Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 

FedEx vs. DHL vs. ...

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
hootdeals

hootdeals

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 17.12.2007
Am deschis acest topic pt a afla care firma de curierat v-a multzumit cel mai mult:

                       FedEx, DHL, Postele Nationale etc. ?

Ce nemultzumiri v-au adus una din firmele astea ?
Multzumitzi de preturile/ kg pe care le practica cand trimiteti in strainatate ( ex: SUA, Canada etc. ) ?
Colete nelivrate?

Ce "smekerii" s-ar putea face pt a iesi cat mai ieftin atunci cand trimiteti in strainatate ?

#2
szv

szv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 05.10.2007

View Posthootdeals, on Jan 12 2008, 23:58, said:

Am deschis acest topic pt a afla care firma de curierat v-a multzumit cel mai mult:

                       FedEx, DHL, Postele Nationale etc. ?

Ce nemultzumiri v-au adus una din firmele astea ?
Multzumitzi de preturile/ kg pe care le practica cand trimiteti in strainatate ( ex: SUA, Canada etc. ) ?
Colete nelivrate?

Ce "smekerii" s-ar putea face pt a iesi cat mai ieftin atunci cand trimiteti in strainatate ?
de fedex iti pot spune ca sunt foarte multumt ca seriozitate.am primit din dubai un colet . mi l-au adus in 4 zile foarte seriosi in fata useisi mentionez ca atunci nu locuiam in bucuresti, intr-un loc mai putin accesibil dhl-ului sau feedex-ului.
tracking numberul a functionat perfect . foarte foarte frumos ambalat .
m-a impresionat ambalajul,factura , etc...........
nu am folosit dhl, probabil sunt seriosi si ei.
am vrut sa trimit in costa rica o cutie 10x10x10 kg 0,5 kg asta la cel mai covenabil tarif si pe site imi arata 60 euro . am ramas putin dejamagit dar sunt curios cei care au folosit dhl-ul ce parere au -_- pana atunci iti recomand fedex-ul . nota 11 pentru ei  :huh:

#3
hootdeals

hootdeals

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 17.12.2007

View Postszv, on Jan 14 2008, 01:42, said:

de fedex iti pot spune ca sunt foarte multumt ca seriozitate.am primit din dubai un colet . mi l-au adus in 4 zile foarte seriosi in fata useisi mentionez ca atunci nu locuiam in bucuresti, intr-un loc mai putin accesibil dhl-ului sau feedex-ului.
tracking numberul a functionat perfect . foarte foarte frumos ambalat .
m-a impresionat ambalajul,factura , etc...........
nu am folosit dhl, probabil sunt seriosi si ei.
am vrut sa trimit in costa rica o cutie 10x10x10 kg 0,5 kg asta la cel mai covenabil tarif si pe site imi arata 60 euro . am ramas putin dejamagit dar sunt curios cei care au folosit dhl-ul ce parere au -_- pana atunci iti recomand fedex-ul . nota 11 pentru ei  :huh:


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

De exemplu FedEx cam preturi practica ?  pret/kg ...etc. daca poti sa-mi dai mai multe detalii ...
De ex din Canada pana in Romania ... un colet de 2 kg ... dimensiunile nu le stiu exact ... si mentionez ca nu ma intereseaza sa vina in 4 zile ... poate sa vina si in 3 saptamani ... dar sa fie mai ieftin ... si sa vina la usa ... Cam care ar fi costu transportului ?


si in afara de colet si transport se mai plateste ceva ?

#4
spe

spe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,504
  • Înscris: 13.02.2006
4 lei kilu' :lol: Acuma serios, asa ti-e de greu sa iei legatura cu FedEx, DHL si altii ?

Aproape toate informatiile de care ai nevoie se gasesc pe siteurile lor si / sau la numerele de telefon afisate in sectiunea "Contact".

Si vezi ca s-ar putea sa ti se strice monitorul daca mai folosesti asa multi de "tz" in posturi. E daunator.

#5
hootdeals

hootdeals

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 17.12.2007

View Postspe, on Jan 14 2008, 14:44, said:

4 lei kilu' :lol: Acuma serios, asa ti-e de greu sa iei legatura cu FedEx, DHL si altii ?

Aproape toate informatiile de care ai nevoie se gasesc pe siteurile lor si / sau la numerele de telefon afisate in sectiunea "Contact".

Si vezi ca s-ar putea sa ti se strice monitorul daca mai folosesti asa multi de "tz" in posturi. E daunator.




----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ma intereseaza daca se mai plateste ceva in afara de pretul coletului + transportului ... care sunt platite direct de acolo de unde sunt trimise  ///                de fapt coletul imi e trimis cadou ... si nu cred ca se mai plateste ceva la vama ...

#6
acsinstal

acsinstal

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.08.2017
Un pachet trimis PE BANI GREI, CU TRANSPORT RAPID, din data de 18.07.2017 din China, INCA mai "bantuie" undeva intre Budapesta si Timisoara, nestiindu-se CAND va ajunge in vama!
In plus, daca se mai indoieste cineva de "COMPETENTA" si "rapiditatea" celor de la FedEX-TNT, se poate observa ca acestui pachet ( de cateva kg ) i-au trebuit nu mai putin de CINCI ZILE sa ajuga de la Koeln la Budapesta!
La toate astea, reprezentantii FedEx raspund DOAR CU SCUZE!
INCOMPETENTA PANA LA CAPAT!

#7
devlin2427

devlin2427

    zerofuxgiven

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,292
  • Înscris: 22.05.2008
Transportul cu FedEx Economy e mai lent decat posta clasica. Daca exista posibilitatea alegeti intotdeauna DHL, UPS sau EMS.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate