Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

Cat se mai da la o cununie?

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,663
  • Înscris: 13.12.2006

View Postcriss_slc, on Jan 2 2008, 12:31, said:

O curiozitate: cununia a avut loc la Viena sau in Romania?
Daca la Viena se dau 50 de lei la o cununie ... ma mut in Austria. Ce naiba! Eu ma duc la un botez la tara si ma gandesc (cam cu groaza) ca fara 500 de lei nu scap (basca motorina pentru drum, cadouri si alte alea)
la nunta unui coleg de serviciu am dat 100euroi(in septembrie 2007) iar la o nunta in austria(in octombrie) 400 euroi 3 persoane.mi-ar fi si rusine sa dau mai putin de 100 roni la o nunta.

#20
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

View PostVipeR85, on Jan 2 2008, 12:38, said:

la nunta unui coleg de serviciu am dat 100euroi(in septembrie 2007) iar la o nunta in austria(in octombrie) 400 euroi 3 persoane.mi-ar fi si rusine sa dau mai putin de 100 roni la o nunta.
Mai, sa stii ca ai tu dreptate, dar depinde si de restaurant! Daca e unul de o stea, parca scoti mai greu milionul din buzunar decat la un restaurant de 2 stele sau mai sus. Te duci din respect pentru miri si ca sa te simti bine, nu neaparat din cauza mancarii, dar daca tot dai atatia bani, te uiti si la meniu si spatiu daca merita, nu? Uite, eu de exemplu nu m-am uitat la 125 RON pentru revelionul 2008, aici la Cazino Eforie. Am zis ca la un an odata merita, si mai ales ca este un spatiu nou, reamenajat pentru prima oara dupa '89.

#21
scc1911

scc1911

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 20.03.2007
Am spus ca nu am fost la nunta ci la cununie, care a fost undeva la tara in Romania.
Meniul nu a fost exceptional, un gratar de mici + sarmale + mizilic.

#22
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007

View Postduculeana, on Jan 2 2008, 12:57, said:

Mai, sa stii ca ai tu dreptate, dar depinde si de restaurant! Daca e unul de o stea, parca scoti mai greu milionul din buzunar decat la un restaurant de 2 stele sau mai sus. Te duci din respect pentru miri si ca sa te simti bine, nu neaparat din cauza mancarii, dar daca tot dai atatia bani, te uiti si la meniu si spatiu daca merita, nu? Uite, eu de exemplu nu m-am uitat la 125 RON pentru revelionul 2008, aici la Cazino Eforie. Am zis ca la un an odata merita, si mai ales ca este un spatiu nou, reamenajat pentru prima oara dupa '89.

esti bastan frate daca nu te uiti la fabuloasa suma de 125 de lei pentru revelion! :lol:

ps: meniul a fost vegetarian nu? :unsure:

Edited by kappa_man84, 04 January 2008 - 12:40.


#23
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,055
  • Înscris: 10.04.2006
A cuprins mai mult de-o bere? :)

#24
scc1911

scc1911

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 20.03.2007
Duculeana da banu numai daca se merita, de asta sa fiti siguri.

#25
934

934

    Rain Man.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 14.04.2007

View Postscc1911, on Jan 2 2008, 10:21, said:

Am fost si a fost foarte bine cat am dat in raport cu ceea ce s-a oferit.
Pina la urma cit si ce ai dat?

Duculeano, tu chiar nu te plictisesti mincind maro?

#26
scc1911

scc1911

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 20.03.2007
50 lei + un buchet de flori

#27
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

View Postkappa_man84, on Jan 4 2008, 12:40, said:

esti bastan frate daca nu te uiti la fabuloasa suma de 125 de lei pentru revelion! :lol:
ps: meniul a fost vegetarian nu? :unsure:


View PostNenea Zap, on Jan 4 2008, 12:44, said:

A cuprins mai mult de-o bere? :)


View Postscc1911, on Jan 4 2008, 12:45, said:

Duculeana da banu numai daca se merita, de asta sa fiti siguri.

offtopic.
hai mah...nu fiti rai.
mie mi se pare oricum o suma prea mare pentru un meniu de restaurant...si o petrecere de rahat.
revelionul la restaurant e ca o nunta. te cunosti cu cativa...iar restul totali necunoscuti.... canta formatia niste manele, niste dan spataru, dorobantu si cateva hore ...si gata seara. diferenta e ca la nunta dai banu' la sfarsit iar la revelion inainte.
am uitat de mancare.... care  e compusa la resturantele de pe litoral din alimentele care au mai ramas in congelator de la ultima serie de turisti din septembrie.

nu-i mai frumos sa te duci intr-un club / la munte / sau acasa la cineva/ sau chiar pe strada?

#28
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007

View Postbubalus, on Jan 4 2008, 20:46, said:

am uitat de mancare.... care  e compusa la resturantele de pe litoral din alimentele care au mai ramas in congelator de la ultima serie de turisti din septembrie.

a pus-o duculeana: a mancat numai salata de rosii mucegaite :fear:

#29
934

934

    Rain Man.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 14.04.2007

View Postkappa_man84, on Jan 4 2008, 20:59, said:

a pus-o duculeana: a mancat numai salata de rosii mucegaite :fear:
Daca nu a vrut sa se duca la revelionul de la Mc Cancer...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate