Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

coperte dvd

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
jurnalistul

jurnalistul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 16.08.2007
O mare rugaminte... Daca ati dat, in surful vostru pe net, de site-uri unde se gasesc coperte de dvd in limba romana, v-as fi recunoscator sa le dezvaluiti. Poate reusesc asa sa-mi pastrez colectia in conditii optime. Sigur ca pe cele in engleza le-am descoperit. Poate voi ati fost mai iscusiti si ati gasit si in limba romana. Ah, sa nu uit... Free, desigur... Multumesc anticipat...

#2
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006
E chiar atat de important sa fie in romana? Pe mine chiar ma enerveaza unele traduceri romanesti ale titlurilor de filme. Sunt jenante. Folosesc de fiecare data denumirea originala (si cand le cataloghez fac la fel). E de preferat sa te obisnuiesti cu denumirea originala. Asa iti vine mai usor si cand cauti informatii pe net despre un anume film. Pentru coperti folosesc http://www.cdcovers.cc/covers un site care are coperti intr-o gramada de limbi (inclusiv romana). Dar e un site dintre cele mai cunoscute, probabil ca il stiai si tu deja.

#3
jurnalistul

jurnalistul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 16.08.2007
Da, multumesc pentru raspuns. Asa este, site-ul respectiv il stiu de mult, impreuna cu altele unde se gasesc coperte in engleza. Insa, eu doresc sa le am in romana, si pentru explicatiile de pe spate, si pentru ca sunt un nationalist fierbinte, fapt care se reflecta si in aceasta activitate. Mai imprumuti un film la cineva, nu stie engleza, citeste pe spatele copertei despre ce este vorba... Poate chair nu intelege filmul si ii este de ajutor coperta etc... Poate totusi stiu unii dintre utilizatorii si locuri de unde sa le luam in romana...

#4
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
te duci in magazin si faci poza dvd-ului original :)
acum serios vorbind, cine crezi ca sta sa puna coperti in lb romana a unor filme ce au deja coperti in engl

#5
popamion

popamion

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.11.2007

View Postjurnalistul, on Dec 6 2007, 17:52, said:

O mare rugaminte... Daca ati dat, in surful vostru pe net, de site-uri unde se gasesc coperte de dvd in limba romana, v-as fi recunoscator sa le dezvaluiti. Poate reusesc asa sa-mi pastrez colectia in conditii optime. Sigur ca pe cele in engleza le-am descoperit. Poate voi ati fost mai iscusiti si ati gasit si in limba romana. Ah, sa nu uit... Free, desigur... Multumesc anticipat...
incearca daca vrei si pe scene fz.ro  fostul filezone nu sunt sigur dar daca o sa gasesti cine sa te bage poate le iei cu coperti romanesti

#6
popamion

popamion

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.11.2007

View Postjurnalistul, on Dec 6 2007, 17:52, said:

O mare rugaminte... Daca ati dat, in surful vostru pe net, de site-uri unde se gasesc coperte de dvd in limba romana, v-as fi recunoscator sa le dezvaluiti. Poate reusesc asa sa-mi pastrez colectia in conditii optime. Sigur ca pe cele in engleza le-am descoperit. Poate voi ati fost mai iscusiti si ati gasit si in limba romana. Ah, sa nu uit... Free, desigur... Multumesc anticipat...
incearca daca vrei si pe scene fz.ro  fostul filezone nu sunt sigur dar daca o sa gasesti cine sa te bage poate le iei cu coperti romanesti

#7
Turku35

Turku35

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.12.2007
PUTETI GASI SI AICI COPERTI DVD
http://www.shareapic...-DVD-COVER.html

#8
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Hai nu ma-nebuni? Si sint in limba romana? Nu prea !
Ia vezi, aici sint coperte de dividi?! www punct gugle punct com ?! Cred ca gasesc si-n chineza !!!

Edited by queensoft, 13 December 2007 - 18:40.


#9
ringin4u

ringin4u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 08.01.2008
Si pe mine m-ar interesa coperti pentru dvd in limba romana. Pe cdcovers.com sunt cateva dar la foarte putine filme. Nu stie nimeni?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate