Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Cum fac un CD cu instalare "unnatended" cu toate kiturile

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
narcis79

narcis79

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 29
  • Înscris: 03.10.2003
M-ar interesa cum se poate face ca imediat dupa ce se termina instalarea windowsului sa inceapa instalarea automata de kituri de pe un CD, kituri care le folosesc mereu la o instalare fresh de windows. Sau eventual daca s-ar putea sa pun si kitul de WindowsXP si kiturile respective pe un DVD ca sa-i dau doar o instalare la inceput iar el sa-si dea singur restarturile ce-i trebuie fara sa mai fiu nevoit sa-i fac eu ceva. (deci sa nu se inteleaga aici ca intreb cum se face un unnnatended la un WindowsXp pentru ca asta stiu deja). Multumesc!
PS: am cautat cu search pe forum...  si auto install cd, si unnatended dar nu am gasit nimic din ce caut eu

#2
lauredd

lauredd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 06.12.2001
In winnt.sif din i386 de pe cd , in cadrul [GuiRunOnce] scri cam asa
Command0=%systemdrive%kiturisoftwarealo.cmd
Command1=%systemdrive%kituritweaktweak.cmd
asta inseamna ca va rula dupa primul restart fisierele alo.cmd si tweak.cmd
%systemdrive% <- inseamna partitia pe care s-a instalat windowsul ( usual c: , sa zicem ) .Exista scripturi care iti detecteaza si litera cd-romului si o asociaza unei variabile si etc... dar sunt complicate . te sfatuiesc sa dai calea absoluta in parametri .
In rest , in *.cmd poti sa pui diverse kituri cu silent install ( pt. nero de exemplu arata cam asa :
@Echo Instalez Nero 6.3.0.3
start /wait nero.exe /silent /SN=xxxx-xxxx-xxxx-xxxx-xxxx /WRITE_SN /noreboot )

PS www.msfn.org

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate