Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Unde recomandati un CT cu Casa de...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia
 Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China
 Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED
 Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...
 

Cafeaua preferata

- - - - -
  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#91
grecul68

grecul68

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 989
  • Înscris: 13.08.2007

View Postpaintx05, on 2nd December 2011, 18:06, said:

Am primit un set de cafea (mai exact asta) si mi-a placut foarte mult. Din pacate respectivul site nu trimite si in Romania. A vazut cineva de vanzare in tara asa ceva? Sau macar sortimentele alea separat.
Ba da, se gaseste in Bucuresti la magazinul Cocor,la parter.

#92
xTzFlA

xTzFlA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 04.12.2008
Eu beau numai expresso din tchibo albastru macinat ca nu este expresorul cu rasnita (saeco) si am o cunostinta care imi aduce lavazza aurie (mai este un sortiment de lavazza expresso si nu mai stiu cum ... lapsus) )si e mai buna ca tchibo dar primesc rar lavazza ,am incercat toate sortimentele de cafele si am ramas la tchibo albastru de 5 ani il folosesc a,a imbatranit putin si aparatul ,daca fac 2 cesti dintr-o cupa ies putin cam slabe ,as zice ca la o ceasca de 35g iese o cafea delicioasa,am incercat si alte cafele de la tchibo dar sunt mult diferite fata de cea albastra dedicata pentru expresoarele de 15 bari presiune ,am incercat cafea facuta cu acel "aparat" italienesc (cana cu capac si sita )se numeste cafea prin infuzie si e drept cofeina din cafea se pastreaza dar aroma dispare si va recomand numai cafea amara prin infuzie,acum multi ani am baut la ibric numai iacobs verde.Cat despre aparate eu zic ca saeco e cel mai fiabil si bun aparat fara tampeniile comerciale de la nescafe care te fac sa depinzi de pastilele lor sa stai sa gasesti sortimentul care iti place si aparatele se strica foarte repede.Si unele aparate de la delonghi stiu ca sunt bune dar nu le-as pune peste saeco.Pentru cei cu bani sa cumpere aparat profesional la care se pot regla aromele si taria cofeinei ,merita fiecare cent .

#93
bizpenet

bizpenet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 20.03.2006
Nu stiu cum se numeste asa ca o sa spun altfel:
expresor: lelit anna
cafea: nova brazilia (tocmai deschisa punga)
sita: 15 gr
Astept 15 min sa fie cald bine expresorul, pun cafeaua, presez cu tamperul, rezultatul obtinut in cam 12-14 secunde e o cafea in cantitate suficienta (aprox 75 ml) amaruie cu circa 1 cm de crema (a nu se confunda cu spuma)
Beau asta dimineata si pe la ora 15, daca abuzez apar probleme.
In opinia mea e una din cele mai bune cafele.

#94
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,494
  • Înscris: 04.05.2006
Mai nou, cafeaua turceasca, dar cea făcută din cafea.... turceasca (nu știu unde găsesc în românia) și după metoda turceasca, nu clasicul ibric. Nimic nu se compara pentru mine, cu aroma respectiva

#95
mut

mut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 04.01.2014
Cafea - asta.
Nisip - de la rinichi.

#96
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,494
  • Înscris: 04.05.2006
Sărmana ;). Bine ca știu

#97
Alexandru_986

Alexandru_986

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 12.03.2015
Eu folosesc Lavazza. Imi place cafeaua mai slaba, cu mult lapte si dulce

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate