Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China
 Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED
 Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...
 Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...
 

mio h610

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
15 replies to this topic

#1
ultrasmarius

ultrasmarius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 13.03.2008
salut, am primit cadou un mio h610. vreu sa stiu daca sunt variante mai bune de soft pt el (miomap v3) si cum pot sa-mi pun vocea ioanei in loc de grohaiala lui marcel. programul de transfer PC-MIo se limiteaza la poze, video si mp3.

#2
Sergheiq

Sergheiq

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 23.01.2006
Pai tu ce soft ai? Ai licenta la el?
Incearca cu ActiveSync pe care il iei de la Microsoft gratis. Nu stiu cum e aparatul tau, asa ca astepta raspunsurile mai ... "pertinente".

#3
ultrasmarius

ultrasmarius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 13.03.2008
mersi pt link. problema e ca nu stiu cum sa ajung la fisierul cu voci din soft ca s-o bag pe ioana acolo...

#4
Sergheiq

Sergheiq

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 23.01.2006
Incearca cu active sync

#5
ciprian315

ciprian315

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 27.06.2007
Si eu am primit un Mio H610 dar nu reusesc sa il conectez cu calculatorul cu tot cu Active Sync. Tu ai reusit sa faci lucrul asta ma intreb cum? De o luna ma tot chinui cu el.As fi bucuros daca ar putea cineva sa imi de-a un sfat sau o idee.

#6
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

View Postciprian315, on Mar 22 2008, 09:21, said:

Si eu am primit un Mio H610 dar nu reusesc sa il conectez cu calculatorul cu tot cu Active Sync. Tu ai reusit sa faci lucrul asta ma intreb cum? De o luna ma tot chinui cu el.As fi bucuros daca ar putea cineva sa imi de-a un sfat sau o idee.

daca respecta traditia Mio, atunci nu se va conecta cu ActiveSync (vezi: Mio C210,310,510,220,250, etc, etc) si ii va trebui MioTransfer.
intrucit nu am "lucrat" pe niciun H610, nu stiu daca e valabil MioTransfer pentru seria Cx10; dar merita incercat!

#7
ultrasmarius

ultrasmarius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 13.03.2008
eu am mio transfer (programul care a venit inclus in cutie alaturi de cd-ul cu mio map) dar nu poti transfera decat fisiere multimedia. nu ofera acces in fisierele program. eu nu vreau decat sa-i adaug vocea ioanei... pt asta trebuie sa "vad" fisierul cu voci din miomap-ul instalat in aparat. chiar nu exista o solutie la treaba asta???

#8
Sergheiq

Sergheiq

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 23.01.2006
Pai si nu apare nici ca un simplu stick?

#9
dumitony

dumitony

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 03.03.2006
Noroc.

Nu il recunoaste ca stick. Mio Transfer nu stie decat muzica, filme si poze. ActiveSync nu recunoaste device-ul.
Idei ?

Bafta

Edited by dumitony, 08 April 2008 - 15:17.


#10
dinel1258

dinel1258

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.08.2007
http://ems00852.egai...FORM=SIDE_LINKS

#11
dumitony

dumitony

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 03.03.2006
Sal,

1. Cum pot sa introduc limitarile de viteza ?
2. Mio Map v3.3 Date: 19 martie 2007 ( Harta Romania 2007.01) Exista versiune mai noua ?
3. Cum pot face update la harti + introducere harta Bulgaria.

Mersi

Edited by dumitony, 28 July 2008 - 18:44.


#12
razvan21

razvan21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 19.07.2004

View Postultrasmarius, on Mar 28 2008, 13:33, said:

eu am mio transfer (programul care a venit inclus in cutie alaturi de cd-ul cu mio map) dar nu poti transfera decat fisiere multimedia. nu ofera acces in fisierele program. eu nu vreau decat sa-i adaug vocea ioanei... pt asta trebuie sa "vad" fisierul cu voci din miomap-ul instalat in aparat. chiar nu exista o solutie la treaba asta???
vreau si eu mio transfer,te rog ca nu-l am

#13
Sergheiq

Sergheiq

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 23.01.2006
Ar trebui sa fie pe site la ei., Cauta-l acolo mai intai.

#14
razvan21

razvan21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 19.07.2004
sal
iti trebuie miohack ,eu il am si nu fac nimic cu el, ca hartile mai noi nu-mi merg pt ca gps-ul h610 nu  e hacuit.

#15
duka

duka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 13.11.2008

View PostSergheiq, on Mar 13 2008, 20:09, said:

Pai tu ce soft ai? Ai licenta la el?
Incearca cu ActiveSync pe care il iei de la Microsoft gratis. Nu stiu cum e aparatul tau, asa ca astepta raspunsurile mai ... "pertinente".

cumpara un card de 2GB (15-20 ron) si instaleaza hartile pe el, nu in aparat cum ai acuma, iar cardul pot sa-l citesti int-un simplu card reader si ai acces la fisiere. Si eu tot asa am facut, am pus mai multe limbi, radarele fixe (acuma nu mai am nevoie  :D ) si un skin.  cu acel skin ai acces la fisiere pe mio ca si in windows

Edited by duka, 19 May 2009 - 17:20.


#16
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

View Postduka, on May 19 2009, 18:17, said:

cumpara un card de 2GB (15-20 ron) si instaleaza hartile pe el, nu in aparat cum ai acuma, iar cardul pot sa-l citesti int-un simplu card reader si ai acces la fisiere. Si eu tot asa am facut, am pus mai multe limbi, radarele fixe (acuma nu mai am nevoie  :D ) si un skin.  cu acel skin ai acces la fisiere pe mio ca si in windows

tare m-as mira ca dupa mai bine de un an sa mai aiba nevoie! ;)

Topic inchis!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate