Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 

Societatea Română de Radio (S.R.R.).

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
4360 replies to this topic

#4213
echoshoworacle

echoshoworacle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 21.02.2022
Există sâmbăta la RRA o așa rubrică "Ce-am avut și ce-am pierdut" și cine este realizatorul ei?! Individul ăsta parazitează banul public; promovează narative rusești. Citează tot felul de personaje nefrecventabile.
LE
Cum să te referi la ajutorul militar al americanilor pentru Ucraina ca la un "bidon cu gaz"?! L-aș da afară pe individ, să se ducă să lucreze la Ghiță la RTV, sau unde vrea el!

Edited by echoshoworacle, 22 April 2023 - 09:37.


#4214
extremo07

extremo07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 09.09.2021
George Popescu, are state vechi in SRR din ce stiu

#4215
extremo07

extremo07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 09.09.2021
Dorei cei de la Radiocom Constanta
RDS vechi pe 100.1 Constanta fata de RRA 102.7 / 105.5 si RRCT 90.8

Iar azi RRA a avut emisiuni de weekend in cea mai mare parte a zilei, singura prezenta din timpul saptamanii fiind Mirela Bazavan ce a fost prezenta de la 15 la 19 (concurentul sau direct, EuropaFm, a avut toate emisiunile normale, inclusiv dezbaterile si jurnalele de 15 minute - la postul national fiind doar 10 minute la 7, la 13 si 18)

Edited by extremo07, 01 May 2023 - 19:32.


#4216
echoshoworacle

echoshoworacle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 21.02.2022
E înghesuială mare pentru atenția și timpul nostru! Eu numai pe YouTube sunt abonat la 200+ canale in mod constant. Cat să citești, cat să asculți radio, tv(pentru cine mai folosește) servicii de streaming, etc. Toată lumea are vloguri, podcasturi, etc. Miliarde de ore de conținut!

Edited by echoshoworacle, 01 May 2023 - 20:22.


#4217
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Continut mult fiindca oricine poate publica ce-i taie capul. Insa acolo unde mai ai un CNA, se mai verifica o sursa, mai tii la calitate si nu-ti permiti sa livrezi orice, isi gaseste si radio ascultatorii sai.

Edited by neagu_laurentiu, 02 May 2023 - 02:27.


#4218
marsel90

marsel90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,897
  • Înscris: 20.12.2012

Vizualizare mesajnelu F, pe 12 aprilie 2023 - 08:13, a scris:

Multumesc, marsel90!

Dar tu lucrezi la snr ? De ce esti asa aprins ca am zis ceva de statia Parang ?
Uite bataie de joc care tine de vreo 2 luni !

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/XniNuMCa6vE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4219
marsel90

marsel90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,897
  • Înscris: 20.12.2012
Alta nebunie de pe Parang !!!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/cukmDsS0LCw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4220
dxvidelegeo

dxvidelegeo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,038
  • Înscris: 23.08.2020
iar pe act 105,3 Buc are pe rds activa compresarea..e de ras..pe cand pe 101,3 tot Buc e ok pe cultural...

#4221
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 30.12.2012

Vizualizare mesajmarsel90, pe 06 mai 2023 - 15:04, a scris:

Alta nebunie de pe Parang !!!
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/cukmDsS0LCw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Cine a facut schimbari pe acolo a incurcat oalele rau de tot. Audio de pe RRA si setarile RDS de la alt emitator de RRC.

#4222
marsel90

marsel90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,897
  • Înscris: 20.12.2012
Nebunia continua la statia Parang !!!
88.1 fara un canal audio !
90.6 zgomot de fond puternic si canalele audio pe invers !

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/NIaCtF_NOzw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4223
Starlink-1

Starlink-1

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 27.02.2021

View Postechoshoworacle, on 22 aprilie 2023 - 09:32, said:

Există sâmbăta la RRA o așa rubrică "Ce-am avut și ce-am pierdut" și cine este realizatorul ei?! Individul ăsta parazitează banul public; promovează narative rusești. Citează tot felul de personaje nefrecventabile.
LE
Cum să te referi la ajutorul militar al americanilor pentru Ucraina ca la un "bidon cu gaz"?! L-aș da afară pe individ, să se ducă să lucreze la Ghiță la RTV, sau unde vrea el!



Fara a fi un analist militar, politic sau social,  eu unul consider ca cele 5 minute dedicate saptamanal emisiunii in discutie reprezinta (printre altele) cele mai bine folosite minute din portofoliul SRR.
Este o emisiune deosebita pe care o recomand tuturor celor care doresc si au capacitatea sa inteleaga cu adevarat evenimentele la care suntem martori.
Celor care care nu ati ascultat aceasta emisiune pana acum, intrati pe RRA in fiecare Sambata la ora 10:15 si o sa va convingeti!

Cat despre datul afara a realizatorului (eventual impreuna cu manifestari de dezaprobare energica),  va reamintesc ca din punct de vedere a libertatii de exprimare epoca stalinista a trecut... sau poate s-au intors vremurile de altadata?
Si in final am si eu o intrebare grea... cine anume stabileste ce persoane sunt frecventabile sau nu?

Imi pare bine ca acest subiect s-a ridicat la fileu.  Ascultati emisiunea si nu o sa va para rau!

#4224
TheSignMetro64

TheSignMetro64

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 897
  • Înscris: 07.09.2018
RT-uri adaugate la Topolog.

103.0: [CULTURAL 103.0 MHZ TOPOLOG]
105.0: [RADIO ROM🅰NIA ACTUALITATI 105 MHZ TOPOLOG]

De asemenea 103.0 are PI antic (FF01)

Edited by TheSignMetro64, 18 May 2023 - 10:45.


#4225
marsel90

marsel90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,897
  • Înscris: 20.12.2012
[ https://i.postimg.cc/Z5D2gsyJ/20230519-142043-103400-EE00.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Niste habarnisti... tehnicii lor nici macar nu stiu care este abrevierea corecta pentru MEGAHERTZI !!!
[ https://i.postimg.cc/rpBbydJb/20230519-142142-102500-EE01.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by marsel90, 19 May 2023 - 13:35.


#4226
echoshoworacle

echoshoworacle

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 21.02.2022
La RRA prin vocea invitaților conspirationismul și "străinii ne fură țărișoara" sunt la loc de cinste. Ce uită RRA să menționeze este incompetența și necinstea omniprezentă în toată societatea românească începând cu "țăranul român" căruia i se plânge de milă și care știm cu toții că nu este un model de competență, cinste și hărnicie!

#4227
Starlink-1

Starlink-1

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 27.02.2021

View Postechoshoworacle, on 21 mai 2023 - 09:40, said:

La RRA prin vocea invitaților conspirationismul și "străinii ne fură țărișoara" sunt la loc de cinste. Ce uită RRA să menționeze este incompetența și necinstea omniprezentă în toată societatea românească începând cu "țăranul român" căruia i se plânge de milă și care știm cu toții că nu este un model de competență, cinste și hărnicie!

Recunosc ca taranul roman nu  este un taran ideal....asta o stim bine si noi, mai ales cei care avem rude la tara.
De altfel , un serial simpatic de la PRO-Tv a  surprins destul de bine anumite aspecte in acest sens.
Totusi, ma intreb si eu... oare alti tarani (din alte tari) chiar or fi mai buni (mai competenti, mai cinstiti decat taranii nostri ?)
Am observat si eu ca exista un curent in mass-media noastra care ca insista sa ridiculizeze si sa distruga cu orice pret tot ceea ce e romanesc... si din pacat exista natafleti care cad in capcana.

Din fericire, RRA este un post cat de cat echilibrat (fata de altele), la care avem ocazia sa auzim cateodata opinii contradictorii (fiecare vine cu argumentele sale) si ramane la latitudinea fiecarui ascultator radio sa-si formeze propria parere, prin prisma judecatii si inteligentei proprii (si eventual a unei documentari suplimentare) ... fara a fi obligat sa inghita cu lingurita propaganda pe care doresc sa ne-o serveasca alte organe de presa care urmaresc metodic si cu perseverenta ridiculizarea a tot ce este romanesc, si eventual sa ne faca sa inghitim cu extaz anumite decizii ale altora care sunt impotriva intersului propriu.
Cateva exemple incomode dezbatute de dl. George Popescu in emisiunea "Ce-am avut si n-am pierdut"

1) impunerea ca Romania sa procure un numar de vaccinuri anti-covit (de zece ori mai mare decat populatia tarii noastre) , plus cheltuielile noastre suplimentare generate de distrugerea vaccinurilor nefolosite
2) decizia anumitor state UE ca Romania sa nu fie acceptata in spatiul Shengen
3) situatia umilitoare in care a fost pusa Romania in cazul canalului Bastroe-Chilia
3) situatia taierilor abuzive si in mod continuat a padurilor din Romania de care firme straine
4) atitudinea OMV in privinta sumelor datorate statului roman
3) situatia credinciosilor romani de rit ortodox (si a drepturilor minoritarilor) din Ucraina
4) introducerea si comercializarea  pe piata romaneasca a cerealelor modificate genetic (interzise in UE)
5) externalizarea pana la epuizare a resurselor solului si subsolului din Romania

Da, sunt subiecte jenante, care nu dau bine  deloc ....  iar lista nu se termina aici, dar ma opresc pt. ca nu vreau sa politizam topicul.

Inchei, exprimandu-mi inca odata admiratia pentru deschiderea aratata de RRA prin difuzarea pe post a unor emisiuni/realizatori, care dau dovada de logica si verticalitate, care nu sunt dispusi sa se compromita precum majoritatea pupincuristilor din presa actuala.

Desigur, RRA nu e perfecta ... dar intrucat exista pe acest forum atat de multi critici vehementi,  doresc sa compensez oarecum situatia si sa-mi spun parerea proprie.

Celor carora le cade greu emisiunea mentionata mai sus, le recomand o alta emisiune realizata tot de dl George Popescu, intitulata "Istorica" ... tot la RRA  Posted Image

#4228
dxvidelegeo

dxvidelegeo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,038
  • Înscris: 23.08.2020
statia agigea unde medii doar 1458 are in emisie..atat..nu tu 909..sau 1314..nimic

#4229
Starlink-1

Starlink-1

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 27.02.2021

View Postdxvidelegeo, on 04 iunie 2023 - 20:52, said:

statia agigea unde medii doar 1458 are in emisie..atat..nu tu 909..sau 1314..nimic

Salut,

statia Agigea este dezafectata de mai multi ani (nu se mai emite in UM de acolo)
Zona Constanta si imprejurimi este deservita in UM din amplasamentul Valu Traian printr-o solutie ingenioasa si destul de rar intalnita  la nivel mondial: 3 emitatori UM cu frecvente (si progrme) diferite conectati la o singura antena.

Poti sa precizezi mai clar ce probleme de receptie ai si in ce zona te afli?

#4230
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 30.12.2012

View PostStarlink-1, on 10 iunie 2023 - 14:40, said:

Poti sa precizezi mai clar ce probleme de receptie ai si in ce zona te afli?
El era prin Turcia probabil avand in vedere ce prindea si ce nu prindea. :) Vezi topicul PlayRadio. :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate