Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa
 Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?
 Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China
 Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED
 

MASA UTILA > 1500Kg

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
IONUT_ONILL

IONUT_ONILL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 16.10.2006
Am auzit ca sunt autoiutilitare cu masa totala pana in 3500kg si masa utila mai mare de 1500kg, adica de 1700kg, iar pe siteul Fiat la modelul Ducato scrie ca au masde utile pana la 2000kg.
Eu nu gasesc nici unul nici pe siteurile firmelor dealer nici pe altele ale parcurilor auto niciunde.

Stie cineva astfel de autoutilitare ?  Care tipuri/modele sunt in aceasta categorie ?

Va multumesc

Stima.

#2
pimi

pimi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,771
  • Înscris: 15.01.2007
sarcina utila a unei utilitare e data de scaderea masei proprii din sarcina maxim autorizata
cum sarcina maxima autorizata care te intereseaza pe tine e 3,5 tone cu cat e mai usoara masina (goala) cu atat e mai mare sarcina utila astfel prin deductie logica o utilitara cabina+platforma va avea cea mai mare sarcina uneori pana la 2 tone. un furgon insa nu are cum sa ajunga la aceasta sarcina .
din cate stiu eu utilitarele Fiat si Peugeot (furgoanele) au 1700 de kg sarcina utila insa nu la varianta maxi ci mediu

#3
IONUT_ONILL

IONUT_ONILL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 16.10.2006

View Postpimi, on Feb 10 2008, 11:12, said:

... din cate stiu eu utilitarele Fiat si Peugeot (furgoanele) au 1700 de kg sarcina utila insa nu la varianta maxi ci mediu

Merci mult de raspuns.

La Fiat Ducato 20q 251HA2.0 MaxiFurgone 2.3 Multijet PLL H3  are masa utila de 1709kg.
La Ford, am gasit aseara, sunt ff multe modele cu masa utila de peste 1700kg, majoritatea avand tractiunea pe fata, dar nu neaparat.

Simai cautam ..

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate