Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Framerate scazut pentru webcam Trust WB-1200P cu gspcav1

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
bigguy82

bigguy82

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,060
  • Înscris: 15.06.2004
Salut,

De curand am achizitionat un webcam Trust WB-1200P. Am reusit sa instalez ultima versiune de gspcav1 (20071224), pe un Gentoo x86, cu kernel 2.6.23-gentoo-r5, si webcam-ul functioneaza, dar problema este ca in camorama sau spcaview am un framerate de 3 fps(iar camera suporta max 30fps). M-am uitat cu modinfo la gspca.ko si nu am vazut vre-un parametru pe care sa-l dau la incarcarea modulului care sa ma ajute in aceasta privinta. Exista vre-un parametru pentru unul din aceste 2 programe (pe gentoo din cate vad eu nu au manpages) prin care sa pot specifica framerate-ul?
Am incercat sa ii dau o rezolutie mai mica, dar framerate-ul ramane acelasi.
Are cineva vreo idee despre ce as putea sa mai incerc?

Merci,

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate