Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung anunta SSD-urile de 256TB...

Inginer PNA / CNS ROMATSA

"DIY" UPS 12V - Scoate cu...

Grafic in excel
 Extensie de browser care sa reduc...

Priza smart monitorizare consum e...

Unde reclam spamul electoral?

Putem avea incredere in Victor Or...
 Inel de logodna

Certificat de deces pentru un cet...

Programare weekend

Profit News scos din grila RCS...
 Piulite rare

Sistem rezidential Sigenergy

Reparare windows 7

Ma doare urechea la zgomote puter...
 

VW Scirocco

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
63 răspunsuri în acest subiect

#1
Genesis

Genesis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.045
  • Înscris: 02.07.2007
In sfarsit au aparut si pozele oficiale privind VW Scirocco. In opinia mea partea frontala nu e prea reusita, daca lasau partea frontala de la Iroc era mult mai bine. Acum ramane de vazut daca si Golf VI va adopta o grila apropiata de cea a lui scirocco.

Quote

First Official VW Scirocco Photos Leak
February 28, 2008 10:52 By Alexander Tallberg
Email to a friend  Print this Article
Filed Under: Leaks Volkswagen This car is big news, probably one of Geneva's most anticipated large volume production cars. By all means, it's got one heck of a reputation to live up to, if it is to step out of the shadow of its two memorable (Mk. 1 & Mk.2) 'Rocco fathers from the 1970s and 1980s.

These pictures, brought to you by autoscoops.eu, are seemingly the first official photos of the Volkswagen Scirocco, which will make its debut in Geneva as confirmed by is appearance today on the official premiere list of the Geneva Motor Show. The car (pictured) bears a strong resemblance to the aggressively styled VW Iroc concept, launched in August 2006, although the front end has been slightly toned down.

What do we know about the car so far, then? Since the launch of the teaser minisite at www.volkswagen.de just a few days ago, new information has appeared and these are the main details we expect to see:

VW Group's 2.0 TFSI four-cylinder turbocharged engine
A 1.4-litre TSI producing 122 bhp/ 91kW and a TDI choice
Seven-speed DSG gearbox
Proper sport seats (Audi S/RS style)
Stay tuned for more details!

Pozele cu masina:

http://www.worldcarf...cco-photos-leak
http://www.worldcarf...cco-photos-leak

Sursa: www.worldcarfans.com

[ http://images.worldcarfans.com/articles/2008/2/28/9080228.014/9080228.014.Mini1L.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Editat de Courage, 26 martie 2008 - 15:13.


#2
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.481
  • Înscris: 10.12.2006
Frumoasa masina. O intrebare: mi se pare sau chiar e in aceasi clasa cu Alfa 147?

#3
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 40.874
  • Înscris: 16.05.2005
cu partea frontala nu prea au nimerit-o, in schimb partea laterala imi place.

#4
fastcarjunkie

fastcarjunkie

    Active Driver ;)

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.314
  • Înscris: 27.03.2007
Bot de Mitsu, spate de Volvo, las' ca merge si-asa.

#5
Wipex

Wipex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 68
  • Înscris: 30.09.2007
la partea frontala trebuiau sa pastreze grila in rest e ok dar partea frontala nnajpa rau

#6
Vlad_int1

Vlad_int1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.847
  • Înscris: 26.04.2007
Parca aratau mai bine primele cg-uri . Nici eu nu prea stiu la ce clasa o sa se incadreze oricum avand in vedere ca tre sa fie urmasul lui corrado si ca se aduce din nou in discutie motorul VR6, nu poate sa fie decat de bine .Oricum d-abia astept sa apara pe piata , mai ales ca e posibil in realitate sa arate mai bine decat in poze.

#7
Huck_

Huck_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.530
  • Înscris: 04.06.2007
A iesit mai bine decat ma asteptam. Masca conceptului nu-mi placea, era prea Audi/Mitsu.
Pe de alta parte, nu prea vad rostul masinii asteia, de ce trebuie VW sa aiba 2 masini in exact aceeasi clasa, GTI si Scirocco?
As fi preferat ca masina asta sa fie noul Golf VI.

#8
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.763
  • Înscris: 25.09.2004
M-as fi asteptat sa fie mai joasa si mai departe ca forma de hatchback-urile astea, asa cum era Scirocco originalul... sau Corrado. :D

#9
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 36.564
  • Înscris: 04.05.2006
Daca asa va arata intr-adevar, s-a departat de ideea de Scirocco si s-a dus cam mult spre Golf, vorba lui Huck. Pacat....Scirocco era o masina care imi placea mult...

#10
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 26.224
  • Înscris: 03.12.2005
Are o moaca nasoala si se cam calca pe bataturi cu GTi, care deja e un inceput de legenda. Numai faptul ca ar trebui sa vina cu motoare puternice o sa o salveze de cifre de vanzari a la Phaeton.

#11
Vlad_int1

Vlad_int1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.847
  • Înscris: 26.04.2007
Si corado a existat impreuna cu golf 3 vr6 si totusi la inceput s-a vandut ... pana a inceput sa aiba probleme de fiabilitate. Dupa mine sciroco se va vinde si va fi cumparat de cei care vor un GTi mai special .

#12
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 36.564
  • Înscris: 04.05.2006
Nu zic ca nu se va vinde....dar, pe vremea vechiului Scirocco sau chiar Corrado, diferentierea intre ele si Golf era clara. Acum....asta-i prea apropiat. Alea erau Coupe-uri cu alta garda la sol, alta linie.....Dar repet, deocamdata ma iau doar dupa pozele astea si mi se pare ca nu mai e o demarcare atat de clara intre coupe si compacta.

#13
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.763
  • Înscris: 25.09.2004
Pentru ca e tot o compacta. Buldogu' asta pare un GTI corcit cu Lancerul si cu elemente din multe alte masini.

#14
Genesis

Genesis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.045
  • Înscris: 02.07.2007
Mai multe poze. Din ce am vazut si in video-urile spion cu Golf VI, din spate cand semnaliza, stopurile sunt exact la fel, cu semnalizarea pe orizontala in partea de jos a stopului. Deci cel putin stopurile spate in mare masura vor fi aceleasi pe golf VI si pe scirocco. Posibil ca si partea frontala sa fie oarecum identica. Bordul la scirocco pare mult prea putin schimbat fata de golf v, consola centrala are doar acum ceva argintiu in cadrat, imi aduce aminte de consola de la focus trend ca aspect cel putin. La materiale cu siguranta e peste focus. Pozele le gasiti aici:

http://www.worldcarf...cirocco-2009-my

sursa: www.worldcarfans.com

Editat de Genesis, 01 martie 2008 - 16:29.


#15
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 40.874
  • Înscris: 16.05.2005
cred ca in spate multi s-ar simti foarte inghesuiti, geamul lateral in spate e f mic ...

#16
gtcosmin

gtcosmin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 195
  • Înscris: 08.08.2006
Stiti cumva daca o sa aiba tractiune spate? parca asa auzisem, desi nu-mi prea vine sa cred.

#17
cr383r

cr383r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 55
  • Înscris: 04.09.2006
nu pare deloc special cum parea in pozele mai vechi....pacat

#18
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.526
  • Înscris: 28.08.2003
Prima masina care mi-a venit in minte cand am vazut botul acestui nou VW a fost Chevy Camaro Concept. Nu spun ca sunt la fel, insa parca ideea designerului, in principiu, pare a fi aceeasi.
[ http://www.allcarwallpapers.com/wallpapers/previews/chevrolet-camaro-concept-5433.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate