Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

"PBX TV - televiziune live pe internet"

- - - - -
  • Please log in to reply
1010 replies to this topic

#973
no-limit

no-limit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 12.12.2007
fara suparare dar streamurile au o rezolutie infecta.....stiu ca este un serviciu partial free, insa nu te poti prezenta cu posturi tv la rezolutia unui ecran de telefon mobil, mai ales in 2010 cand majoritatea userilor au monitoare hd. daca la fel se prezinta si serviciile contra cost oferite nu stiu cine ar fi tentat sa plateasca pentru ele. singurul stream care are o calitate rezonabila dpdv al imaginii  e tvr hd dar nu am reusit pana acum performanta de a urmari vreun meci cap coada fara intreruperi si nervi implicit. asa ca nu mi-o luati in nume de rau, proiectul ca si initiativa e bun, dar cu putin efort puteti mari calitatea serviciilor oferite;)

Edited by no-limit, 01 July 2010 - 23:06.


#974
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
Sunt canale si la definitie inalta precum Realitatea, Discovery si asa mai departe. Iar in ceea ce priveste campionatul de fotbal tare as vrea sa vad serviciu online de TV care depaseste numarul de simultani pe care l-am atins noi.

#975
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,478
  • Înscris: 17.06.2007
am o intrebare, pt mobil puteti baga antena 3 si tvr info? mi se par destul de utile.

#976
GABBO

GABBO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 02.05.2006

 edyttzu, on 14th June 2010, 20:06, said:

Vrem UTV HD in PbxTV   :naughty:

Subscriu...

#977
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,462
  • Înscris: 09.03.2007
Adio TVR HD moca...

#978
costi_ionita79

costi_ionita79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,366
  • Înscris: 18.08.2009
S-au dus mai multe moca :)

#979
estropy

estropy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 22.02.2010
TVR HD e canal moca prin aer si e si post public si nici nu are 200 de filme hd/saptamana + concerte + sute de emisiuni culturale.
Dar PBX ia taxa pe el.
E dreptul lor.

Stima si respect !

#980
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
Facem tot posibilul sa mentinem o mare parte din serviciile noastre gratuite pentru utilizatorul final. Nici un alt serviciu profesional de acest gen nu ofera atat de multe facilitati gratuite precum PBX TV. Acest serviciu a plecat si inca este alimentat de pasiune. Totusi TVR HD este unul din posturile care consuma foarte multe resurse (putere de procesare si banda de internet - mult mai mult decat un post SD) si nu il putem mentine gratuit la nesfarsit. Dar in general regula se aplica - ce primim FTA dam mai departe fara cost.

TVR HD poate fi vizionat pe sopcast sau alte URLuri 3rd party.

Edited by stargate, 04 December 2010 - 23:21.


#981
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,462
  • Înscris: 09.03.2007
Da intr-adevar TVR HD pe la 2MB cati avea pe langa unul de 512kb papa mai mult.

#982
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
Update:

Am lansat si appul "PBX TV" pe Android Market. Astfel puteti urmari emisiunile preferate direct pe telefonul mobil.

Modalitati de instalare pe telefon:

a - doar pentru Android: cautati "PBX TV" in Android Market
b - pentru Symbian/Blackberry/Android/Windows Mobile: scanati acest cod cu barcode scanner si urmariti linkul: http://qrcode.kaywa....../mobiletv.htm sau deschideti direct pe telefon http://m.pbxtv.ro
c - doar pentru Windows Mobile: descarcati CABul de instalare in functie de tipul de ecran pe care il aveti de aici: http://pbxtelecom.ro...=download&lg=en
Modalitati de instalare pe calculator:

a - Daca va aflati in Romania, descarcati Installer for PBX Romania. Daca va aflati in afara tarii descarcati Installer for International. http://pbxtelecom.ro...=download&lg=en . Cei care folosesc Linux vor trebui sa selecteze manual locatia apasand butonul Change din coltul din stanga sus al primei ferestre.
b - Accesati direct http://www.pbxtv.ro in browser (mai putine facilitati) si urmariti programele de acolo. La crearea contului selectati Romania sau International in functie de locatia voastra.

Vizionare placuta!

#983
nick_style

nick_style

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 14.12.2007
Pacat ca pe WM nu merge :(
Nu ma lasa sa fac cont pt. ca-s din romania :))

#984
24kpwn

24kpwn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 03.11.2010
streamul de la kiss tv este
Spoiler
, tv tunner analogic  :unsure:

Edited by New_view, 03 January 2011 - 19:33.
Atentie la limbaj


#985
Costy-is

Costy-is

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 02.10.2005
@Stargate, pe cand National Geografic in grila? Discavery-ile sunt, observ, la fel si Animal Planet nu vad Nat Geo.

Edited by Costy-is, 02 January 2011 - 16:13.


#986
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
@nick_style, daca nu te conectezi din Romania atunci in Options alege reteaua International la PBX Network.

@24kpwn, da sunt cateva posturi pe tunere analogice - suntem in procesul de a le face phase out complet. Totusi in cazul lui Kiss TV ne-a picat un echipament si am folosit aceasta solutie de backup pana cand rezolvam problema.

@Costy-is, lucram la obtinerea acordurilor.

#987
nick_style

nick_style

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 14.12.2007
Nu merge orice retea as alege.
Due to copyright limitations,connecting from romania is forbidden.
E mai lung mesajul.
Mentionez ca l-am instalat pe telefon.

#988
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
Daca ai IP de Romania atunci selecteaza reteaua Romania. Daca ai IP din orice alta tara atunci selecteaza International. Nu are cum sa nu mearga.

#989
pikayo

pikayo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 22.05.2007
Pentru iphone cand faceti o aplicatie ?

#990
stargate

stargate

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,613
  • Înscris: 12.07.2003
Pentru iPhone instaleaza Open Streamer si vezi daca deschide streamurile de pe m.pbxtv.ro - inca experimentam cu aceasta platforma.

Edited by New_view, 06 March 2011 - 10:52.
Eliminare citat INUTIL


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate