Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Unde gasesc materiale "How to ..."

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
necromanc

necromanc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,563
  • Înscris: 24.07.2002
Scoala din zilele noastre odata terminata nu iti ofera un loc de munca acceptabil.Dupa ce termini un liceu te poti angaja in la tot felul de joburi de genul "worker" (vanzator, muncitor pe santier,etc).

Sa spunem ca faci si facultatea.Chiar si dupa ce ai facut facultatea uni nu stiu sa faca mare lucru.Ai nevoie de exeperienta in domeniul X.

Eu as vrea sa gasesc documentatii din anumite domenii , sa aflu cum se face X,Y.De exemplu cand eram mai mic ma uitam pe la TV la filme si acolo vedeam ca , cum un personaj nu stia sa faca ceva dadea fuga la o librarie si gasea o carte pe care scria de exemplu:"Cum sa faci un aparat radio", sau orice altfel de chestii.

Unde as putea gasi documentatii, pe net , sau pe altundeva despre mai multe domenii ?!

In special m-ar interesa in domeniul printing pe textile.

Multumesc !

#2
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 20.04.2004
Salut. Pentru mai multe domenii gasesti pe net (foarte util) veveve howstuffworks dot com  :)
Pentru faza cu printing on clothes tot acolo am dat un search si mi-a gasit 5 rezultate.
Bafta ... btw ... cat mai e o buburuza? :D

#3
necromanc

necromanc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,563
  • Înscris: 24.07.2002
Multumesc ! Am sa ma uit pe acolo, sper sa gasesc materiale folositoare.

OFF: Buburuze la KG depinde acum si de culoare ,si de cate buline au, sunt mai multe detalii. :D

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate