Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea
 Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?
 La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis
 Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire
 

Pc Vs X-box Vs Playstation

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
104 răspunsuri în acest subiect

#91
Vanish

Vanish

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.023
  • Înscris: 30.07.2004
Se pare ca nimeni nu prefera PC-ul.
M-am jucat pe console si sincer nu vad care e faza. Cu accesoriile potrivite (si nu ma refer HDTV plasma and shits) te poti juca si pe PC foarte bine.
Singurele console care m-au impresionat au fost Sega Genesis (NTSC)/Mega Drive II(PAL) si Sega GameGear (singura consola portabila color la vremea ei).
Acum, totul e marketing si despre cum sa prosteti clientul.

#92
flowrent

flowrent

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.171
  • Înscris: 09.07.2005
E vorba de jocuri man!!
Fiecare consola are titlurile ei forte ,titluri care nu apar pe PC .
Si sunt atat de bune incat lasi la o parte PC-ul ,oricum titlurile de pe PC sunt lansate si pe console (cu exceptia jocurilor de strategie si unele shootere) .

#93
Vanish

Vanish

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.023
  • Înscris: 30.07.2004
Mda, ai dreptate. Nu dejeaba ma-am ofticat ca nu am gasit nicaieri sa joc Silent Hill 1 :).

#94
angelcrying

angelcrying

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 26.01.2006
mdea.... discutii aiurea.... eu unul am avut si PS2 si acum am XBOX... am renuntat la PS2 datorita faptului ca am fost dezamagit de cateva titluri cunoscute. Exemplu: Splinter Cell Chaos Theory - grafica pe PS2 este deplorabila... pe cand pe XBOX arata la fel de bine ca si pe PC... asa ca parerea mea este ca PS2 este lasat in urma de XBOX ... toata lumea vorbeste de Gran Turismo pe PS2... Forza Motrosport se ridica la acelasi nivel - si cand vb. de grafica ma refer la consolele puse pe TV normal la care are acces tot omul de rand... nu ma bag la HDTV, PIPITV si alte acareturi.... trebuie sa recunoastem ca PS2 s-a cam depasit... am fost fan PS2... am avut inca de la aparitia lui pana anul trecut... dar acum e dus saracul cum si XBOX-ul usor usor se va duce...

sa nu mai spun de partea multimedia... sincer... xbox exceleaza .... nu exista soft pe PS2 care sa egaleze XBOX Media Center-ul... sa nu mai spun si de partea de internet sau LAN...

cu alte cuvinte XBOX a depasit PS2 la aproape toate capitolele... singurul ramas este numarul de jocuri la care PS2 exceleaza


iar referitor la consolele nexgen.... astept sa apara PS3 si sa achizitionez unul...

PEACE and play more.....

#95
Vanish

Vanish

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.023
  • Înscris: 30.07.2004
Are cineva XBOX360? Pareri?

#96
Alexutz_C

Alexutz_C

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 526
  • Înscris: 16.06.2004

View Postangelcrying, on Jan 31 2006, 17:08, said:

mdea.... discutii aiurea.... eu unul am avut si PS2 si acum am XBOX... am renuntat la PS2 datorita faptului ca am fost dezamagit de cateva titluri cunoscute. Exemplu: Splinter Cell Chaos Theory - grafica pe PS2 este deplorabila... pe cand pe XBOX arata la fel de bine ca si pe PC... asa ca parerea mea este ca PS2 este lasat in urma de XBOX ... toata lumea vorbeste de Gran Turismo pe PS2... Forza Motrosport se ridica la acelasi nivel - si cand vb. de grafica ma refer la consolele puse pe TV normal la care are acces tot omul de rand... nu ma bag la HDTV, PIPITV si alte acareturi.... trebuie sa recunoastem ca PS2 s-a cam depasit... am fost fan PS2... am avut inca de la aparitia lui pana anul trecut... dar acum e dus saracul cum si XBOX-ul usor usor se va duce...

sa nu mai spun de partea multimedia... sincer... xbox exceleaza .... nu exista soft pe PS2 care sa egaleze XBOX Media Center-ul... sa nu mai spun si de partea de internet sau LAN...

cu alte cuvinte XBOX a depasit PS2 la aproape toate capitolele... singurul ramas este numarul de jocuri la care PS2 exceleaza
iar referitor la consolele nexgen.... astept sa apara PS3 si sa achizitionez unul...

PEACE and play more.....

Xbox nu a depasit la nici un capitol ps2...a da..poate doar la greutate  :w00t:  cum poti spune ca forza motorsport se ridica la acelashi nivel ca,gran turismo ca le-am butonat pe ambele si chiar nu exista termen de comparatie,grafica mie personal tot pe ps2 mi se pare ami buna,vezi devil may cray sau alte nebunii.
In fine comparatia asta va tine cat lumea si pamantul,pana una alta lumea tot ps2 vad ca achizitoneaza :D

#97
Vanish

Vanish

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.023
  • Înscris: 30.07.2004
Cine e mai tare: Jean Claude Van Damme sau Steven Seagal?
Sau poate Jet Li ii bate pe aman2?

#98
kimi

kimi

    Pândar

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.575
  • Înscris: 04.05.2005

View PostVanish, on Jan 31 2006, 20:08, said:

Cine e mai tare: Jean Claude Van Damme sau Steven Seagal?
Sau poate Jet Li ii bate pe aman2?

:D da, asa e. adevaratii gameri se bucura de orice joc, de orice consola. eu mai am la ora asta un XBOX, un PS2 si un N64(pentru o ciuruiala la PERFECT DARK cu prietenii). in viitorul apropiat o sa vina si XBOX360 si dupa ce va apare imi voi lua si PS3. toate consolele au si parti bune si parti slabe, ideea e sa le exploatezi la maxim pe cele bune si sa te bucuri si de cel mai mic detaliu a unui joc.

un XBOX360 am butonat la niste prieteni, intradevar e spectaculos, dar ca sa ii vezi adevarata forta tre' sa joci pe un HDTV.

#99
angelcrying

angelcrying

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 26.01.2006
whatever... fiecare cu ce ii place.... spunea cineva mai sus ca ps2 nu este depasit de xbox.... te intreb... ai incercat vreodata un xbox la toate capitolele?

#100
SGM

SGM

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 26
  • Înscris: 30.01.2006
am si xbox si ps2 ...am cam toate consolele scoase vreodata! pana akum vreo 2 ani eram mega gamer. da in fine..mia trecut faza asta de copil ametit. ce pot spune...ps2 e mia fiabil decat xboxu ..iar pc e ep locu 3. eu vb numai de jocuri ..si modul cum se comporta in timpul jocului . ps2 este momentan cea mai buna consola {chiar daca a aparut xboxu nou }

#101
vildzek

vildzek

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 33
  • Înscris: 03.02.2006
Salut, dar rezolutia de 640... era la PS 1, la PS 2 avem 720..., iar xbox are 800/600. De remarcat la console fluiditatea in miscari a personajelor( Ninja Gaiden de exemplu), si ar mai fi multe de spus...

Salut. Am vazut Xbox 360, e foarte bine facut, totul e bine conceput. La pretul la care este nu pot sa fiu decit spectator.Eu ma muncesc sa-mi fac un ps2 cu hdd.

#102
angelcrying

angelcrying

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 3
  • Înscris: 26.01.2006
de ieri sunt si eu fericitul butonator al xbox360... scriam mai sus ca imi voi lua ps3... dar nu am rezistat tentatiei de a-mi lua totusi pana la aparitie un 360... asa ca voi tine si asta si bineinteles ca voi lua ps3 - prea este laudat.... ce sa spun... totul arata bine pe 360... si nu ma refer la hdtv - nu am asa ceva...

#103
anghelescu_marian2000

anghelescu_marian2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 84
  • Înscris: 13.05.2005
dar voi ce credeti, care este mai bun la grafica PS3 sau Xbox360. stiti la inceput am vazut screenuri si tot felu de cacate cu xbox360 si erau magnifice dar acum cand am vazut in game screenshots am inceput sa rad....e mult mai slab decat ma asteptam. si faza cu xboxurile360 cu probleme ... a scazut mult. eu astept ps3 si sper ca nu ma va lasa balta

Editat de anghelescu_marian2000, 23 martie 2006 - 13:19.


#104
anghelescu_marian2000

anghelescu_marian2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 84
  • Înscris: 13.05.2005
tot eu....ma da din SPECS pare ca Xbox e mult superior  PS2-ului dreq.....dar nush ce sa mai zic


Informat de www.gamespot.com

#105
flowrent

flowrent

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.171
  • Înscris: 09.07.2005
Degeaba are specs-uri superioare daca nu au avut ce sa faca cu ele.
Xbox nu are jocuri bune suficiente  .
Are cateva acolo care au eventual si High Definition si atat.
PS2 mai are viatza cel putin 2 ani ,Xbox deja isi fierbe coliva.

Deci ,nu conteaza specs-urile ci cat de bune sunt jocurile.
Oricum PS3 va rupe iar ,doar ca de data asta Xbox si Nintendo vor sta mai bine pe piatza.

Editat de flowrent, 30 martie 2006 - 09:33.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate