Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED
 Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...
 Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...
 Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta
 

Cum pot afla date despre o anumita firma?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
miki3

miki3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 05.02.2006
Stiti cum pot afla date despre o firma? Pot face o adresa la Registrul Comertului?

Este vorba despre o persoana care-mi datoreaza niste bani si care a disparut cu desavarsire, nu-mi mai raspunde la telefoane, mesaje. Cum pot da de ea? Stiu ca si-a facut o firma de curand dar nu stiu prea multe amanunte.Am doar o copie dupa BI, dar pe BI are adresa din provincie, acum sigur stiu ca e in Buc.


Oare persoanele aste n-au niciun pic de bun simt cum pot merge mai departe in viata stiind ca au dat tepe?

#2
renderman

renderman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.11.2004

View Postmiki3, on Feb 12 2008, 14:51, said:

Stiti cum pot afla date despre o firma? Pot face o adresa la Registrul Comertului?

Este vorba despre o persoana care-mi datoreaza niste bani si care a disparut cu desavarsire, nu-mi mai raspunde la telefoane, mesaje. Cum pot da de ea? Stiu ca si-a facut o firma de curand dar nu stiu prea multe amanunte.Am doar o copie dupa BI, dar pe BI are adresa din provincie, acum sigur stiu ca e in Buc.


Oare persoanele aste n-au niciun pic de bun simt cum pot merge mai departe in viata stiind ca au dat tepe?
Din pacate de la registrul comertului nu mai poti afla adresele asociatilor unei firme...

#3
solitudes

solitudes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 07.03.2007

View Postmiki3, on Feb 12 2008, 14:51, said:

Stiti cum pot afla date despre o firma? Pot face o adresa la Registrul Comertului?

Este vorba despre o persoana care-mi datoreaza niste bani si care a disparut cu desavarsire, nu-mi mai raspunde la telefoane, mesaje. Cum pot da de ea? Stiu ca si-a facut o firma de curand dar nu stiu prea multe amanunte.Am doar o copie dupa BI, dar pe BI are adresa din provincie, acum sigur stiu ca e in Buc.


Oare persoanele aste n-au niciun pic de bun simt cum pot merge mai departe in viata stiind ca au dat tepe?
reclamatie la politie?

#4
tomtom

tomtom

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,139
  • Înscris: 03.01.2007
Daca ai cum sa demonstrezi prin acte ca are sa-ti dea bani apeleaza cu incredere la o firma de recuperari creante. N-are rost sa-ti bati tu capul. Depinde acum si de suma. Daca are sa-ti dea 2-3 milioane lasa-l in pace sau rupe-i ceva cand il gasesti (o mana, un picior). Glumesc desigur. :)

Nu inteleg cu ce te ajuta daca afli mai multe date despre firma sau despre el. Daca nu vrea sa-ti dea banii nu tii da. La politie apelezi fix degeaba. N-are nicio treaba politia cu persoanele juridice.

Intra aici. Sper sa te ajute.
http://www.capital.ro/index.php?section=ar...p;cauta=ipoteci

Edited by tomtom, 12 February 2008 - 16:12.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate