Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED
 Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...
 Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...
 Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta
 

Instalare i-mode pe telefoane mai vechi?

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
codermalex

codermalex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 23.12.2006
Salut.
Am si eu un amarat de k750i cumparat pe abonament de la cosmote.
Intrebarea mea este destul de scurta: este pe undeva disponibil softul pt imode sa il pot instala pe telefonul meu?
Eventual este soft pt alte telefoane? Ar fi mult mai de apreciat daca s-ar putea folosi sistemul asta pe cat mai multe telefoane, degeaba e doar pe telefoanele mai scumpe....
Eu nu o sa invetesc niciodata multi bani intr-un telefon, dar mi se pare ciudat ca pana acum cosmote nu a oferit acces  macar la wap normal sa mearga pentru toti cum gasesti la ceilalti operatori.

Abonamentul de cosmote e perfect pt mine avand in vedere ca nu vorbesc foarte mult, dar ar fi mult mai de folos daca as avea si acces la internet sa verific rapid un email sau alte informatii.

#2
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
pe k750i nu se poate pune soft im
de altfel numarul de telefoane im este foarte limitat atat la nokia (lider de vanzari) cat si la sonyericsson si nici nu au motive sa schimbe treaba asta.
im nu este prezent pe piata europeana intr-o asa mare pondere incat sa merite dezvoltarea de terminale si software in sensul asta.

#3
gazo

gazo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 19.12.2003

 codermalex, on Mar 9 2008, 15:45, said:

Salut.
Am si eu un amarat de k750i cumparat pe abonament de la cosmote.
Intrebarea mea este destul de scurta: este pe undeva disponibil softul pt imode sa il pot instala pe telefonul meu?
Eventual este soft pt alte telefoane? Ar fi mult mai de apreciat daca s-ar putea folosi sistemul asta pe cat mai multe telefoane, degeaba e doar pe telefoanele mai scumpe....
Eu nu o sa invetesc niciodata multi bani intr-un telefon, dar mi se pare ciudat ca pana acum cosmote nu a oferit acces  macar la wap normal sa mearga pentru toti cum gasesti la ceilalti operatori.

Abonamentul de cosmote e perfect pt mine avand in vedere ca nu vorbesc foarte mult, dar ar fi mult mai de folos daca as avea si acces la internet sa verific rapid un email sau alte informatii.
poti intra pe internet sau wap cu apn internet, fara user, fara password, doar trebuie activat serviciul cu un mesaj "A WI" la 1234 sau sunand la 1234.

#4
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006

 gazo, on Mar 10 2008, 05:02, said:

poti intra pe internet sau wap cu apn internet, fara user, fara password, doar trebuie activat serviciul cu un mesaj "A WI" la 1234 sau sunand la 1234.

Dar tarifele sunt imense si nu poate folosi EO imode ca sa fie tarifata ieftin

#5
vasilis

vasilis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 24.07.2005
Am si eu o intrebare. Daca imi cumpar din Italia un Motorola L6 cu Imode de la Wind, il pot oare folosi in Cosmote? (la Imode ma refer ca telefonul nu este codat). Multumesc!

#6
Jean Gary Diablo

Jean Gary Diablo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,245
  • Înscris: 27.11.2005

 vasilis, on May 31 2008, 17:54, said:

Am si eu o intrebare. Daca imi cumpar din Italia un Motorola L6 cu Imode de la Wind, il pot oare folosi in Cosmote? (la Imode ma refer ca telefonul nu este codat). Multumesc!


I-mode = Trabant
Au cam disparut de pe piata trabanturile... :lol:

#7
turn_on

turn_on

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 30.04.2008
Hmmm.....cam ai dreptate, I-Mode este o porcarie. Au aruncat niste bani la gunoi.

#8
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

 vasilis, on May 31 2008, 17:54, said:

Am si eu o intrebare. Daca imi cumpar din Italia un Motorola L6 cu Imode de la Wind, il pot oare folosi in Cosmote? (la Imode ma refer ca telefonul nu este codat). Multumesc!



Nu , categoric  NU !

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate