Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Mercedes Actros

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
the_winner

the_winner

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 29.10.2007
Vreau sa achizitionez un cap tractor Mercedes Benz Actros (sh din Germania) si vreau un sfat referitor la cutia de viteze:sa fie manuala cu 16 trepte sau automata tot cu 16?
Rog pe cei care stiu despre ce vorbesc sa-mi spuna avantajele si dezavantajele pt fiecare in parte sau eventual de care sa ma feresc.

Multumesc!

#2
actros

actros

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 15.04.2007
Am lucrat 2 ani pe 1735 (magarus) cu EPS si 4 ani pe Actros tot cu EPS. Pot spune ca este foarte fiabila cu conditia sa fie exploatata corect si sa-i schimbi uleiul in cutie la max 300.000 km. Soferul trebuie sa stie sa "reseteze" cutia pt ca la un anuit nr de "greseli" se umple memoria calculatorulu GS si se blocheaza. Sunt 2 feluri de resetari: scurta si lunga. In 650.000 parcursi cu cutie ESP (electronic power shift) nu am avut nici o problema cu ea.

#3
usss

usss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.03.2008
Cum se resetaeaza cutia la actros?
va rog sa-mi raspundeti urgent!!! Va multumesc anticipat

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate