Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 

Folosirea sexului de a vinde islam

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
94 replies to this topic

#19
m_shadow

m_shadow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 21.01.2008
Zakir  Naik e unul dintre cei mai respectati invatati musulmani, iar daca tu nu esti de acord cu el nu inseamna ca nu are dreptate. Iar poligamia sta intr-adevar in firea barbatului. Sa-ti petreci ceva timp intr-un camin de baieti, de exmplu, sa vezi cat de fideli le sunt prietenelor lor. Sorb din ochi orice fusta scurta care trece prin fata lor. Si nu mai zic de cati aveau fantezii cu mai multe fete (cu totii aveau deja prietene).  Nu judeca barbatii dupa cum se comporta in jurul tau, HABAR NU AI ce e in mintea lor; in unele cazuri ai fi socata.
Iar eu, decat sa-mi iau amanta, mai bine imi iau o a doua sotie, daca ma apuca cheful. Macar nu o tratez pe cea de a doua ca pe o curva.

#20
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

View Postm_shadow, on Feb 27 2008, 14:44, said:

Zakir  Naik e unul dintre cei mai respectati invatati musulmani, iar daca tu nu esti de acord cu el nu inseamna ca nu are dreptate. Iar poligamia sta intr-adevar in firea barbatului. Sa-ti petreci ceva timp intr-un camin de baieti, de exmplu, sa vezi cat de fideli le sunt prietenelor lor. Sorb din ochi orice fusta scurta care trece prin fata lor. Si nu mai zic de cati aveau fantezii cu mai multe fete (cu totii aveau deja prietene).  Nu judeca barbatii dupa cum se comporta in jurul tau, HABAR NU AI ce e in mintea lor; in unele cazuri ai fi socata.
Iar eu, decat sa-mi iau amanta, mai bine imi iau o a doua sotie, daca ma apuca cheful. Macar nu o tratez pe cea de a doua ca pe o curva.

In afara de faptul ca incerci sa dai impresia ca barbatii ar fi niste perversi ordinari , mai ai si alte explicatii la ineptiile insirate de celebrul "doctor" cum ca bolile venerice ar origina doar din femeie si ca femeia nu e in stare sa satisfaca mai multi barbati ?

Si de unde stii tu si  doctorul tau ce e in mintea femeilor ? Sau aveti  impresia ca numai barbatii au fantezii cu mai multi parteneri ? Pe ce lume traiesti ?

Quote

Iar eu, decat sa-mi iau amanta, mai bine imi iau o a doua sotie, daca ma apuca cheful. Macar nu o tratez pe cea de a doua ca pe o curva.

Da, deci  numai tu contezi intr-o casnicie ,,,daca aveti mariile voastre BARBATII musulmani chef ......Ce conteaza nevasta ,daca are si ea CHEF .....
Amanata sau nevasta tot una e , nu are ce cauta a treia persoana intr-o casnicie.
Asta nu dovedeste decat ca incalcati inca o porunca a lui Dumnezeu care spune . SA NU PREACURVESTI .

Edited by mihaela5, 27 February 2008 - 16:03.


#21
m_shadow

m_shadow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 21.01.2008

View Postmihaela5, on Feb 27 2008, 15:55, said:

In afara de faptul ca incerci sa dai impresia ca barbatii ar fi niste perversi ordinari , mai ai si alte explicatii la ineptiile insirate de celebrul "doctor" cum ca bolile venerice ar origina doar din femeie si ca femeia nu e in stare sa satisfaca mai multi barbati ?
Nu sunt doctor, de-asta nu am dat expicatii aici. Dar daca el asa a zis, atunci probabil are dreptate.

View Postmihaela5, on Feb 27 2008, 15:55, said:

Si de unde stii tu si  doctorul tau ce e in mintea femeilor ? Sau aveti  impresia ca numai barbatii au fantezii cu mai multi parteneri ? Pe ce lume traiesti ?

Ti s-a explicat foarte bine de ce o femeie nu poate avea mai multi barbati

View Postmihaela5, on Feb 27 2008, 15:55, said:

Da, deci  numai tu contezi intr-o casnicie ,,,daca aveti mariile voastre BARBATII musulmani chef ......Ce conteaza nevasta ,daca are si ea CHEF .....
Si iata cum interpretezi tu total aiurea. NORMAL ca daca are si ea chef.

View Postmihaela5, on Feb 27 2008, 15:55, said:

Amanata sau nevasta tot una e , nu are ce cauta a treia persoana intr-o casnicie.
Amanta e curva, o a doua sotie nu e.


View Postmihaela5, on Feb 27 2008, 15:55, said:

Asta nu dovedeste decat ca incalcati inca o porunca a lui Dumnezeu care spune . SA NU PREACURVESTI .
Nu zau? preacurvie inseamna sa intretii relatii sexuale in AFARA casatoriei (asa cum fac 90% dintre crestini). Iar daca tu tot crezi ca e preacurvie, atunci uita-te in preaiubita ta Biblie sa vezi cati curvari ati avut pe post de profeti.

#22
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

Quote

Dar daca el asa a zis, atunci probabil are dreptate.

Doar cum ai putea tu sa contrazici o somitate islamica cum este "doctorul" Zakir Naik .  :lol: Indiferent cate  ineptii a enuntat ,musai sa fii de acord cu el ca altfel s-ar face de cacao islamul . Parca nu s-a facut destul prin insasi "doctorul" acesta cu cunostiintele lui aprofundate de medicina si de sociologie.

Quote

Amanta e curva, o a doua sotie nu e.
Si a doua sotie e tot curva ,ca doar nu si-o iau barbatii ca sa ii tina plozii facuti cu altul ci pentru ca e mai tanara si mai frumoasa ca prima nevasta . Insa voi ati facut curva legala. V-ati spalat frumos pe maini si de aceasta porunca SA NU PREACURVESTI facand pacatul legal .

Quote

Nu zau? preacurvie inseamna sa intretii relatii sexuale in AFARA casatoriei (asa cum fac 90% dintre crestini). Iar daca tu tot crezi ca e preacurvie, atunci uita-te in preaiubita ta Biblie sa vezi cati curvari ati avut pe post de profeti.


Ia uite aici ce inseamna preacurvie :MATEI 5-28 Dar Eu va spun ca ori cine se uita la o femeie, ca s-o pofteasca, a si preacurvit cu ea in inima lui.
Se vede ca habar n-ai avut de crestinism cat ai fost crestin.Sau nu ti-a placut ca  nu poti sa curvesti nici macar in  gand cu alte femei . Ei in cazul asta te inteleg de ce ai trecut la islam .
  
Le-ai tinut tu lumanarea la 90% dintre crestini ca sa stii tu ce fac ?

Cei care isi inseala partenerul    inseamna ca sunt pacatosi si nu isi respecta legamantul facut in fata lui Dumnezeu atunci cand s-au casatorit deci nu sunt crestini  . Nu inseamna ca crestinismul le da dreptul  sa o faca asa cum incerca doctorul tau sa sugereze ca ar sta in firea barbatului sa fie poligam . La aia le-ar sta mai bine convertiti la islam decat sa pozeze in crestini . Morala crestina nu da liber barbatilor sa isi satisfaca poftele in alta parte daca au CHEF  sau tu cand ai fost crestin nu ai stiut asta.

  Si mai lasa-ma cu profetii din Vechiul Testament .  Vad ca degeaba ti se spune de o mie de ori ca crestinismul incepe odata cu Noul Testament ,esti incapabil sa procesezi .

Edited by mihaela5, 27 February 2008 - 17:18.


#23
m_shadow

m_shadow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 21.01.2008

View Postmihaela5, on Feb 27 2008, 17:16, said:

Doar cum ai putea tu sa contrazici o somitate islamica cum este "doctorul" Zakir Naik .  :lol: Indiferent cate  ineptii a enuntat ,musai sa fii de acord cu el ca altfel s-ar face de cacao islamul . Parca nu s-a facut destul prin insasi "doctorul" acesta cu cunostiintele lui aprofundate de medicina si de sociologie.

Banuiesc ca ti-ai dat seama pana acum ca am MULT mai multa incredere in ceea ce zice el decat in ceea ce zici tu.

View Postmihaela5, on Feb 27 2008, 17:16, said:

Si a doua sotie e tot curva ,ca doar nu si-o iau barbatii ca sa ii tina plozii facuti cu altul ci pentru ca e mai tanara si mai frumoasa ca prima nevasta . Insa voi ati facut curva legala. V-ati spalat frumos pe maini si de aceasta porunca SA NU PREACURVESTI facand pacatul legal .
parerea ta

View Postmihaela5, on Feb 27 2008, 17:16, said:

Ia uite aici ce inseamna preacurvie :MATEI 5-28 Dar Eu va spun ca ori cine se uita la o femeie, ca s-o pofteasca, a si preacurvit cu ea in inima lui.
Se vede ca habar n-ai avut de crestinism cat ai fost crestin.Sau nu ti-a placut ca  nu poti sa curvesti nici macar in  gand cu alte femei . Ei in cazul asta te inteleg de ce ai trecut la islam .
  
Le-ai tinut tu lumanarea la 90% dintre crestini ca sa stii tu ce fac ?

SUA:

un studiu facut in 1953 arata ca 50% dintre barbati si 26 % dintre femei comisesera adulter pana la varsta de 40 de ani;

un studiu din 1988 arata ca 80% dintre barbati si 75% dintre femei au avut relatii sexuale inainte de casatorie , pana la varsta de 19 ani.

Cum nu toti se casatoresc la 19 ani, imagineaza-ti procentul la varsta de...22 de ani. Si din aia ramasi mai scade-i si pe cei care vor comite adulter si o sa se ajunga probabil undeva spre 100% . Chiar ca am gresit cu aia 90%  :lol:


http://jonathanturle...al-legislation/

Numai intr-o tara ne-musulmana puteam avea statisticile astea ;)

View Postmihaela5, on Feb 27 2008, 17:16, said:

Si mai lasa-ma cu profetii din Vechiul Testament .  Vad ca degeaba ti se spune de o mie de ori ca crestinismul incepe odata cu Noul Testament ,esti incapabil sa procesezi .

Dupa cum ziceam, fiecare crestin cu parerea lui  :lol:
Ba ca VT a fost inspirat, ba ca nu in totalitate...ba ca trebuie respectat, ba ca nu e luat in considerare.
Adunati-va, tu, Megara si Ramunc si decideti, ca aveti pareri diferite. Mai consultati si un preot si atunci chiar aveti de unde alege.
Ca sa rezum ceea ce ati spus pana acum...Moise era un pacatos, curvar si a ajuns in Iad. Iata cum va caracterizati voi profetii ;)
Si cu toatea astea va laudati cu ale lui 10 porunci. Cata ipocrizie...

#24
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

Quote

Banuiesc ca ti-ai dat seama pana acum ca am MULT mai multa incredere in ceea ce zice el decat in ceea ce zici tu.
Noa,  parca  ar fi prima data cand vad un musulman ca crede orbeste in  orice ineptie venita de la un cap islamic .  :D

Quote

SUA:

un studiu facut in 1953 arata ca 50% dintre barbati si 26 % dintre femei comisesera adulter pana la varsta de 40 de ani;

un studiu din 1988 arata ca 80% dintre barbati si 75% dintre femei au avut relatii sexuale inainte de casatorie , pana la varsta de 19 ani.
Cum nu toti se casatoresc la 19 ani, imagineaza-ti procentul la varsta de...22 de ani. Si din aia ramasi mai scade-i si pe cei care vor comite adulter si o sa se ajunga probabil undeva spre 100% . Chiar ca am gresit cu aia 90%  


http://jonathanturle...al-legislation/

Da studiul ala al tau arata si religia fiecarui subiect sau gradul de credinta .

Quote

Ca sa rezum ceea ce ati spus pana acum...Moise era un pacatos, curvar si a ajuns in Iad. Iata cum va caracterizati voi profetii
Si cu toatea astea va laudati cu ale lui 10 porunci. Cata ipocrizie...

Faptul ca tu nu ai inteles evolutia omenirii  de la Moise pana in zilele noastre ,nu este vina mea .

#25
Megara

Megara

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,515
  • Înscris: 26.09.2006
Ia uitati peste ce am dat

Islam, Sex si Pedofilia

Allah i-a permis lui Mohamed sa aiba concubine, 11 sotii, inclusiv o fetita de 6 ani si chiar si sotia fiului lui adoptiv. Doua dintre sotii au fost luate 'in casatorie' in aceeasi zi in care si-au privit sotii si tatii ucisi de oamenii lui Mohamed. El avea si sclave sexuale si a fost surprins facand sex cu o sclava a unei sotii. Ast fel, initiatorul celei mai restrictive religii din punct der vedere sexual a fost de fapt unul dintre cele mai sexual liberale personaje din intreaga istorie.

http://islamsipedofilia.blogspot.com/

#26
m_shadow

m_shadow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 21.01.2008

View PostMegara, on Feb 27 2008, 19:53, said:

Ia uitati peste ce am dat

Islam, Sex si Pedofilia

Allah i-a permis lui Mohamed sa aiba concubine, 11 sotii, inclusiv o fetita de 6 ani si chiar si sotia fiului lui adoptiv. Doua dintre sotii au fost luate 'in casatorie' in aceeasi zi in care si-au privit sotii si tatii ucisi de oamenii lui Mohamed. El avea si sclave sexuale si a fost surprins facand sex cu o sclava a unei sotii. Ast fel, initiatorul celei mai restrictive religii din punct der vedere sexual a fost de fapt unul dintre cele mai sexual liberale personaje din intreaga istorie.

http://islamsipedofilia.blogspot.com/

Poti sustine acele lucruri cu verste din Coran?

#27
Megara

Megara

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,515
  • Înscris: 26.09.2006

View Postm_shadow, on Feb 27 2008, 19:58, said:

Poti sustine acele lucruri cu verste din Coran?

Mai intai delecteaza-te cu astea... musulmance lesbiene :lol:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/XAShw7w-Fl8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/a7IyDopXH7w?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1dJYjionRdc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nPFX_f689uc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5_YMeytvrq8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/PMrPkcI0-y8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Megara, 27 February 2008 - 20:08.


#28
m_shadow

m_shadow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 21.01.2008
Mai bine uita-te prin ziare si la televizor, sa vezi ce se intampla in ograda ta. La fel de bine le pot pune si eu pe seama crestinismului. Vrei sa facem concurs care posteaza lucruri mai oribile?

#29
Billy

Billy

    Cautator ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,256
  • Înscris: 26.06.2005

View Postm_shadow, on Feb 27 2008, 17:34, said:

Banuiesc ca ti-ai dat seama pana acum ca am MULT mai multa incredere in ceea ce zice el (Naik - adaugarea mea) decat in ceea ce zici tu.
[...]
According to Naik, the goal is to "concentrate on the educated Muslim youth who have become apologetic about their own religion and have started to feel that their own religion is outdated."

Dupa spusele lui Naik, telul sau este de "a se concentra asupra tinerilor musulmani cu un nivel de educatie mai inalt care au inceput sa aiba dubii (traducere libera) despre propria lor credinta si au inceput sa simta ca religia lor este depasita de timp".

Si am si aici un exemplu de explicatie de-a lui Naik ce a "prins" la niste tineri din Malaiezia, cu care cu mai multi ani in urma am avut ocazia sa stau de vorba fata in fata, inclusiv despre Islam ...

Era vorba despre "necesitatea" ca femeile sa isi acopere capul cu hijab sau batic pe limba malay. Explicatia care a fost data de Dr. Naik, explicatie care mi-a fost la randul ei "propagata" drept explicatie naturala pentru acest must do al Islamului, a fost ca asa cum o masa o acoperi cu o fata de masa sau cum un televizor il acoperi cu ceva ca sa il protejezi, tot asa si femeile trebuie sa-si acopere capul.

O explicatie care si acum dupa mai mult de zece ani de cand am primit-o, mi-a ramas intacta in memorie. E o clasica ...

Pe-atunci, prin 1996, Naik nu avea decat vreo 5 ani de cand se lasase de medicina ... Era ascultat peste tot, inclusiv in camera de comanda a fabricii ... Asta daca nu cumva in seara respectiva, tinerii malay nu aveau ceva mai distractiv de facut ... sa vorbeasca cu orele la telefon cu un nefericit de hermafrodit ce locuia pe aceiasi insula cu noi ...

Edited by Billy, 28 February 2008 - 00:28.


#30
Selam

Selam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,804
  • Înscris: 04.02.2007

View PostMegara, on Feb 27 2008, 20:04, said:

Mai intai delecteaza-te cu astea... musulmance lesbiene :lol:
bine bine, turma o ia pe aratura, dar ce te faci cu capeteniile?
Preoti si calugari gay  :huh:  
Mitropoliti si arhiepiscopi securisti  B)  
Sa dau si linkuri ?

#31
Megara

Megara

    Age, si quid agis!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,515
  • Înscris: 26.09.2006

View PostSelam, on Feb 28 2008, 15:28, said:

bine bine, turma o ia pe aratura, dar ce te faci cu capeteniile?
Preoti si calugari gay  :huh:  
Mitropoliti si arhiepiscopi securisti  B)  
Sa dau si linkuri ?
Noi ii gasim singuri nu-ti fa probleme si ii aratam cu degetul. Da ce te faci cu imamii vostri poligami si instigatori la crima? Pe aia tot noi tre sa-i aratam cu degetul ca voi aveti ochelari de cal si nu-i vedeti. Ii asezati ca si pe pedofilul de Mahomed in randul dreptilor si nepacatosilor alaturi de Dumnezeu.
Macar astia crestini pacatuiesc de unii singuri si nu-i indeamna si pe altii la pacat.

Edited by Megara, 28 February 2008 - 17:58.


#32
Amonet

Amonet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 331
  • Înscris: 23.01.2008

View Postmihaela5, on Feb 27 2008, 16:03, said:

Majoritatea barbatilor de pe mapamond sunt MONOGAMI inclusiv musulmanii.

Parte din afirmatia asta se cam contrazice cu ideea promovata de catre colegii tai de forum in referinta la musulmani,adica generalizare de tip ...." bai poligamilor..."


Quote

Macar astia crestini pacatuiesc de unii singuri si nu-i indeamna si pe altii la pacat.

Pai ce sa faci daca conform Bibliei v-ati nascut cu pacatul imprimat in codul genetic din cauza Evei. Deci vad ca in crestinism femeia este sursa pacatului si cea pedepsita de Dumnezeu cu durerile nasterii si sa fie sub papucul barbatului (a sotului...ma rog)...

De ce nu l-a ispitit "sarpele" pe Adam? Ce era mai puternic de caracter si mai intelept sa reziste temptatiei?:scratchchin:

Edited by Amonet, 28 February 2008 - 20:38.


#33
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

View PostAmonet, on Feb 28 2008, 20:30, said:

Parte din afirmatia asta se cam contrazice cu ideea promovata de catre colegii tai de forum in referinta la musulmani,adica generalizare de tip ...." bai poligamilor..."

Aiurea . faceau si ei misto ca aveti liber de la Allah  la poligamie ,dar in realitate nu va prea inghesuiti ,nici barbatii apoi  femeile nici atat. Doar si la tine poligamia  e motiv de divort nu?

Quote

Pai ce sa faci daca conform Bibliei v-ati nascut cu pacatul imprimat in codul genetic din cauza Evei. Deci vad ca in crestinism femeia este sursa pacatului si cea pedepsita de Dumnezeu cu durerile nasterii si sa fie sub papucul barbatului (a sotului...ma rog)...

De ce nu l-a ispitit "sarpele" pe Adam? Ce era mai puternic de caracter si mai intelept sa reziste temptatiei?:scratchchin:

De ce sa il ispiteasca Satan pe Adam cand a stiut ca e un pampalau si o sa il amageasca femeia lui ?  El s-a dus direct la cine a fost mai puternic .
Mai ai de studiat Biblia ,in crestinism nu  femeia e sursa pacatului ci Satan .
Tu scoti in evidenta nimicurile si ignori lucrurile cu adevarat majore. Si pe Adam l-a pedepsit in aceeasi masura ca pe Eva . AMANDOI au pierdut viata vesnica . AMANDOI au fost alungati din Eden. Asta a fost  pedeapsa lor cea mai groaznica alungarea din rai si moartea. Restul sunt maruntanii.

Iar faza cu pacatul imprimat in codul nostru genetic este cat se poate de logica si adevarata. Nici un om nu  se poate lauda ca nu a pacatuit niciodata. In afara de Isus . Chiar si Coranul spune asta . "Satan ii atinge la nastere pe toti oameni in afara de Isus fiul Mariei "( sau cam asa ceva )

Edited by mihaela5, 28 February 2008 - 23:21.


#34
RaluLowi

RaluLowi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 05.09.2008
[quote name='Amonet' post='4089784' date='Feb 15 2008, 13:16']Poligamia era permisa de Dumnezeu.

In fact when David committed adultery with Bathsheeba, God said, "Did I not give you your many wives, why have you done this thing with Bathsheeba", (2 Samuel 12:7-9) Cind David a comis adulter cu Bathsheeba,Dumnezeu a spus " Nu ti-am dat eu tie neveste multe,de ce ai facut lucrul asta cu Bathsheeba?".

Crezi ca daca poligamia nu ar fi fost permisa de catre Dumnezeu,nu ar fi zis el ceva lui Avram,Isaac,Jacob,David si Solomon? Mai ales lui Avram si Isaac care au fost profeti calauziti de Dumnezeu in viata lor. Crezi ca ar fi trait ei in pacat cu buna stiinta daca poligamia ar fi fost interzisa?[/quote]

erau alte vremuri etc dar hai s aiti spun un mic lucru despre Solomon cel putin, dînsul a avut 1000 de femei daca nu ai stiut, asta nu inseamna ca a fost si voia lui Dumnezeu, citeste putin in Biblie si vezi. Din  acel momentum Israel a fost impartit in doua si nu a urmat ceva bun, ia du-te tot la Biblie si vezi. Doar ca Dumnezeu nu arunca imediat bomba in gredina noastra daca am pacatuit. ne mai da niste sanse sa ne intoarcem.


[quote name='turbo trabannt' date='Feb 18 2008, 23:27' post='4109339']
why choose 4 bitches in this world when you can have 72 virgins in the next one? just one click away !

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:      
hai ca m-am distrat bine d efaza asta. ai fost tare :proud:

Pe langa renumita barbologie cu nu se va stie cine e tatal acelui copil in cazul poliginiei si acel copil va fi tratat rau in societate ,bla, bla , mai spune si ca poligamia este normala pentru ca "sta in firea barbatului" sa fie poligam .   :surprise:
Realitatea insa il contrazice crunt pe acest renumit "doctor ". Majoritatea barbatilor de pe mapamond sunt MONOGAMI inclusiv musulmanii. Pana si m_shadow nu isi doreste decat o singura sotie. Asta daca nu cumva viseaza sa aiba amante pe langa sotie .

Alta ineptie care  a scos-o pe gura acest  "doctor " este faptul  ca,  in cazul in care femeia are mai multi soti  si sufera de o boala venerica ,ea va infecta toti sotii  cu care se culca  insa acest lucru nu se poate intampla si invers ( adica sotul bolnav sa isi infecteze sotiile ) pentru ca bolile venerice isi trag originea intotdeauna din femeie.  
Asta o fi stiinta coranica a lui Zakir Naik,ca  doar in afara de a stii Coranul pe de rost acest "doctor" nu are habar de nimic . Si asta e unul dintre "savantii islamului " nu e fitecine ... e plin iotubul de discursurile lui.

Si in sfarsit poligamia este normala in opinia acestui "doctor" si datorita faptului ca barbatul isi poate satisface mai bine datoria de sot fata de sotii decat femeia fata de mai multi soti . Si de data asta realitatea il contrazice pe acest doctor care habar nu are ca o  femeie poate avea contacte sexuale cu 4  ,6 si chiar 10 barbati intr-o singura noapte . Insa un barbat ar trebui sa fie superman sa satisfaca 4 femei intr-o noapte .

Ca nu e moral ,asta e alta poveste .
Sincer ,mi-ar fi rusine daca as fi musulmanca ,sa ma reprezinte un asemenea ignorant ca acest "doctor" Zakir Naik.


CORECT! Ai mare dreptate. Dar ce sa ii faci daca ignoranta nu l-a lasat si pe "doctorul" ala sa studieze si din alta persepctiva chestiunea numai din Islam logic ca a ramas indobitocit si nu are habar de REALITATE. Tuluai in orice caz atata prostime nu am vazut nicaieri.

[quote name='Amonet' date='Feb 28 2008, 20:30' post='4161446']

ti-ai pus vreodata intrebarea de ce Adam daca era asa de barbat nu i-a tras o palma Evei sa ii spuna de ce a mancat din fruct?Ma lesi? Daca era asa barbat nu manca si gata, dar era mai slab ca ea la faza aia cel putin, si i-a cedat repede FEMEII. Nu si-a aratat deloc caracterul lui de barbat. Asa ca lasa-ne lasa-ne

#35
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007

View PostKokoshmare, on Feb 16 2008, 00:04, said:

N-am priceput niciodata de ce as primi 72 de virgine dupa moarte !? Pai cum naiba sa fii virgina daca n-ai corp ? Ce as dezvirgina ,o idee ? Si in vesnicia  de dupa moarte ce fac dupa ce am terminat cu astea 72 ? Primesc urmatoarea versiune imbunatatita ?
Absolut, se pune patch și astfel se rezolvă vulnerabilitățile. B)

#36
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008
Dar femeile cati virgini primesc in Rai?

Hai sa lamurim o prostie, respectiv ca barbatii sunt poligami prin fire si femile monogame. Ceva ce i-a scapat, se pare, lui Mohamed, poate nu se spalase in ureche in ziua aia si a auzit ce ii soptea Gabriel cu pauza. Respectiv ca femeile si barbatii sunt cam in numar egal pe lumea asta. Deci pentru ca barbatii sa-si faca de cap ar trebuie 1. si femeile sa insele, B) 1. sa se iubeasca cu alta barbati.


Cat despre poligamia in Biblie, il las pe Matei (19) sa va lamureasca:

   3  Fariseii au venit la El, și, ca să -L ispitească, I-au zis: ,,Oare este îngăduit unui bărbat să-și lase nevasta pentru orice pricină?``

    4 Drept răspuns, El le -a zis: ,,Oare n'ați citit că Ziditorul, dela început i -a făcut parte bărbătească și parte femeiască,

    5 și a zis: ,De aceea va lăsa omul pe tatăl său și pe mama sa, și se va lipi de nevastă-sa, și cei doi vor fi un singur trup?`

    6 Așa că nu mai sînt doi, ci un singur trup. Deci, ce a împreunat Dumnezeu, omul să nu despartă.``

    7 ,,Pentru ce dar``, I-au zis ei, ,,a poruncit Moise ca bărbatul să dea nevestei o carte de despărțire, și s'o lase?``

    8 Isus le -a răspuns: ,,Din pricina împietririi inimilor voastre a îngăduit Moise să vă lăsați nevestele; dar dela început n'a fost așa.

    9 Eu însă vă spun că oricine își lasă nevasta, afară de pricină de curvie, și ia pe alta de nevastă, preacurvește; și cine ia de nevastă pe cea lăsată de bărbat, preacurvește.``

    10 Ucenicii Lui I-au zis: ,,Dacă astfel stă lucrul cu bărbatul și nevasta lui, nu este de folos să se însoare.``

    11 El le -a răspuns: ,,Nu toți pot primi cuvîntul acesta, ci numai aceia cărora le este dat.

Edited by Thomas-, 25 December 2008 - 20:43.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate