Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Sony Ericsson W580

- - - - -
  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#1
El_Cid

El_Cid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 29.03.2004
Unde gasesc si eu un W580 la un pret bun? Nici SH nu m-ar deranja daca e in stare buna.
Sau de la baietii gen mirceagsm 123gsm etc

daca stiti ceva magazine lasati un link va rog
multumesc anticipat

#2
El_Cid

El_Cid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 29.03.2004
chiar nimeni nu stie?

#3
El_Cid

El_Cid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 29.03.2004
up!
help

#4
CFR

CFR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,084
  • Înscris: 19.06.2007
incearca aici.

#5
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006
sau aici http://www.eurogsm.r...1289.html?cos=1

Eu am telefonul asta de o luna deja, nu imi pare rau nici o secunda de banii dati pe el, e un telefon superb din toate punctele de vedere

#6
Biddy_UGod

Biddy_UGod

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 04.03.2008
Nu am vazut inca un topic in care sa se vorbeasca inca de acest tel mai pe larg. Ceea ce m-ar interesa pe mine ar fi intraducerea meniurilor flash. Al meu e de la Orange si am urmat cateva tutoriale pt debranding ca sa pot pune meniurile, pt ca asta am inteles ca trebuie,debranding ca sa mearga meniurile, insa nu am reusit ...am incercat si cu XS si cu SEtool( asta se bloca cand puneam pachetele) si si cu FAR Manager( la asta nu le gaseam in telefon). Daca e cineva amabil sa posteze aici unul pas cu pas, ca la BOU..pt ca sincer nu rezist sa mai caut in tot forumul...caut deja de 4 ore pe tot netu...si nu mi-a iesit, iar aici pe forum, am dat search la w580 si nu au iesit prea multe rezultate. Mersi

#7
Biddy_UGod

Biddy_UGod

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 04.03.2008
si inca o chestie...cum aflu ce cid are telefonul? am vazut ca merge doar la unele cid-uri...

#8
drq101

drq101

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 25.03.2007

View PostBiddy_UGod, on Jun 3 2008, 12:26, said:

si inca o chestie...cum aflu ce cid are telefonul? am vazut ca merge doar la unele cid-uri...

cauta pe aici "setool2 lite edition v 1.06"(trebuie sa mearga si alte versiuni, eu pe asta o am) ,scoti cardul, simul, si conectezi telul, selectezi "phone type" - ce model ai tu, si dai click pe "identify"...

Attached Files



#9
Biddy_UGod

Biddy_UGod

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 04.03.2008
am reusit...e CID52...acum astept sa scot niste fisiere de pe rapidshare si incerc sa ii fac debranding...hope it works..daca merge bag aici si tutorial...pana atunci e binevenit oricine cu sugestie...o sa ma iau dupa ce a zis omu asta: http://aznphoenix013.com/w580i.html

#10
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006
Daca nu te descurci pana maine cu decodatul si debranduitul, te pot ajuta maine dupa masa.Si eu am un w580 si l-am facut ca la carrte (THQ Onlyone :) )

#11
DominatoR

DominatoR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 24.09.2006
Mai are cineva W580i ? As fi interesat de ceva opinii .. durabilitate, bateria, aplicatiile multimedia sunt ok ? Sunetul e bun ? Asa ca si comparatie, eu am un W810i .. este mai bun acest W580, ar fi o investitie buna ? Mersi :)

#12
roandy

roandy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.07.2007
am si io un w580i, si l-am adus din Austria da ca sa bag codul sa il decodez trabuie sa bag *, #, dar nu le gasesc... nu pot scrie numai cifre... poate imi scapa mie ceva??.. nush... daca stie cineva as aprecia daca mi-ar putea zice... multumesc

#13
roandy

roandy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.07.2007
stie cineva cum sa formez * si # pe w580i, atunci cand trebuie sa bag codul pt al debloca de pe o anumita retea?

#14
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006

View PostDominatoR, on Jun 27 2008, 14:18, said:

Mai are cineva W580i ? As fi interesat de ceva opinii .. durabilitate, bateria, aplicatiile multimedia sunt ok ? Sunetul e bun ? Asa ca si comparatie, eu am un W810i .. este mai bun acest W580, ar fi o investitie buna ? Mersi :)

Durabilitate? La asta te referi daca i-l vei scapa pe jos? Nu incerca...
Bateria tine mai mult ca la un W810 sau in comparatie cu K750. Telefonul e facut sa consume mai putin. Bateria e tot in jurul de 930mAH.
Sunetul e f. jalnic (eu l-am luat de la orange cu abonament). Am intrat in telefon si i-am pus alte drivere de sunet (ca sa se potriveasca cu castile HPM-70) si acuma suna destul de puternic!
Aplicatiile media... acuma depinde ce vrei sa faci cu telefonul. Exista pe site-uri o gramada de aplicatii Java.
Cand o sa am timp o sa fac upload la niste drivere de sunet pt voi si altele.

#15
Maryus_E

Maryus_E

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 21.11.2007
Stie cineva cum sa decodez acest telefon, adica sa il fac sa mearga in orice retea?
Sau daca aveti ceva sfaturi, sunt bine-venite... .

#16
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006
Momentan decodarea se poate face doar prin aplicarea unui "patch" asta in cazul in care e CID 52. In cazul in care e CID 53, nu ai ce sa-i faci nimic.
Decodarea prin * # , meniul ala ... nu cred ca ai sa ghicesti tu 20 de cifre sau cate ia trebui acolo. De aceea decodarea se face cu ajutorul unor softuri si cabluri spre a ajunge la descoperirea codului mai repede, intelegi ? Daca fabricai u telefonul, i-l stiai si codul de deblocare.

#17
Maryus_E

Maryus_E

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 21.11.2007

View Postloveparade, on Sep 20 2008, 15:33, said:

Momentan decodarea se poate face doar prin aplicarea unui "patch" asta in cazul in care e CID 52. In cazul in care e CID 53, nu ai ce sa-i faci nimic.
Decodarea prin * # , meniul ala ... nu cred ca ai sa ghicesti tu 20 de cifre sau cate ia trebui acolo. De aceea decodarea se face cu ajutorul unor softuri si cabluri spre a ajunge la descoperirea codului mai repede, intelegi ? Daca fabricai u telefonul, i-l stiai si codul de deblocare.
L-am deblocat!!! Am sunat operatorul de telefonie mobila, le-am zis IMEI-ul si mi-au dat codul de deblocare!
Tuturor celorlalti bafta!

#18
Andreilanga92

Andreilanga92

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 26.09.2008
Va salut !

Mi-am luat si eu un SE W580i de cateva luni, si aseara am descarcat niste aplicatii de forma .swf, pe care telefonul meu nu le citeste, le vede ca si cum ar fi pagini de internet cred...
Am trimis aceste aplicatii unui prieten care are W910i parca, si lui ii merg. El are altfel de meniu la telefon.

Azi am incercat sa-i fac un update de soft, si nu stiu daca a mers, adica nu s-a schimbat nimic in urma acestuia. Am luat de pe site-ul sony ericsson softul, si am facut cum scria acolo.

Se poate sa nu fi facut ceva bine ?
Telefonul meu poate citi .swf ?
Pot face cumva sa citeasca .swf ?


Va multumesc.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate