Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Restul e tacere (2007)

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
berkut

berkut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 18.01.2008

View PostNicanor, on Mar 13 2008, 16:04, said:

abia astept sa-l vad :)...
asa e

#20
Ioan76

Ioan76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,120
  • Înscris: 28.06.2006
Fain film - desi cam lungut nu m-am plictisit la el. :)

#21
black_dizzy

black_dizzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 26.07.2007

View Postammon06, on Mar 14 2008, 13:12, said:

Eu nu inteleg un lucru.. De ce astia ai nostri nu sunt in stare sa faca si ei un trailer ca lumea pt un film? Se chinuie sa faca filmul, dar promovare din parti.
La 432 "trailerul" era o bucata de 2 min din film.. pff.. probabil l-au taiat cu Windows Movie Maker :console:
La asta la fel.. caut si eu trailer-ul.. dar il gasesc din parti. Exista pe undeva? Nu de alta, dar macar sa-mi fac si eu o idee daca dau 10 lei sa-l vad..

PS: daca mor toti la sfarsit, asta inseamna ca e un horror cu happy end?  :huh:

eu am vazut trailerul in cinematografe (si nu de putine ori, probabil s-au gandit ca publicul tinta acolo e) si chiar mi-a atras atentia. nu stiam nimic altceva despre film si am vrut sa-l vad numai pe baza trailerului, deci as zice ca e unul bun (trailerul, adica). iar filmul imi place ca iese din tiparele cinematografiei romanesti recente (stiti voi, filme reci, mici, sterse, intunecate, dictie proasta si cuvinte inghitite de stai cu urechile palnie sa intelegi ce tot spun aia acolo, referire constanta la comunism etc). e un film mult mai cald, mai grandios (daca i se poate spune asa), are si o coloana sonora interesanta (la celelalte nici nu am observat sa fi existat coloana sonora si de obicei chiar urmaresc aspectul asta). nu e neaparat un film memorabil, dar e unul reusit, mai ales in comparatie cu celelalte 'capodopere' romanesti.

#22
Jade84

Jade84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 15.07.2007
L-am vazut si eu aseara la Festivalul de film IPIFF din Constanta.
Superb...desi a fost lung, mi-a parut rau cand s-a terminat.
Si in masina pana acasa, nu am scos un cuvant cu gandul la film.
Vizante face un rol de exceptie. Bravo lui.
Parca totusi m-a impresionat mai tare Filantropica...

#23
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
Sorry ca readuc la viata topicul asta...dar mai votati si voi filmul asta pe imdb....poate, cine stie, reusim sa punem si noi un film romanesc in top 250...ar mai trebui vro 400-500 voturi....hai ca nu e mult...

#24
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
UP !

#25
AdiFCD

AdiFCD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 23.12.2008
Sunt multe voturi de recuperat ... plus ca e nevoie de cont :) Daca se putea vota fara a te loga mergea mult mai usor. Oricum eu l-am votat ;)

#26
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Lasati asta...pe voi asta va doare?
Filmul asta a fost candidatul Romaniei la Oscarurile pentru cel mai bun film strain si nu a fost nominalizat...tu-i campania publicitara a lu sa-ma...
L-am revazut chiar acu...pe HBO si e la fel de bun ca prima oara...asta e...

#27
softpedic

softpedic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 10.07.2007
Filmul e bun, dar n-avem lipici in America  :D

#28
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
n-avem lipici, n-avem sarm, n-avem vlaga....ne "lipseste multe"....totusi am inca incredere in filmul romanesc fata de alte arii de "dezvoltare multifatetata" ale societatii romanesti  :huh:

#29
softpedic

softpedic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 10.07.2007

View Postlawrence38, on Jan 31 2009, 23:03, said:

n-avem lipici, n-avem sarm, n-avem vlaga....ne "lipseste multe"....totusi am inca incredere in filmul romanesc fata de alte arii de "dezvoltare multifatetata" ale societatii romanesti  :huh:
Asa este, cinematografia romaneasca a demonstrat in ultimii ani ca are ceva de spus in Europa. Sa trecem...mai departe !  :)

#30
Stan P.

Stan P.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 03.10.2006
Am fost surprins, sa nu zic socat, ce film slab a fost Restul e tacere. Un regizor mare, o idee geniala, actori excelenti, in principiu de toate pentru toti in filmul asta... Si totusi, ce ratare! Ce joc prost... Ce scenariu nedezvoltat... Ce proasta scena cu regele, care - altfel facuta - ar fi putut ramane in istoria filmului romanesc...
Singura explicatie pentru aceasta ratare colosala ar fi, dupa mintea mea, ca Nae Caranfil a imbatranit. Altfel nu-mi explic de ce filmul a iesit atat de dezamagitor.

Am sintetizat parerea mea, absolut subiectiva, despre Restul e tacere. Daca cineva va dori sa dezvoltam subiectul, sa ma contrazica sau, de ce nu, doar sa ma injure ca n-am inteles nimic despre cinematografia romaneasca, as fi bucuros sa continuam discutia.

#31
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007
Mie mi-a placut. Nu analizez in detaliu opinia, dar l-am vazut intr-o duminica pe HBO dupa o sambata crunta, iar la starea aceea filmul a picat numai bine.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate