Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

script videoclipuri

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
ce script foloseste site-ul asta: filme-youtube.ro
imi puteti spune si mie un script asemanator, cu  care sa adaug filmulete de pe youtube?

#2
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
Nu stiu daca fix asta e scriptul de pe site-ul ala, dar uite o clona a lui youtube http://www.phpmotion.com/ si parca e si free.

Scriptul de pe site-ul spus de tine pare un script pentru site de jocuri online.

Edited by bogdanar, 24 December 2007 - 19:23.


#3
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005
mi se pare ca iti trebuie server stream.
Eu am trecut peste asta mai demult, si a pus scriptul cu toate ca nu aveam server de video stream. Si nu a mers.

#4
355

355

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 02.11.2005
daca vrei sa uploadezi filmulete pe situl tau si sa le hosteze youtube, foloseste phptube ... bafta!

#5
redfaithless

redfaithless

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 07.02.2007
Salut. Inceraca videosearchscript   si vezi ca mai sunt si altele asemanatoare. aceste scripturi practic sunt niste motare de cautare pentru filme online. Tu ai un site cu sute de filme dar practic niciun film pe serverul tau. Asta inseamna costuri foarte mici pentru intretinerea unui asemenea site, pe cand un site gen youtube, se intretine cu foarte multi bani (server, trafic, banda). Cunoscatorii stiu!  Bafta

#6
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
OS Tube e o varianta , eu personal il am pe asta.

Nu faci nimik , bagi codul adsense dak vrei adsense (Pub-ul) si url-ul + titlu si gata. Ia singur mii de filme zilnic in functie de url-uri si de tags(cautarile userilor)!
Tre sa-i fac interfete dar le voi face la comanda ;))


Cel de care ai zis ori e phpAutovideo ori RMG

Edited by lord_ice, 01 January 2008 - 20:06.


#7
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
Joomla are o componenta care iti permite sa implementezi video direct de pe youtube sau alte site-uri suportate http://extensions.jo...1628/Itemid,35/

#8
Burn_X1

Burn_X1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 18.02.2007
Si cum stau aceste scripturi la SEO

#9
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
bogdanar ai dreptate , dar acel plugin (unul din cele cateva existente) nu fac altceva decat sa-ti permita sa embed video ...ceea ce inseamna ca toate video-urile tre' sa le bagi tu manual :)) Si nush cate video-uri pe zi reusesti sa bagi pana ti se ia :))

Burn_X1 acele scripturi enumerate de mine (al meu+cele doua) au mod rewrite si fac url-uri destul de dragute...cel pe care il folosesc eu adauga si descrierea plus titlul din YouTube in pagina, iar titlul paginii este preluat dinamic din youtube, ceea ce e un mare avantaj. Cred ca si celelalte doua merg tot cam la fel...phpAutoVideo l-am incercat , nu mi-a mers....iar RssMedia Grabber-ul l-am testat pe un server windows (nu faceti si voi greseala asta pentru ca rescrie url-urile si daca nu ai mod rewrite in loc de filmulete utilizatorii vor vedea indexul + 404 in loc de pagina filmului :)) )

Anul trecut aveam scriptul de filme la alta adresa , mi-a indexat peste 5000 de url-uri in Google in 6-7 luni ...daca te ocupi de el poate ca indexeaza si mai bine ....acum l-am mutat pe alt subdomeniu , sa vedem...inca nu e indexat....tineti-mi pumnii! :)) aa...pe Google.ro nu am gasit listare mai joasa de pagina 2 :) fie ca era vb de muzica , videoclipuri , etc...

Aa...imi adusei aminte, pentru Joomla exista unul de funny videos, le ia de pe site-ul alora care au facut pluginul , tot via RSS...inca nu l-am incercat....descrierea

Quote

Masses of Funvideos for your Website - No Traffic is caused because of remote hosting | URL

Sper sa va ajute!

BTW filme-youtube.ro e phpAutoVideo , sunt sigur 90%

Edited by lord_ice, 03 January 2008 - 12:42.


#10
Alecs2

Alecs2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 11.01.2008

View Postgumball3000, on Dec 24 2007, 18:58, said:

ce script foloseste site-ul asta: filme-youtube.ro
imi puteti spune si mie un script asemanator, cu  care sa adaug filmulete de pe youtube?

Nu stiu exact daca este ala, dar PHP MELODY este ceva asemanator, care functioneaza numai cu filmele youtube

DEMO: http://www.phpsugar....elody_demo.html

Edited by Alecs2, 22 January 2008 - 23:32.


#11
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
asa sunt multe, ala nu e melody ... check the code

#12
stocarul

stocarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 497
  • Înscris: 06.05.2007
Am si eu o intrebare
Aceste scripturi care cod il iau de la youtube?
Codul care il ofera el pt embed, sau codul pe care il foloseste el la afisare?
Am vazut ca sunt diferente intre cele doua coduri.
ms

#13
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Codul acela de la webmasters api! Cel cu /-uri

#14
Sylvyu-Mp3

Sylvyu-Mp3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 02.02.2008
se si vedeca situl acela e cu script de Games OnLine...ca are link la fiecare filmuletz...si scrie ....adresa/games/numele filmului........... :naughty:

Edited by darkangelbv, 03 February 2008 - 16:47.


#15
transcend2005

transcend2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 12.09.2007
vand scriptul cu care am facut eu un site : http://www.funminigames.net/videos . am dat pe el 25 $ era la promotie . il vand cu 30 RON daca te intereseaza. site-ul are trei fisiere, isi ia automat filmuletele prin api-ul youtube. e seo done !! take a look .
uite de unde l-am cumparat http://www.autovideoscript.com/

#16
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Sa vinzi ala mi se pare ca vine cam 100% ilegal, nu ai drept de resseler pe el,nu? Sa inteleg ca daca il cumpar ma pot trezi cu contul suspendat sau dat in judecata? Site-ul tau e encriptat cu ioncube si are callbacks...invata inainte de a te juca de-a vanzatorul ;)

Daca vreti legal cumparati rss media grabber demo sau RoyalTUBE demo (romanesc si bun)

Edited by lord_ice, 03 February 2008 - 15:34.


#17
transcend2005

transcend2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 12.09.2007
check again ... encriptat  ? nu cred :))

#18
transcend2005

transcend2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 12.09.2007
si da normal ca am drepturi atat timp cat il vand. nu stiu de ce va dati toti destepti....

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate