Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Putem avea incredere in Victor Or...

Inel de logodna

Programare weekend

Profit News scos din grila RCS...
 Piulite rare

Sistem rezidential Sigenergy

Reparare windows 7

Ma doare urechea la zgomote puter...
 Recomandare camera monitorizare i...

Recomandare aparat de sudura cu s...

Publicarea unor sondaje de opinie...

Reparatie interfon
 Consum ridicat ulei honda 9 1.8 v...

Ce este Rotary si la ce serveste?...

Internship in RO - student la dre...

Buletin de Bucuresti
 

VW Scirocco

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
63 răspunsuri în acest subiect

#19
clatarin

clatarin

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 960
  • Înscris: 22.04.2007

View Postcr383r, on Mar 20 2008, 23:36, said:

nu pare deloc special cum parea in pozele mai vechi....pacat
pentru ca in pozele mai vechi este cinceptul care sta la baza modelului de serie !

#20
Mig VWFan

Mig VWFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.336
  • Înscris: 01.12.2005

View Postclatarin, on Mar 25 2008, 09:22, said:

pentru ca in pozele mai vechi este cinceptul care sta la baza modelului de serie !
o fi dar exact partile din concept care ar fi facut-o interesanta au disparut... :(
asa parca e mai urata decat leon cupra.

#21
bully

bully

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 339
  • Înscris: 15.11.2003
Gata ! Se gaseste deja in configuratorul oficial de pe Volkswagen.ro...ce inseamna asta ? Or sa apara la vanzare pe segmentul second GTI-urile si R32-le ?? Vor fi inlocuite de mai zveltele Scirocco ?

#22
Turcu6206

Turcu6206

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 255
  • Înscris: 24.07.2007
super tare masina. acum ma joc si eu cu configuratorul. Tare motorul: 1.4 tsi - 160 Caluti

#23
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 40.874
  • Înscris: 16.05.2005
oare cat de claustrofobic e interiorul? mai ales in spate :D ca din poze linia geamurilor e extrem de inalta :D

#24
Vlad_int1

Vlad_int1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.847
  • Înscris: 26.04.2007
Cel mai claustrofobic, sa nu iti iei asa ceva ca te sufoci !!!

#25
BingoBongo

BingoBongo

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 411
  • Înscris: 08.01.2006
Chiar am vazut una de asta alba cu numere de Wolfsburg astazi pe strada. Mi-a placut mult, pare o masina interesanta. Nu mi-a placut interiorul (cred ca e identic cu EOS) ar fi meritat ceva unic, mai sportiv.

#26
Delano

Delano

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.187
  • Înscris: 05.11.2006

View Postromaximusro, on Sep 6 2008, 13:20, said:

oare cat de claustrofobic e interiorul? mai ales in spate :D ca din poze linia geamurilor e extrem de inalta :D
Ce acrii sunt strugurii pentru tine. :D

Editat de Delano, 07 septembrie 2008 - 21:48.


#27
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.481
  • Înscris: 10.12.2006
Abia astept sa vad variantele diesel alergand pe meleagurile romanesti :confuzzled: ; la fel ca si cu EOS, nu prea se potriveste dieselul pe o asemenea masina.

#28
Jack90

Jack90

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 483
  • Înscris: 30.08.2007
Mai terminati-o cu comparatiile astea.Ba ca arata cu o racheta , ba cu un avion, ba cu o caruta.Nu conteaza cu ce alta masina seamana...conteaza ca arata bine de tot
Si apropo de faptul ca se calca pe bataturi cu GTIul : GTI-ul are deja o multime de concurenti pe piata hot hatchurilor ,iar Golful a inceput sa fie depasit avand un model vechi de 4 ani si cu destul de putini cai putere, asa ca  VAG a dat lovitura cu masina asta care atrage atat clienti dornici sa cumpere un hot hatch cat si cei care vor altceva. Plus ca parerea mea este ca hot hatchurile au inceput sa fie plictisitoare (poate doar viitorul Focus RS v-a mai improspata atmosfera)
Un alt avantaj pe care il are Volkswagen este renumele care cred ca va avea o contributie majora.
Si nu bateti in cui faptul ca nu va place...am auzit pe multi care , vazand masina in realitate si-au schimbat complet parerea

Editat de Jack90, 08 septembrie 2008 - 21:01.


#29
DorinuSs

DorinuSs

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 468
  • Înscris: 22.02.2008
alta masina de fitze pentru pustanii care isi iau carnetul de doua zile , gonesc cu 200 la ora ,se infig intr-un copac sau mai grav in altii nevinovati si apar la stiri.  :deadtongue:

#30
batman

batman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.749
  • Înscris: 15.09.2004
Da, de parca in Dacia 1300 nu poti omora oameni nevinovati!

Intre timp ieri au prezentat la Fifth Gear masina, care arata si se comporta extraordinar:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/byK8nYoCh1E?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#31
rotnic

rotnic

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.800
  • Înscris: 28.11.2005
Frumoasa. Poze calde de la Cardinal, din pacate inca nu e disponibila pentru test drive.

Fișiere atașate



#32
batman

batman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.749
  • Înscris: 15.09.2004
Mama, dar joasa e masina! Bordura aia nu cred ca are mai mult de 5 cm inaltime, iar buza din fata aproape ca o atinge.

Editat de batman, 16 septembrie 2008 - 08:47.


#33
melcu79

melcu79

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.325
  • Înscris: 22.03.2006
Spatele zici ca e luat de la Volvo C30. :mellow:


Era mult mai simpatic modelul vechi.

#34
Vlad_int1

Vlad_int1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.847
  • Înscris: 26.04.2007
Am vazut si eu masina ieri, parcata la romexpo langa un Passat cc. Intr-adevar pare mai joasa decat un golf GTi, da acuma ce sa-i faci , e masina sport. Pretul de 21600E mi se pare corect avand in vedere dotarile standard si motorul. Am atasat si brosura mai jos.

Fișiere atașate



#35
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.817
  • Înscris: 02.01.2007
Eu abia astept sa-mi scot balanta si ma bag la leasing. Ador masina asta, deja o visez in parcare, neagra, si cu un tribal negru mat pe la praguri.  :rolleyes:

#36
mvh

mvh

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 527
  • Înscris: 27.03.2007

View Postrotnic, on Sep 16 2008, 09:20, said:

Frumoasa. Poze calde de la Cardinal, din pacate inca nu e disponibila pentru test drive.


O masina de de vis, chiar real  :OK:

Gama VW Scirocco este prima mea dragoste din domeniul auto.

Editat de mvh, 16 septembrie 2008 - 18:34.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate