți,” chicotește Cameron Boyce. “Jedidiah ne face mereu să râdem. E cea mai trăsnită persoană pe care o vei întâlni vreodată!

Într-o zi, a venit purtând un tricou scurt roz. Mereu încearcă să aducă un zâmbet pe fața ta. Dove mi-a făcut multe farse pe platou. A intrat în cabina mea purtând o grămadă de proteze și m-a speriat! A fost foarte amuzant.”
  • ACTORII SUNT CEI MAI BUNI PRIETENI!
Attached File  11_Carlos_Evie_Mal_Jay.jpg   122.59K   0 downloads

„Ne-am distrat foarte mult filmând Descendenții 3  în Vancouver,” explică Cameron Boyce. „Când ești într-un alt oraș cu oameni pe care îi știi de ani de zile, e mereu distractiv. Petreceam tot timpul împreună.
Mergeam să mâncăm mâncare thailandeză și înghețată. Sau mergeam la film. Într-o seară, am cumpărat multe gustări de la un magazin de peste drum de hotelul nostru. Dove și Sofia erau încă în halate după muncă! Am cumpărat foarte multă mâncare și ne-am întors în camera lui Dove să o mâncăm pe toată. Eram mai mult obosiți decât înfometați în acea noapte, dar a fost foarte distractiv. Făceam mereu astfel de lucruri distractive.”
  • Cuțu REVINE
Attached File  12_Catel_Celia-1024x683.jpg   65.25K   1 downloads

„Toți mă întreabă dacă va mai fi un câine care vorbește în Descendenții 3,” spune Cameron Boyce. „Pot confirma că Dude revine și va vorbi. El asigură, în mare parte, momentele comice în film! Nu cred că filmul ar fi la fel fără Dude.”

Sursa: https://tinyurl.com/yykcqbt2

#124
danut100

danut100

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 08.11.2014
Au facut si logo-ul galben pentru acest film.

#125
danut100

danut100

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 08.11.2014
Tot imi amintesc de Witch, era foarte misto serialul. Cred ca daca mai era Jetix, se mai difuza si acum, ultima data a fost in 2009 inainte sa inchida Jetix.

#126
danut100

danut100

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,342
  • Înscris: 08.11.2014
Filmul Descendent, a avut premiera, dar si acum e logo-ul special pentru film. Poate au uitat sa il scoata.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate