Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Ce parere aveti de combinatia asta?

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
StaVAraSH

StaVAraSH

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 01.05.2005
Avast Home edition 4.7+ Ashampoo Firewall free 1.20+ Super Anti-spyware free ce ziceti? parere mea e ca numai am nevoie de nimic,doar din cand in cand un scan online cu kaspersky sau bitdefender, zic ca am ales cele mai bune softuri free,daca nu cele mai bune printre cele mai bune, voi ce spuneti??

#2
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
combinatia...trebuie "probata" pentru a fi buna de ceva.

daca nu ai conflicte de programe si virusi, e declarata ok ;)

#3
MadMike.Mitza

MadMike.Mitza

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,956
  • Înscris: 01.03.2006
O alta combinatie buna de softuri free este Avira cu Comodo Firewall plus orice antispyware. :D

Edited by MadMike.Mitza, 19 February 2008 - 14:14.


#4
Cap-shoot

Cap-shoot

    Un fel de doua feluri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,328
  • Înscris: 21.05.2006

View PostMadMike.Mitza, on Feb 19 2008, 15:14, said:

O alta combinatie buna de softuri free este Avira cu Comodo Firewall plus orice antispyware. :D

+ super antispyware...  deocamdata nam probleme.

#5
Nexus11

Nexus11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,795
  • Înscris: 19.06.2005

View PostHoria Sima, on Feb 19 2008, 10:01, said:

Avast Home edition 4.7+ Ashampoo Firewall free 1.20+ Super Anti-spyware free ce ziceti? parere mea e ca numai am nevoie de nimic,doar din cand in cand un scan online cu kaspersky sau bitdefender, zic ca am ales cele mai bune softuri free,daca nu cele mai bune printre cele mai bune, voi ce spuneti??
La combinatia asta iti spun ceva:firewalul e super prost.Daca tot vrei versiune free la firewall incearca comodo sau daca ai xp mai poti incerca online armor.

#6
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
pai sa vedem daca e prost firewall-ul

http://forum.softped...howtopic=275449 uite aici niste teste.

sa vedem daca le trece ;)

#7
Nexus11

Nexus11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,795
  • Înscris: 19.06.2005

View Postcrysty2k5, on Feb 19 2008, 22:53, said:

pai sa vedem daca e prost firewall-ul

http://forum.softped...howtopic=275449 uite aici niste teste.

sa vedem daca le trece ;)

Uite aici ca e prost :) Aici e testata versiunea pro(care e mai buna decat cea free)

#8
G_e_O

G_e_O

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 29.11.2007
Daca faci scan on-line deci folosesti I Explorer! nu e bine ... Foloseste Mozila Firefox cu ceva de tipul NoScript si toata armata aceasta a ta de anti-malware o sa cam stranga praf !
->Nexus11 ash fi vrut sa vad ce face Kerio doar ca el in testul dat nu e!

Edited by G_e_O, 20 February 2008 - 08:20.


#9
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006
Si eu ti-as recomanda sa incerci Comodo firewall in locul Ashampoo.

#10
StaVAraSH

StaVAraSH

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 01.05.2005
am pus acuma Comodo in loc de ashampoo...eu nu spun ca nu-i bun Comodo..stiu de el l-am folosit 1 an si ceva cand era versiunea 2 dar acuma 3 saptamani cand l-am pus pe asta nou m-am enervat cu intrebarile pe care le punea..secunda dupa secunda...de aia m-am gandit la ashampoo, Avast il folosesc de mult si mi se pare cel mai bun ca solutie free,Super anti-spyware mi se pare foarte bun..am folosit intr-un timp Spyware terminator..dar m-am saturat de el manca cam multe resurse si scana f greu..asa ca mi se parte o solutie f buna asta..comodo+avast+super anti-spyware

#11
site1

site1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 12.02.2008

View PostHoria Sima, on Feb 19 2008, 10:01, said:

Avast Home edition 4.7+ Ashampoo Firewall free 1.20+ Super Anti-spyware free ce ziceti? parere mea e ca numai am nevoie de nimic,doar din cand in cand un scan online cu kaspersky sau bitdefender, zic ca am ales cele mai bune softuri free,daca nu cele mai bune printre cele mai bune, voi ce spuneti??
Decat sa stai sa te complici tot timpul cu antivirusi....fie ca sunt ei free sau nu, si sa-ti faci griji  daca e bun antivirusul...mai bine folosesti o cheie usb, ...ii zice....si iti face un backup la Windows...sau la orice partitie din calculatorul tau...si daca ai orice problema cu calculatorul e de ajuns sa dai un restart si totul va reveni la normal....si n-o sa mai trebuiasca sa stai sa formatezi calculatorul....decat daca te plictisesti prea mult si n-ai ce face....

In plus poti sa-ti setezi si o parola si o zona secreta in care nu va avea nimeni acces la ea ....doar sa stie parola la .....
Si daca vrei sa fii sigur ca n-o sa-ti mai recupereze nimeni ceea ce ai sters...(chiar daca i-ai dat delete din Recycle Bin  cineva care le are poate sa le recupereze... :D )  ....folosesti cheia asta usb.

Edited by eiffel, 21 February 2008 - 17:28.
Nu mai face reclama. Ajunge topicul de pe bursa.


#12
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
daca e sa o luam asa...exista si DeepFreeze !

@ Nexus11 din testele alea doar Online Armor, Outpost Pro, Comodo sunt cotate cel mai bine ;)

#13
StaVAraSH

StaVAraSH

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 01.05.2005
acuma am ramas la Avast+Comodo+SuperAnti-spyware sper sa fie bine:P

#14
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006

View Postsite1, on Feb 20 2008, 17:31, said:

Decat sa stai sa te complici tot timpul cu antivirusi....fie ca sunt ei free sau nu, si sa-ti faci griji  daca e bun antivirusul...mai bine folosesti o cheie usb, Windows Icebox ii zice....si iti face un backup la Windows...sau la orice partitie din calculatorul tau...si daca ai orice problema cu calculatorul e de ajuns sa dai un restart si totul va reveni la normal....si n-o sa mai trebuiasca sa stai sa formatezi calculatorul....decat daca te plictisesti prea mult si n-ai ce face....

In plus poti sa-ti setezi si o parola si o zona secreta in care nu va avea nimeni acces la ea ....doar sa stie parola la Windows Icebox....
Si daca vrei sa fii sigur ca n-o sa-ti mai recupereze nimeni ceea ce ai sters...(chiar daca i-ai dat delete din Recycle Bin  cineva care le are poate sa le recupereze... :D )  ....folosesti cheia asta usb.
tu esti platit sa le faci reclama sau ce ? Vad ca postezi insistent pe orice topic intri acelasi lucru.

#15
StaVAraSH

StaVAraSH

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 01.05.2005
eu ma tot intreb de un lucru: care-i diferenta la detectie dintre un antivurus free si unul pro(cu bani) sa fie aceiasi marca,pe langa ca in mare parte cele free nu au virus shield,automatic updates,firewall,antispam..etc..(mai adaugati voi), ca detectie cred ca este aceiasi nu? doar ca cel free nu te protejeaza in timp real. de exemplu Avast free are si realtime..ma gandesc care e diferenta intre asta si cel pro(cel putin ca home user ai nevoie de pro?) ... Am luat Avast ca exemplu nu ca fac reclama la el :peacefingers:

Edited by Horia Sima, 20 February 2008 - 22:12.


#16
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
daca e free si are si scut...cu atat mai bine...dar daca e free si e doar pentru scan, nu ma protejeaza cu nimic ;)

#17
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006

View PostHoria Sima, on Feb 20 2008, 22:01, said:

eu ma tot intreb de un lucru: care-i diferenta la detectie dintre un antivurus free si unul pro(cu bani) sa fie aceiasi marca,pe langa ca in mare parte cele free nu au virus shield,automatic updates,firewall,antispam..etc..(mai adaugati voi), ca detectie cred ca este aceiasi nu? doar ca cel free nu te protejeaza in timp real. de exemplu Avast free are si realtime..ma gandesc care e diferenta intre asta si cel pro(cel putin ca home user ai nevoie de pro?) ... Am luat Avast ca exemplu nu ca fac reclama la el :peacefingers:
trebuie doar sa citesti descrierea ambelor produse pe avast.com.

#18
StaVAraSH

StaVAraSH

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 01.05.2005
are si scut versiunea free:)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate